reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

a korzystacie z gruszek do nosa
nam je odradzano ale korci mnie jej użycie
mówiono aby wpuscic krople soli fiz. a to mi sie wydaje duzo bardziej drastyczniejsze;-)

Ja podobnie jak Yoka polecam fride.

A ja jeszcze raz zapytam :zawstydzona/y: jestem w trakcie nadrabiania wszystkich wątków :zawstydzona/y:. Kiedy zacząć podawać te witaminy o których pisałyście ? (tzn wit. K, i D3) dodam, że w dzień karmię piersią a na noc daję bebiko. A jutro mój Alanek skończy 2 tyg.

Co prawda w czwartek idziemy na pierwszą wizyt do pediatry, ale dobrze by było to wiedzieć od Was :tak::tak:, bo to nasze forum to istne zródło wiedzy, porad i dobrych rad ;-):tak:

Wit. K od 15 doby, a D u nas kazała podawać po 3 tygodniach

A u nas ciagle brzydkie kupki i dość mocne ulewanie po karmieniu, czasem nawet jak z fontanny.:-(Jutro przychodzi położna, zobaczymy co powie.
 
reklama
A czy D3 podajecie o jakiejs scisl okreslonej porze czy to nie ma znaczenia?
Ja daje i D3 i K po kapanku, przed mleczkiem.

ja przy Liwii miałam nawet zalecone rano podawanie D3 ze poprostu lepiej sie wchłania !!!


czy wasze maluszki tez mają często czkawki? Mój mały ma czkawke kilka razy dziennie i denerwuje się czy wszystko jest dobrze.

oj mają mają ! moja co chwile !! i tak jak Villemo daje cyca i jest ok albo glukoze !!


Pytia ja bym odwiedziła pediatre bo z położną to róznie bywa a z tego co piszesz to moze byc jakis problem !
 
Dziewczyny czy można maluszka posmarowac olejkiem kamforowym? Bo Natalka mi się zaziembiła i starsznie sie męczy z katarem. Bylismy dzisiaj u lekarza ale kazała tylko sól fizjologiczna zapuszczac do noska. W sumie ameryki nie odkryła bo juz od wczoraj jej zapuszczam ale to średnio jej pomaga. A oprócz tego nic nam nie dała bo powiedziała że jesli karmię piersią to jej powinno przejśc ale mi jest jej strasznie szkoda bo sie okropnie męczy.
 
Marzycielko nam dzisiaj lekarka powiedziała,że to normalne,że kupka jest raz dziennie i że później będzie jeszcze rzadziej.A mały tak potwornie się męczy przy tej kupie,że szok...Kupiłam wczoraj czopki także będę podawać jak coś.Dawałam mu herbatkę,bo położna powiedziała,że to może pomóc,a lekarka powiedziała żeby herbatki nie dawać tylko samo mleczko to będzie lepiej przybierał na wadze.Jak się urodził to ważył 3550,a dzisiaj 4100.A witaminę D3 kazała dawać od 4 tygodnia życia:confused:

Pytia u nas mały też dość mocno ulewał i parę razy porządnie zwymiotował,ale teraz już jest dobrze.Czasami troszkę mu się tylko uleje.Ale jak dobrze mocno mu się odbije to jest w porządku.
 
Ostatnia edycja:
Pytia ja bym odwiedziła pediatre bo z położną to róznie bywa a z tego co piszesz to moze byc jakis problem !

No właśnie, zadzwoniłam do położenej i umówiłam się, że jednak zamiast ona do nas, to my przyjedziemy do ośrodka. Zważymy małą, no i na miejscu jest nasza lekarka, więc się skonsultujemy.
 
Dziewczyny czy można maluszka posmarowac olejkiem kamforowym? Bo Natalka mi się zaziembiła i starsznie sie męczy z katarem. Bylismy dzisiaj u lekarza ale kazała tylko sól fizjologiczna zapuszczac do noska. W sumie ameryki nie odkryła bo juz od wczoraj jej zapuszczam ale to średnio jej pomaga. A oprócz tego nic nam nie dała bo powiedziała że jesli karmię piersią to jej powinno przejśc ale mi jest jej strasznie szkoda bo sie okropnie męczy.
kokusia bron cie panie boze, kamfora moze doprowadzic nawet do uduszenia takiego malenstwa, kup "ulmex" to masc rozgrzewajaca dla takich malenstw i jest bez kamfory.

My bylismy dzis na usg bioderek .Mamy bioderka na 5 :tak: takze byla to pierwsza i ostatnia ze wzgledu na takie ladne stawy wizyta :tak:

Jescze tylko byleby w srode ladnie przybral.... co do zoltaczki to wydaje mi sie ze mu troszke schodzi.

Pytia moj maly w sumie w ogole nie ulewa, zdarzylo sie moze z 3 razy ze mu troszke mleczka sie cofnelo i ostatnio sie zastanawiam czy to nie oznacza ze za malo je :confused:
 
Była u mnie własnie położna....tylko że tak naprawdę niczego sie nie dowiedziałam....chyba bardzo jej się spieszyło bo spytała czy mam jakieś pytania ubierając nerwowo kurtkę...głupia flądra....
Jak jej powiedziałam że malutka strasznie się męczy przy robieniu kupki a kupka i tak jest bardzo rzadka to powiedziała że jak dziecko się pręży to dobrze bo się dotlenia :wściekła/y:
Dziś idę kupić te czopki Viburcol...może troszkę jej ulżą i będzie lepiej spała.....i mleko na noc też jej zmienię na Bebilon Comfort...pisałyście że jest dobre dla maluchów na zaparcia.....


A i dzis odpadł Oli kikucik od pępuszka...nareszcie...będę mogła bez stresu masować jej brzuszek...;-)
 
To jeszcze o jedno zapytam, które mleko jest lepsze (bebiko czy bebilon??) i czym się różnią prócz firmy :baffled: ja stosuję bebiko (w nocy) żeby maluszek lepiej spał ...
Ja przy Cyprianie uzywalam bebiko, zrazilam sie do bebilonu bo byla kiedys afera ze wyszla jedna seria tego mleko z czyms tam trujacym...:no:
 
reklama
Co do ulewanie to mojej córeczce bardzo rzadko się odbija.....:-( i potem ulewa...nie wiem dlaczego nie chce jej się odbić.....i ciężko ją na ramieniu utrzymać bo się pręży a jest bardzo silna i główkę bardzo wysoko trzyma.....


Powiedzcie mi dziewczyny...czy Wasze maluchy też charczą.....bo moja czasami w nocy tak się męczy że sama się od tego charczenia budzi i płacze....czasem boje się że się udusi...:-(
 
Do góry