reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

witajcie mamuśki
za mną ciężki tydzień... rozchorowałam się w poniedziałek, przez dwa dni walczyłam z chorobą (miałam od 39 do 40 stopni gorączki:baffled:) aż wreszcie wylądowałam u lekarza... skończyło sie na antybiotyku... przez to ze miałam tak wysoką gorączkę musiałam Lenkę odstawić od cycka... dwa dni jadła butlę i była spokojna i najedzona a nie jak przy cycku... teraz karmię ja znów piersią bo dostałam taki antybiotyk że można karmić ale wieczorami dostaje butle bo jest po prostu nienajedzona i ciągle głodna, a po butli śpi jak aniołek
zastanawiam się nad tymi wszystkimi "dobrymi radami" położnych że niby nie ma małowartościowych pokarmów i wiecie co uważam że to pic na wodę bo sama widzę ze moja Niuńka nie najada sie cyckiem bo mój pokarm jest małowartościowy...
 
reklama
sawka wiadomo ze po modyfikowanm bedzie najedzona chocby dlatego ze nasze mleczko rozklada sie w 40 minut a mleko modyfikowane ponad 2 godz. dlatego po naszym dziecko pospi okolo 2 godzin tylko i obudzi sie mocno glodne a po modyfikowanym spi i spi.
 
cyprysiowa moja Lenka może siedzieć przy cycku cały dzień i jest ciągle głodna, budzi sie co 20 - 30 minut i ciągnie cycka, więc coś w tym jest... myślę że mój pokarm jest zamałowartościowy dla mojego małego głodomorka... mimo wszystko póki co w dzień karmie ją cyckiem, a na noc dostaje butlę...
 
Cyprysiowa dzieki za fajny pomysł na obiadek, też będę musiała sobie schabik upiec, ale buraki w moim przypadku odpadają, bo barszczyk małej nie służył, chociaż sama już nie wiem, Mała generalnie dnie przesypia, a w nocy t zależy, zauważyłam dziwną prawidłowość, co drugą noc się wścieka i nie wiem o co chodzi.
Wczoraj skusiłam sie nawet na kilka chipsów:zawstydzona/y:, i malutka ładnie spała w nocy i była grzeczna, wiec już nie wiem o co chodzi, a po burakach wścieklizna.
Ja wczoraj na obiadek robiłam zapiekany ryż z jabłkami + śmietanka z cukrem, a dzisiaj bedzie kurczak z rożna.
Agaciu mozesz też jeść kisielki, budynie, nie mozesz tak na samych kanapkach i gotowanym mięsie, bo sie w końcu zakatujesz.
 
Dzieki Wam Kochane za wszystkie rady. Ja dopiero teraz zaglądam bno non stop brak czasu przy 3 dzieci. Macie razje, przestałam sie stresować laktacją, kupiłam mleko i stoi sobie jak na razie na półce, a my walczymy dalej i jak na razie cyc wystarcza i oby tak dalej. jedynie wieczorem daje jej 50ml glukozy. Pije tą herbatke hipp ale tez powiedziała mi położna że jest do d... i kupiłam tą mlekopędną z herbapolu. do tego biorę ricinus communis 5ch po 5 kuleczek 2 razy dziennie no i przystawiam ciągle małą, więcej juz chyba nie da się zrobić.
A powiedzcie mi gdzie dostać tą FITO- Mix czy w aptekach jest?

Ta zoltaczka sie tak nie martwie jak ta waga :-(

Powiedzcie jak Wasze dzieci jedza bo moj przez pierwsze minutki ssie mocno, slysza jak polyka, jak leci i az zadyszki dostaje a po paru minutkach ssie spokojnie, lekko,powoli, nie slysze jak polyka itd.

i mam do Was pytanie jescze czy dopajacie dzieci woda z glukoza? Jesli tak to ile dajecie glukozy na ile wody?

Co do dopajania to widze że co lekarka czy położna to inna szkoła. Mi lekarka w szpitalu kazała dopajać ok 100ml na dobę i dawkować na 100ml jedną czubatą łyżeczkę glukozy, więc ja na 50ml daja płaską.
Co da wagi to dzieci mogą ok 10% wagi zrzucić. Moja z 4380g zrzuciła na 4000g a na następny dzień juz miała 4060g. Co dzień przychodziła pani pediatra i informowała co się dzieje z maluszkiem. Nie przejmuj sie ta wagą tylko spokojnie karm i zważ na nastepnej wizcie i wszystko bedzie wiadomo.

Dajecie smoczki waszy malcom? Ja nie chciałam dac, ale widze, ze mały ma potrzebe ssania. Ssie swoj paluszek, wiec dzis dostał smoka i jest ok.
Ja daję smoczka jak widze że mała juz się najadła a jest niespokojn a wtedy smoczek załatwia sprawę, bo tak musiałabym non stop lezeć z cyckami na wierzchu
Wiem....ale wolałam zapytać....;-) ja Oli daje raz butlę w nocy a przez resztę karmień daję cycola i nie wiem czy dodatkowo podawać tą witaminkę....:confused:
Mi położna powiedziała że jak zacznę dokarmiac butlą to juz nie mam dawać wit. K bo ona jest w mleku modyfikowanym, ale tu tez może byc że co połozna to inna teoria więc może dopytaj się swojej.

A co do tego co jemy to niestety pozostaje Nam próbować i obserwować maluchy....każde reaguje inaczej...:-)

Masz całkowita rację. Ja nawet zjdłam czekolade z oprzechami, najpierw kostke potem dwie a potem nawet dwa rządki i wszystko jest ok.
 
Ostatnia edycja:
Dzieki Wam Kochane za wszystkie rady. Ja dopiero teraz zaglądam bno non stop brak czasu przy 3 dzieci. Macie razje, przestałam sie stresować laktacją, kupiłam mleko i stoi sobie jak na razie na półce, a my walczymy dalej i jak na razie cyc wystarcza i oby tak dalej. jedynie wieczorem daje jej 50ml glukozy. Pije tą herbatke hipp ale tez powiedziała mi położna że jest do d... i kupiłam tą mlekopędną z herbapolu. do tego biorę ricinus communis 5ch po 5 kuleczek 2 razy dziennie no i przystawiam ciągle małą, więcej juz chyba nie da się zrobić.
A powiedzcie mi gdzie dostać tą FITO- Mix czy w aptekach jest?
Kochana Fito-mix jest wlasnie z herbapolu. Ja ja kupuje w aptece.
FITO-MIX 4 - MLEKOPĘDNA 2 G x 25 SASZ - Cena: 4.68 zł - Leki, odżywki i kosmetyki w jednym miejscu - Cefarm24.pl
Ja place okolo 7zł. za nia.
 
pytia moja Oli też ma żadkie kupki o zielonym kolorze....rozmawiałam na ten temat z położną i powiedziała mi że na kolor i konsystencję kupki ma duży wpływ herbatka...ja podaję małej koperkową i dlatego kupka tak wygląda....nie mam się martwić...a niepokoić powinny kupki które mają ślady krwi lub śluzu.....

To mnie trochę pocieszyłaś. Tylko że moja Hania w ogóle żadnych herbatek nie pija, a ja odstawiłam wszystko, w czym jest koperek, bo po nim bolał ją brzuszek. A kupy dzisiaj były wprawdzie żółte, ale ciągle rzadkie i prawie bez grudek :-( I dwa razy mi dzisiaj zwymiotowała prawie wszystko co wcześniej wypiła. Zaczynam się tym martwić. We wtorek przyjdzie położna, zobaczymy, co ona na to :dry:
 
czy wasze maluszki tez mają często czkawki? Mój mały ma czkawke kilka razy dziennie i denerwuje się czy wszystko jest dobrze.
 
reklama
czy wasze maluszki tez mają często czkawki? Mój mały ma czkawke kilka razy dziennie i denerwuje się czy wszystko jest dobrze.

moja Martusia ciagle ma czkawkę, pytałam połoznej i jest to normalne zjawisko, dziecko czka i w ten sposób pozbywa się powietrza które połknęło, jezeli czkawka utrzymuje sie dośc długo i wizdę, ze malutka sie męczy to podaję jej na chwilkę cycusia i przechodzi
 
Do góry