reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

Dziewczyny jak podajecie tą wit k, tak jak sie podaje D3, bo ja juz zgłupiałam. Dlatego ze tutaj podaja dziecku zaraz po urodzeniu w zastrzyku a potem juz chyba nie. Chyba ze nie chcesz kłuc dziecka i wtedy doustnie dostaje trzy dawki. A z tego co zrozumiałam to wy codziennie podajecie:confused:
 
reklama
Dziewczyny jak podajecie tą wit k, tak jak sie podaje D3, bo ja juz zgłupiałam. Dlatego ze tutaj podaja dziecku zaraz po urodzeniu w zastrzyku a potem juz chyba nie. Chyba ze nie chcesz kłuc dziecka i wtedy doustnie dostaje trzy dawki. A z tego co zrozumiałam to wy codziennie podajecie:confused:
Wit K i wit D3 podaje codziennie. Wit K od 8 doby a wit D3 od 15 doby zycia. Wit D3 najlepiej rozpuscic na łyzeczce w swoim mleku.
 
Dziewczyny jak podajecie tą wit k, tak jak sie podaje D3, bo ja juz zgłupiałam. Dlatego ze tutaj podaja dziecku zaraz po urodzeniu w zastrzyku a potem juz chyba nie. Chyba ze nie chcesz kłuc dziecka i wtedy doustnie dostaje trzy dawki. A z tego co zrozumiałam to wy codziennie podajecie:confused:

Witamine K dzieci dostaja już w szpitalu jednorazową dawkę w szczepionce, potem jeżeli dzieco jest karmione piersią trzeba od 8 doby życia podawać doustnie witamine K, tak jak Vigantol D3 w kropelkach lub można kupić już odmierzoną dawkę w kapsułkach i wyciskasz dziecku do buzi i tak przez 3tyg.
 
A czy D3 podajecie o jakiejs scisl okreslonej porze czy to nie ma znaczenia?
Ja daje i D3 i K po kapanku, przed mleczkiem.

Kurcze ogolnie jestem zalamana, dzis od 8-11.50 nie moglam wstac z lozka bo maly caly czas z malymi przerwami ciagnal cycka, w drodze z wc zrobilam na szybko cypriankowi kanapke a ja zjadlam dopiero teraz :-( Niewiem o co chodzi, mleko mam wiec powinien sie najadac - mam dosyc :zawstydzona/y:
 
Mi pediatra zaleciła jedną i drugą witaminę podawać od 15 doby....;-)

Cyprysiowa.....witaj w klubie....moja Oli w nocy prawie wcale od cycya nie odchodziła....i spać nie chciała...musiałam ją przy cycu w swoim łóżku usypiać i przenosić....a i tak po pół godzinie się budziła i "ja piać" od nowa....a śniadania jeszcze nie jadłam...:-(
 
No to ja dopiero zgłupiałam, Moja Julka żadnych witamin nie bierze, pediatra powiedziała, że później o witaminkach porozmawiamy i cisza do tej pory i mówiła coś, że może nie trzeba będzie dawać. ZGŁUPIAŁAM :-(

A co do spanie to w nocy spałam godzinkę tyle samo co Julka, a teraz śpi jak aniołek, chyba zacznę ją częściej budzić w dzień, żeby nocka była dla niej nocka, a nie dzionkiem.
 
Zazdroszczę Wam tego karmienia piersią:zawstydzona/y:Nasz mały 11 dni był na samej butli i strasznie się męczy i denerwuje przy piersi.Nawet jak złapie i ciągnie to co chwila puszcza i płacze...Do tego ja mam za mało pokarmu...Na razie próbuję go przystawiać do cycka i później jeszcze dokarmiam,ale nie wiem czy uda nam się przejść na pierś...

ja wymięklam- pokarm nam ale DAWAŁAM przeeez butle
ale odkryłam nakładki - także podaje piers ale przez nakladkę! mam nadzieję ze pokarm bede miała

wit K bierzemy od 8 doby a D3 od 15.
a co do jedzenia - to niezła dieta!!! praktycznie mało co można ja zauważyłam żepo zupie warzynej... czyli brokuł. kalafior mały miał wzdęcia!

a i bbardzo załuję ze nie zwarzyłam się zaraz po porodzie bo się troszkę zdziwiłam jak weszłam wczoraj na wagę... nie mam już 11 kg
 
Ostatnia edycja:
reklama
ja wymięklam- pokarm nam ale DAWAŁAM przeeez butle
ale odkryłam nakładki - także podaje piers ale przez nakladkę! mam nadzieję ze pokarm bede miała

wit K bierzemy od 8 doby a D3 od 15.
a co do jedzenia - to niezła dieta!!! praktycznie mało co można ja zauważyłam żepo zupie warzynej... czyli brokuł. kalafior mały miał wzdęcia!

a i bbardzo załuję ze nie zwarzyłam się zaraz po porodzie bo się troszkę zdziwiłam jak weszłam wczoraj na wagę... nie mam już 11 kg
No to gratuluję spadku kg ;-) u mnie też ich coraz mniej...:-)

A co do tego co jemy to niestety pozostaje Nam próbować i obserwować maluchy....każde reaguje inaczej...:-)
 
Do góry