reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

Dzieki dziewczyny:tak::tak:
Cyprysiowa, nie wiem dokladnie ile przybiera na miesiac, bo przez te ciagle wyjazdy ostatnio wazylam go bardzo nieregularnie, ale jak mi pediatra zaznacza jego wage na wykresie w ksiazecce zdrowia, to wedlug wykresu ta linia caly czas idealnie, tylko juz od urodzenia odstaje od sredniej, bo wazyl 4.5kg, wiec mowia mi, ze dobrze przybiera i zebym sie nie martwila, jak zacznie chodzic to zrzuci, w sumie nie panikuje narazie, tylko nie chce mu jeszcze bardziej zaszkodzic, bo wiadomo im starszy, tym trudniej mu bedzie wytlumaczyc, ze tego nie moze jesc.
A jesli chodzi o mowienie, to Wasze dzieczki tak swiadomie to wsyztsko mowia?? Kiedy im powiecie to powtorza?? Bo mojemu tez sie wymsknie czasem mama jak placze, ale tak nieswiadomie, jak mu sama mowie powiedz mama to nie mowi, nie robi tez kosi kosi ani nawet papa nie za bardzo, jak mu sie zachce:baffled::baffled:
A jesli chodzi o jedzenie lyzeczka, to Oskar jak dostanie lyzeczke do reki, to albo nia rzuca, albo ja gryzie:-D
 
reklama
A jesli chodzi o mowienie, to Wasze dzieczki tak swiadomie to wsyztsko mowia?? Kiedy im powiecie to powtorza?? Bo mojemu tez sie wymsknie czasem mama jak placze, ale tak nieswiadomie, jak mu sama mowie powiedz mama to nie mowi, nie robi tez kosi kosi ani nawet papa nie za bardzo, jak mu sie zachce:baffled::baffled:

kochana, u nas jest dokładnie tak samo :sorry2: po prostu musimy poczekać aż nasi mali mężczyźni przemówią ;-) nie przejmuj się :tak:
 
Kochane mam kilka pytan, pewnie sie bede powtarzac, ale niejestem w stanie przeczytac wsystiego

Po pierwsze: Mamusie chlopcow, czy wasze bobasy lapia sie za sisiorki?? Moj za kazdym razem, jak tylko sciagne mu pieluche, tak strasznie ciagnie za niego, ze az czasem placze, ma juz cale czerwone, zawsze staram sie odwrocic jego uwage, ale to nie skutkuje nie wiem czy to normalne???

Pozatym ila waza Wasze pociechy?? Moj juz 13 kilo i straszie sie martwie, ze bedzie grubasem, lekarka mowi, ze nie moge stosowac zasnej diety, ale kurcze boje sie, zeby nie zrobic malemu krzywdy, starm sie nie dawac mu zadnych sokow do picia tylko wode, nie dodaje soli do potraw, nie dje mu zadnych jogurto, nic slodkiego jesli deser to tylko owoce, ale on i tak tak szybko przybiera:confused::confused: Jak mozecie napiszcie mi tez mniej wiecej jak jedza Wasze bobasy? Ja mojemu daje flache juz tylko na wieczor i rano kaszko z mlekiem modyfikowanym tylko lyzeczka, to nie za mala???

I jak bylam ostatnio z malym tu u lekarza, pytala sie czy mowi juz mama i tata on nie mowi i ona powiedziala, ze to bardzo niedobrze, chciala go wyslac na badanie sluchu, ale ze sluchem u nigo ok, bo jak ktos zawola jego imie od razy sie odwraca, jak tylko uslyszy, ze tata wchodzi do domu leci do niego przez cale mieszkanie do drzwi, pozatym fizycznie rozwija sie nad podziw dobrze raczkuje, wstaje chodzi za jedna reke, lub trzymajac sie nawet sciany, ustoi sam kilkasekund bez trzymania, ma osiem zebow, ale nie mowi zadnych zrozumialych dla mnie slow, podobno dzieci w tym wieku moga juz nawet mowic pic lub cos takiego, czy Wasze mowia??????

Ok to narazie chyba tyle, przepraszam jesli pytam o cos, co dopiero bylo:sorry2::sorry2:
1. Kacperek tez lapie sie za cycusiam i bawi sie nim. Nie zawsze, ale tak robi.
2. My wazymy 9 kg a jemy tak : o 6 mleko z kleikiem 140 ml, o 9.30 kaszka na mleku ok 140 ml, o 13 zupka duzy sloik, o 17 kaszka na mleku ok 140 ml, o 19 pol sloiczka owocow i po kapieli o 21 jemy ok 180 ml mleka z kleikiem. Miedzy czasie nic nie podjadamy bo moj cholernik nie chce jesc ani chrupek ani biszkoptow.
3. Kacper tez nic nie mowi jeszcze. Jak mu karze powtorzyc mama to tylko sie smieje. Patrzy ale nie pokazuje paluszkiem, jak zapytam gdzie Bozia albo piesek. Czolga sie strasznie szybko, nie raczkuje, nie siada sam, jedynie tylko w lozeczku. Wstaje na kolanka przy szczebelkach i probuje wstawac na nozki.
 
reklama
Do góry