reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Każda z nas wita styczeń z nadzieją i oczekiwaniem. Myślimy o tym, co możemy osiągnąć, co chcemy zmienić, kogo kochamy i za kogo jesteśmy wdzięczne. Ale niektóre z nas mają tylko jedno pragnienie – przetrwać, by nadal być przy swoich bliskich, by nadal być mamą, partnerką, przyjaciółką. Taką osobą jest Iwona. Iwona codziennie walczy o swoje życie. Każda chwila ma dla niej ogromne znaczenie, bo wie, że jej dzieci patrzą na nią z nadzieją, że mama zostanie z nimi. Każda złotówka, każde udostępnienie, każdy gest wsparcia przybliża ją do zwycięstwa. Wejdź na stronę zbiórki, przekaż darowiznę, podziel się informacją. Niech ten Nowy Rok przyniesie szansę na życie. Razem możemy więcej. Razem możemy pomóc. Zrób, co możesz.
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

Chcę dac małej rybkę w końcu...napiszcie mi proszę jaką rybkę dajecie i jak ją przyrządzacie (tylko jak krowie na granicy bo ja nie bardzo kumata z rybkami w kuchni)
Agatkas ja daję Łososia albo Pangę. Wrzucam taką zamrożoną rybkę do parowara do tego dają warzywka potem miksuję dodaję trochę wody żeby nie było za suche i obiadek gotowy
 
reklama
no położa z 4 takie słoiczki na stół i będzie uczta:-D:-D

i jakieś danonki na deserek ;-)

a propo czy dajecie dzieciom jeszcze takie papki czy wieksze kawalki bo moj banana zjada w kawalkach bule i biszkopty tez luzik a i parowe tez w kawaleczkach ale jak w zupce jakies kawalecki sa to odruch wymiotny:sorry: kiedys mu zrobilam ziemiaczka rybke i zoltko widelcem ugniotlam to tylko zoltko ladnie zjadl bo wlasiwie czesto tak jemy jak zapomne do zupki ddac ale reszty nie ruszyl:eek:

Bartek wcześniej już jadł większe grudki, ale ostatnio się buntuje i nie chce ich jeść :confused2:
 
Ja tez nie daje małemu rzeczy do jedzenia i picia które nie są odpowiednie do jego wieku. Wolę nie sprawdzać "czy mu nic nie będzie". Tym bardziej, ze od początku miał wrażliwy brzuszek. Wolę mu dać ciastko, czy jakiś owoc miesiąc później niż miesiąc wcześniej.:tak:
 
Moja Oli wcina już duże kawałki....chociaż zębów brak to radzi sobie świetnie....:tak:
i je tylko 4 posiłki dziennie....
8.00 kaszka mleczno-ryżowa
12.00 obiadek ze słoiczka
16.00 deser czyli jogurt lub owoc
20.00 mleko z kleikiem 210ml
no i w między czasie pić....a wypić dużo potrafi :tak:
 
ja nie dawałam i na razie nie zamierzam dawać:no: tylko ja tu na bb to jedyna taka co dziecku "ogranicza" nowosci zywieniowe... wychodze z załozenia ze na razie mamy jeszcze czas na takie ekspetymenty

Ja tez nie daje małemu rzeczy do jedzenia i picia które nie są odpowiednie do jego wieku. Wolę nie sprawdzać "czy mu nic nie będzie". Tym bardziej, ze od początku miał wrażliwy brzuszek. Wolę mu dać ciastko, czy jakiś owoc miesiąc później niż miesiąc wcześniej.:tak:
No ja jakaś taka na dystans tez jestem, już mnie wszystcy wyzywają , że przesadzam :eek:
 
troche lektury do poczytania:-D

Dziecko jest coraz sprawniejsze, potrafi coraz lepiej chwytać zabawki. Dlaczego więc nie miałoby próbować przejąć łyżki kierującej się do jego buzi? Na pewno będzie chciało karmić się samo. Zawartość łyżki w większości wyląduje na dziecięcym ubranku. Jednak to dopiero początki. O wiele skuteczniejsze może być jedzenie palcami. I jakże kształcące! Pokarm można bowiem wtedy dokładnie przeanalizować - rozgnieść w rączce, sprawdzić, czy przykleja się do stolika, zrzucić na podłogę i na koniec włożyć do buzi. Może nawet okazać się smaczny. Nie zabraniaj dziecku zabawy podczas jedzenia. Mimo bałaganu i innych strat, jest to bardzo kształcące. Podobnie z trzymaniem butelki. Podczas pierwszych prób picia więcej dostaje się ubranku niż dziecku. Z czasem jednak ruchy niemowlaka będą bardziej skoordynowane i nauczy się samodzielnie zaspokajać swoje pragnienie. Ćwiczcie też picie z kubeczka.

Rady dla rodziców
Niemowlak może już próbować „dorosłych” potraw. Zanim jednak dosuniesz jego krzesełko do Waszego stołu, drobno pokrój jedzenie. Dobrze by było również, gdyby pokarm dla dziecka nie zawierał soli ani przypraw. W ramach ćwiczeń pozwól dziecku zbierać łyżką ziarna groszku.


Na tym etapie rozwoju dziecko zaczyna też kojarzyć przedmioty ze sobą. Maluch powinien rozumieć, że łyżeczka wiąże się z miseczką, a ręcznik z oliwką do smarowania po kąpieli. Zanim jednak zbadasz dziecku poziom IQ, pomóż mu rozwijać jego inteligencję. Wybierz kilka przedmiotów, które tworzą pary. Nazwij wszystkie, pokaż dziecku zależności między nimi, a potem zapytaj, np. co pasuje do klocka?


Mamo, tato, chciałbym z Wami porozmawiać... Musicie być przygotowani na taką okoliczność już teraz. Niemowlak bowiem zaczyna adresować swoje gaworzenie do konkretnych osób. To już nie tylko chęć zwrócenia na siebie uwagi, ale prawdziwa rozmowa. I nawet jeśli nie wiecie, co Wasz mały mówca ma na myśli, to nie lekceważcie tych prób. Dziecko bowiem bardzo czeka na odpowiedź. Bez niej może się zniechęcić do mówienia. A jak macie się domyśleć, o czym mówi? Może Wam w tym pomóc ton głosu i wyraz twarzy.
Zwracajcie także uwagę na prośby dziecka. Może to być na przykład uniesiona w Waszą stronę pusta butelka, którą macie napełnić albo krnąbrna zabawka, która nie daje się złożyć.


Juz niemowlęciu trzeba tłumaczyć, że pewne rzeczy robić wolno, a pewnych - nie wolno. Przytrzymaj mu rączkę, jeśli cię bije lub szczypie, z poważną miną powiedz "Nie!", bądź cierpliwa i stanowcza. Ale nigdy nie wymierzaj klapsów.

Pewno z niecierpliwością czekasz na pierwsze kroki swojego dziecka. Niektóre niemowlęta zaczynają chodzić w wieku 10 miesięcy, inne po pierwszych urodzinach. Na początku czeka cię etap chodzenia "za rączki". By nieco chronić swój kręgosłup możesz kupić do prowadzania dziecka specjalne szelki.


Jeśli niemowlę mocno się poci, zaobserwuj, w jakich okolicznościach się to zdarza. Dziecko ma prawo pocić się podczas karmienia, ssania, płaczu, krzyku, intensywnej zabawy lub wtedy, gdy jest mu za gorąco. Jeśli pocenie nie ma związku z tymi sytuacjami, trzeba sprawdzić, czy nie ma innych objawów krzywicy
 
reklama
Chcę dac małej rybkę w końcu...napiszcie mi proszę jaką rybkę dajecie i jak ją przyrządzacie (tylko jak krowie na granicy bo ja nie bardzo kumata z rybkami w kuchni)
rybka narazie tylko gerbera:tak::tak:

TYGRYSKU jak wizyta u lekarza??????
jak juz wspomnialam na głównym jestem bardzo zadowolona z podejscia personelu z nowej przychodni do dziecka:tak::tak: nikt sie nie spieszy, moge pytac o co chcę :tak::tak: Filipek rozwija sie superaśnie , dostaliśmy gratulacje hihihihi ważymy 8600 i 72 cm wzrostu:tak::tak: malutko przytył od ostatniego razu ale on jest taki ruchliwy że kalorie spala na podłodze hihihi:tak::tak:poprosilam o skierowanie na posiew kalu tak z ciekawości czy gronkowiec jeszcze siedzi czy juz nie:tak:
 
Do góry