reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

Pytio dzięki za rade, znalazłam sposób na moją córcie, smaruje brodawke mlekiem modyfikowanym i od nocy jesteśmy tylko na cycach:tak:, mam nadzieje że mi się uda;-).

Reniu - bardzo, bardzo się cieszę, że się Wam udało! Trzymam kciuki, żeby teraz karmienie obyło się już bez problemów! Buźka dla Was dzielne dziewczyny:-)

U nas pępek ciągle się trzyma, choć dziś minęly dwa tygodnie. Chyba za rzadko spirytusem smaruję, bo mała strasznie tego nie lubi.

Villemo - może faktycznie inne kształty smoczków coś tu zaradzą.
Arlets - a próbujesz go budzić bardziej intensywnie, np. przebierając. Moja śpiąca królewna też przysypia przy cycu, wtedy zmieniam jej pieluszkę, to się trochę budzi.
 
reklama
Arlets - a próbujesz go budzić bardziej intensywnie, np. przebierając. Moja śpiąca królewna też przysypia przy cycu, wtedy zmieniam jej pieluszkę, to się trochę budzi.

tak to jedyny sposób ale on też czasem zawoodzi
najgorszy problemto cyc bo jak przystawiam to nie chce go wogóle chwycić nawet nie próbuje ssac więc zaczyna się płacz po ryk... no i kończy sie tak ze sciagam do butelki a z butelki to on jednym duszkiem połyka :-(
\ n:-(o i nie wiemczy przeczekac ten płacz... i pomęczyć się czy co... ale ja miękka jestem ...:-(

a no i robiliśmy pierwszą prawdziwą kupę :-D
 
Mojej Julce też pępek się jeszcze trzyma i chyba się jeszcze potrzyma. Pociesza się tym, że mała miała naprawdę grubą pępowinę, aż się na porodówce zachwycali, że taka spirala gruba i piękna :-) Trochę mnie to stresuje bo minęły już dwa tyg. a on się trzyma, smaruję dalej spirytusem i czekam....
 
Arlets - bo z butli mu łatwo leci, dlatego woli butlę. Spróbuj może przetrzymać i przystawić, jak w piersi jest sporo pokarmu i łatwiej wypływa, może wtedy załapie.

A zapomniałam Wam powiedzieć, że dzisiaj mieliśmy kolejną wizytę położnej. Przyniosła wagę i zważyliśmy Hanię. Za 12 dni przybrała 650g, więc dużo, dużo więcej niż przewidują minimalne normy :):):) Położna uspokoiła mnie też, że najwyraźniej 10 min. karmienia (a czasem i mniej) jej wystarcza i najada się w tym czasie.
Jedynie co musimy obserwować to kupki, bo czasem zdarzają nam się zielonkawe i dość rzadkie.
 
oj ja tego nie wytrzymam
normalnie aż i sama rycze :-(
odciągam najpierw żeby było mu łatwiej a ten Smerf nawet nie probuje - wrzeszczy - odstawiam go - to się uspokaja a jak zaczynam przystawiać to znów płacz :baffled:
 
Arlets - bo z butli mu łatwo leci, dlatego woli butlę. Spróbuj może przetrzymać i przystawić, jak w piersi jest sporo pokarmu i łatwiej wypływa, może wtedy załapie.

A zapomniałam Wam powiedzieć, że dzisiaj mieliśmy kolejną wizytę położnej. Przyniosła wagę i zważyliśmy Hanię. Za 12 dni przybrała 650g, więc dużo, dużo więcej niż przewidują minimalne normy :):):) Położna uspokoiła mnie też, że najwyraźniej 10 min. karmienia (a czasem i mniej) jej wystarcza i najada się w tym czasie.
Jedynie co musimy obserwować to kupki, bo czasem zdarzają nam się zielonkawe i dość rzadkie.
a ile powinno dziecko minimalnie przybierac? Co do kupek to mnie wystraszylas bo
Ksawerek robi co prawda zolte ale tez zadkie. Myslalam ze to normalne :baffled:
 
potem grzecznie dała sie ubrac i nawet zrobiła mamie niespodziankę........kupkę na ręczniczek hahaha:-D:-D:-D

hahaha u nas z reguły kąpiel zostaje przypieczętowana kupką w ręcznik :rofl2:


Hm tylko w moim miescie nie ma poradni:(, a moja polozna jest jakas nienormalna. Mały nie chce chwycic cycka, nie umie no i sie wkurza bo za wolno leci. Czy moge mieszac mleczko, tzn sciagac i w razie czego dawac modyfikowane?

moja kolezanka odciągała i dawała z butli !
spróbuj moze jeszcze zaskoczy z piersi super byłoby ! a moze kup te motylki osłonki i nawyciskaj pokarmu przystaw małego zeby ssać zaczoł i moze pociągnie i zaskoczy ! a druga rzecz to brodawka czasem twarda i moze to małemu przeszkadza też moze pomasuj i podczas karmienia ciepło trzymaj piers to tez pokarm łatwiej wtedy leci jak piers ciepła !


Czy wasze maluszki codziennie robia kupki? Mój mały dzisiaj jeszcze nie zrobił, niby nie płacze, ze cos go boli, ale i tak sie denerwuje. :-(

moja robi często !!! ale nie martw sie bo pamietam że Liwcia raz miała taki zastój z kupką i lekarka kazała sie nie przejmować bo jelitka dopiero sie przyzwyczajają i czasme często a czasem nic !


A czytałam na róznych forach , że tak nie wolno bo przyzwyczaja się mięsnie czy cos takiego i potem dziecko samo sie nie załatwi:confused: hmm ciekawe ...

mi to dwie lekarki mówiły ! no i jak cos to juz tylko w wyjątkowych sytuacjach, bo nie jest za dobrze grzebać co chwile w pupce !!



Dziewczyny może poruszam już po raz kolejny ten problem ale nie mam czasu przeczytać wczesniejszych postów,ale może która wie co zrobic żeby zwiększyć laktację? Pytia Ty taka doświadczona mama moze masz jakis sposób. Mała mi cały czas wisi na cycu i generalnie na razie starcza tak powiedzmy na styk. W szpitalu kazli mi dopajac ją glukozą tak ok 100ml na dobę i w sumie nie wiem czy tak powinno byc bo niby cyc powinien wystarczyc ale jak przychodzi wieczór to nie mam wyjścia i musze jej dac tą glukoze bo opróżnia dwa cyce i wciąż jej mało. Nie wiem co mam zrobić żeby te moje cycki zmusić do większej produkcji. Pije dużo małą cały czas przystawiam, a tu pokarm nie nachodzi. Przy poprzednim dziecku to jak z jednego ssał to z drugiego leciało i potrzebna była wkładka laktacyjne, teraz nic nie potrzebuje bo z drugiej nic nie leci, a mała w zasadzie non stop opróżnia cyce bo wisi co godzinę, dłuższa przerwa jest jedynie w nocy jak wczesniej dostanie tą glukozę.
Będę wdzięczna za jakiekolwiek rady. Buziacki dla Was Mamuśki.

herbatke jaką moge polecić sprawdzoną to taką w zielarkim sklepie w torebkach bo te granulki to o d.... rozbić ! po tych w torebkach to pamiętam ze zaraz czułam ze pokarmu wiecej a po tej granulkowatej w ogóle ! i teraz kupiłąm tą w torebkach ale narazie piłam tylko z 2 razy !!! a stara szkoła babcina tez poleca łuski kakaowe !!!


Dziewczyny jak z tymi spacerkami, dzisija jest u nas 1,5 stopnia i nie wiem czy wychodzić czy nie?

no pewnie ze wychodzic ! ja z reguły czekam i tak ok południa wyjeżdzam albo wystawiam ją na balkon ! a mrozik lekki też dobrze zrobi !!!


Pytio dzięki za rade, znalazłam sposób na moją córcie, smaruje brodawke mlekiem modyfikowanym i od nocy jesteśmy tylko na cycach:tak:, mam nadzieje że mi się uda;-).

no niezły pomysł na to bym nie wpadła :-)
Agawar moze tez cos to u Was zaskutkuje !!!


u nas kikutek odpał po 2 tyg i 2 dniach i juz mamy spokój ale jeszcze smaruje az bedzie ładnie suchutko w środku !!!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
czy było juz o pępkach bo nam dzisiaj odpadł - boje się że się przyczyniłam do tego i wydaje mi się że to jakoś szybko:szok: dzisiaj mija 5 dobra dopiero

ja też mam problemy z karmieniem - dla spokoju ściagam do butelki, widze że się męczy jak przystawiam go do piersi więc ... chyab i ja szybko sie poddaje!

Olkowi kikutek odpadł dokładnie po tygodniu, więc chyba nie musisz się przejmować :-)
 
Do góry