reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Okres bez skrzepów???

Bylam u ginekologa 3 września czy 4.
Mówię że mam ból brzucha podbrzusza częściej to mnie zbadała mówiła że torbiel pękła i sugerowała mi problemy z jelitami to potem było gorzej i poszłam do rodzinnego.
Ogólnie jakoś dlugo ogladala mi jelito na usg ale nic nie mówiła
Schudłam w prawdzie 5kg ale mało jem to wydaje mi się że od tego.
No ale jakie ogólnie twoja mama miała objawy ? Tak szczegółowo..
Zaczęło się od boli brzuch na zmianę biegunka z zaparciami
Śluz w stolcu (później się przyznała że krew)
Jakiś plyn wydobywał się z pochwy.
Lekarz od razu skierował do szpitala.
Zwykle rtg pokaże czy jelito jest nie drożne.

Miala robione TK I REZONANS ALE TO PÓŹNIEJ JAK CHOROBA była zawasowana

Idz kobieto z tym bo możesz mieć coś z jelitami może skleily się i gdzes jest małe ujscie i kał przechodzi a jak się zaczopuje to przekręcisz się.
 
reklama
Bylam u ginekologa 3 września czy 4.
Mówię że mam ból brzucha podbrzusza częściej to mnie zbadała mówiła że torbiel pękła i sugerowała mi problemy z jelitami to potem było gorzej i poszłam do rodzinnego.
Ogólnie jakoś dlugo ogladala mi jelito na usg ale nic nie mówiła
Schudłam w prawdzie 5kg ale mało jem to wydaje mi się że od tego.
No ale jakie ogólnie twoja mama miała objawy ? Tak szczegółowo..

Utrata wagi, biegunki i zaparcia naprzemienne, krew w stolcu i bez, sluz to wszystko swiadczy o zlym funkcjonowaniu jelita. To moze byc objaw powaznej choroby.
 
Zaczęło się od boli brzuch na zmianę biegunka z zaparciami
Śluz w stolcu (później się przyznała że krew)
Jakiś plyn wydobywał się z pochwy.
Lekarz od razu skierował do szpitala.
Zwykle rtg pokaże czy jelito jest nie drożne.

Miala robione TK I REZONANS ALE TO PÓŹNIEJ JAK CHOROBA była zawasowana

Idz kobieto z tym bo możesz mieć coś z jelitami może skleily się i gdzes jest małe ujscie i kał przechodzi a jak się zaczopuje to przekręcisz się.
Pójdę. Właśnie sie zdziwiłam bo gdzieś przed okresem 10 dni miałam jakieś żółte upławy z pochwy ale nie dużo.
 
No właśnie lipę mam z tym żeby dziecko zostawić. Będę u lekarza w tym tygodniu albo w następnym zależy kiedy mnie przyjmie

Dobrze, że będzie miało z kim zostać jak będziesz musiała leczy bardzo ciężką chorobę bo olewałaś temat.
Albo kiedy Ciebie po prostu zabraknie.

Mam taki przypadek w otoczeniu - zbyt późno wykryty rak, dziewczyna zawinęła się Młodo bardzo. Była piękna i była cudowną mamą. Syn jej nawet nie pamięta 🤷‍♀️
 
No właśnie lipę mam z tym żeby dziecko zostawić. Będę u lekarza w tym tygodniu albo w następnym zależy kiedy mnie przyjmie
Naciskaj panie w rejestracji, że mają Cię zapisać. Takim paniom trzeba powiedzieć, że bylas już z tym problemem na wizycie i że leczenie nie działa, że masz przewlekła biegunke, że bardzo źle się czujesz. Ten tydzień za chwilę się kończy a Ty go tracisz na cierpienie i narażanie się na ciężką chorobę (pomijając ryzyko hodowania raka albo przewlekłej choroby jelit, to po prostu jesteś wymęczona biegunka i jak złapiesz teraz grype, covid czy cokolwiek innego z powietrza, to Cię zwali nóg zupełnie).

Masz problem z opieką dla dziecka - rozumiem, to jest niekomfortowa sytuacja. Ale tym bardziej powinnaś DZIAŁAĆ żeby zorganizować sobie diagnostykę i leczenie na Twoich warunkach. Od razu lecieć do internisty, żeby dał skierowania na cito i zbadał co tylko może w trybie gabinetu POZ. Sprawdzić (iść na oddział, spytać oddziałowej albo w sekretariacie ordynatora), czy przypadkiem w Twojej okolicy szpital nie przyjąłby Cię na jednodniowe badania (zwykle chcą pobyt 3 dni, ale siłą nie zatrzymają), może da się dogadać, gdy powiesz, że jesteś sama z dzieckiem. Może wszystkiego o czym piszę Ci odmowia, ale to będziesz wiedziała, że spróbowałaś. Nikt Ci nie pomoże, jeśli nie powiesz jaki masz problem.
 
Zaznaczę od razu, że Nie weszłam tu po to, żeby Cię straszyć.
Twoje objawy ma moja babcia plus parę innych. Zaczęło się kilka lat wstecz.. Od biegunki z bólami brzucha i krwią w stolcu... Nie chciała iść do lelarza bo Ona przecież nie potrzebowała, żyła z tym i się męczyła jednak któregoś dnia zemdlała, szpital i diagnoza rak jelita. 5 lat temu przeszła chemioterapię, cofnął się rak, niestety 2 lata temu wznowa.. Chemioterapie nic nie dają ani naświetlenia. Z raka jelita zrobiły się przerzuty do węzłów chłonnych, nerek, wątroby, na nogi i o ile dobrze pamiętam na trzustkę. Lekarze powiedzieli, że jak świąt dożyje to będzie cud.
Nie lekceważ swojego zdrowia. Na pewno masz jakąś koleżankę, kogokolwiek w rodzinie, żeby dziecko zostawić.. Pomyśl o dziecku co będzie jak mogłoby Cię zabraknąć (moja babcia opiekuje się moja kuzynka która jest lekko cofnięta w rozwoju, teraz spadło to na Naszą rodzinę, ma matkę ale też chora jak córka ) także nie lekceważ tego, zrób to dla siebie i dla dziecka.
 
reklama
Do góry