reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy i rady dla majowych mamuś

Mój synek też co dwa trzy dni robi kupki. Za to prawie zawsze reaguje kupką na mierzenie temperaturki w pupce. Teraz już się szykuje na kupsańca jak mu mierze temp bo za perwszym razem obsrał mi cały przewijak:)
Może Marcelkowi też pomoże :)
 
reklama
BARMANKO
-mozesz ponaciskac nozki: lapiesz za kostki , prostujesz nozki, zginasz i dociagasz do brzuszka,
-drugi sposob ktory znam to podnosisz nozki do gory (na swiece;-)) i dlonia (ok z wyprostowanymi palcami) naciskasz na brzuszek nie za mocno i przesuwasz w dol do pachwinek
To sa co prawda sposoby na masaz ale moja hv powiedziala ze to pomaga zrobic kupke i zebym sie nie zdziwila jezeli corci sie cos tam wymknie:-)
 
Witajcie,
mam problem z karmieniem, moja Małgosia właśnie skończyła 3 miesiące, tydzień temu przeszłą infekcję wirusową (biegunka i wymioty), już się z tym uporała, ale 10 dni temu zaczęłam podawać na noc 100ml mleka enfamil - tak aby spała dłużej niż 2h (w dzień do cyca co 2,5-3h, w nocy co 2h z zegarkiem w ręku). Dzisiaj jest trzeci dzień jak nie chce ssać ani piersi ani butelki, ssie pierś tylko w nocy we śnie, w dzień jak wpycham Jej cyca drze się i odpycha od cyca. Wczoraj byliśmy na pogotowiu 5h, laryngologicznie wszystko ok, mocz ok - żadnej infekcji, krew ok, brak oznak odwodnienie. W ciągu dnia naprzemiennie śpi, rozgląda się, pogaworzy i znowu śpi. W czasie jak jest aktywna wciskam pierś ale z marnym skutkiem. Dodam, iż córcia odkryła jak smaczny jest własny kciuk i ssie go z uwielbieniem, w dodatku jak już ssie cyca to tylko prawego (nawet w nocy we śnie odrzuca lewą pierś!). Teraz biorę Ją na noc do łóżka, wystawiam pierś i sprawdzam co 2h czy ssie. Małgosia dość płytko chwyta brodawkę od urodzenia więc może to błędna technika ssania? Przyrost wagi: Pierwszy miesiąc: 640g, drugi: 670g, trzeci: 530g a ostatnie 1,5 tygodnia 80g. Miesiąc liczę jako 28 dni. Co o tym myślicie? Jestem na skraju decyzji o przejściu na butelkę! Pomocy!!!!
 
Ja też tak raz miałam , poszłam do lekarza ale naszczeście wszystko było okej, ale zaczeło się tak że poszłam do szkoły i podał mu mleko modyfikowane no i w sobote dobrze a w niedziele jak wróciłam to po prostu koszmar , cycek nie ! minutka i wypluwanie i darcie się w niebo głosy pare prób no i myśle kurcze no co jest? myślalam że może przywyczaił się do tego mleka bo smaczniejsze i wgl.. no ale nie chciałam rezygnować to stwierdziłam że może jak go przegłodze troszke to wtedy ale nie chciał wgl , no to zrobiłam mu mleko dałam butle ale gdzie tam też nie chciał .. pół nocy przeplakał i na całe szczęście zjadł o 5 nad ranem, ale mimo to pojechaliśmy z nim do pediatry, no i ona powiedziała że mu po prostu zrobiliśy rewolucje w brzuszku i żeby się przemęczyć z tym cyckiem to za pare dni będzie wszystko wporządku , no i tak rzeczywiście było, Wiktor cały czas był na piersi a tu nagle mu daliśmy sztuczne mleko to sam nie wiedział co ma pić wkońcu :) , więc myśle żebyś się nie poddawała
 
plateczek mydelka wsadzic do pupci, zwykle dzieciece, lepsze niz czopek glicerynowy.daniel zareagowal zaparciami na zmiane mleka, bardzo sie meczyl i plakal. mydelko gora!
 
bohaciefka myślę, że skoro jest zdrowa, nie odwodniona i co najważniejsze - szczęśliwa, to po prostu może nie być głodna. Mój Mati też czasem robi takie strajki głodowe i dokładnie tak samo - je tylko nocą, a potem nadrabia jak już zgłodnieje. Ja też się kiedyś martwiłam, ale teraz to tylko patrzę na niego czy gaworzy, śmieje się i śpi dobrze i już się nie obawiam, że coś mu jest. Gdyby Maleństwo wydawało się osłabione, lub więcej płakało to poszłabym wtedy do lekarza.
 
barmanko u nas dziala herbatka koperkowa a soczeka jablkowy to jak ja wypije :tak:. Ja jesli podaje wode to mineralna ale przegotowana, taka akurat do picia ( nie chlodna bo synek nie lubi)
 
a ja bym poczekała..to normalne ze dzieciaczki czasem robią kupkę raz na dwa trzy dni i według mnie ingerowanie tak szybko jest niepotrzebne. Wkłądanie ciał obcych do pupki tez jak dla mnie jest zbędne i dodatkowo rozleniwia jelita. Jeśli nie chcesz czekać to ja bym zastosowała koperek...mimo wszystko jak najbardziej naturalnie.
 
mamy pomozcie.... daniel ma 2 i pol miesiaca, karmie mieszanka (tu w irlandii jest takie mleko dla extra glodnych dzieci), ale moj maly budzi sie co 2 lub 2 i pol godziny znowu glodny.czy moglabym zaryzykowac i dodac lyzke kleiku ryzowego do mieszanki? co sadzicie?
 
reklama
mamy pomozcie.... daniel ma 2 i pol miesiaca, karmie mieszanka (tu w irlandii jest takie mleko dla extra glodnych dzieci), ale moj maly budzi sie co 2 lub 2 i pol godziny znowu glodny.czy moglabym zaryzykowac i dodac lyzke kleiku ryzowego do mieszanki? co sadzicie?
Odpisałam Ci już na wątku głównym, ale jeszcze wtrącę, że Gabrysia budziła się przez pierwszych 12 tygodni życia co godzinkę!! Ja bym się na Twoim miejscu cieszyła... Teraz, gdy ma 3 miesiące i dwa tygodniu budzi się co dwie godziny. Przecież to normalne :-)
 
Do góry