reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy i rady dla majowych mamuś

Kokoszka, nie da się chyba tego sprawdzić.:sorry2: Po prostu jeśli po jedzeniu Maluszek sam wypluwa pierś, albo jeśli po jedzeniu jest spokojny, no i oczywiście jeśli przybiera na wadze, to znaczy że jest ok. :tak:
Przy pierwszym dziecku też żałowałam, że Mały nie ma "na brzuszku jakiegoś wskaźnika zapełnienia (jak bateria)". :-D:-D:-D
 
reklama
hej kokoszka
u nas szczepienie jak dziecko konczy drugi miesiac....dzieki za nazwe kremu...
a z tym najadaniem jak nie placze wiecej tzn ze jest ok,,,moja mala je z przerwami niby juz wiecej nie chce a z ajakis czas znowu placze i dojada.......piersi ladnie mi oproznia:)maly glodomorek no i ladnie przybiera na wadze to jest wskaznik czy dziecko dobrze je....tugdzie mieszkam chodze co tydzien na wazenie i wtedy spotykam sie z polozna i moge porozmawiac o problemach...
dzis np. powiedziala mi ze mleko matki to antidotum na np.uczulenie jakie mala na wargach sromowych i mam smarowac tez pod nosem na katar wiec jestem w szoku...ale co w tym chyba jest powienm wam czy dziala jak przetestuje...
i powiedziala ze w domu nie mam uzywac tych serwtek papmers np mokrych tylko wody ze to chyba od tego uczulenie malej.....zobaczymy czy zejdzie,,,
ja czesto w domu jak sa duze kupki to pupe pod kran i juz...
AHA I MIALAM WAS PYTACCZY PAMPERSY WAM TEZ PRZECIIEKAJA?MOJA MALA PRZEBIERAM Z 3 RAZY DZIENNIE TAKIE KUPKI ROBI ZE UBRANKA ZARAZ DO PRANIA:-DZMIENILAM JZU PIELUSZKI NA TE WIEKSZE PAMPERS OD 3-6 ALE CHYBA SPROBUJE TCH OD 4-7 JUZ BO MALA MA JUZ POWYZEJ 4 KILO...
A U WAS JAK JEST?
POZDRAWIAM
 
Krystyna u mnie z tymi pieluszkami roznie..ale raczej sie trzymaja..jak mala zrobi duza kupke to tez przeciekaja. Ja tez zmienilam juz na 2 czyli te do 5kg (MINI). Moja corcia tez ma szczepienie (pierwsze) jak skonczy 2miesiace czyli w tym albo przyszlym tygodniu ide do przychodi aby mi jej zrobili az sie boje. Jezeli chodzi o cycek u mnie jest tak samo jak u ciebie, mala wypluwa posiedzi troche lub pospi z 1h i zaraz sie budzi chcac jeszcze i tez je na raty nie najada sie na raz rozklada to na raty:happy2:i tez jest malym glodomorkiem i po karminiu piersi tez mam oproznione,musze powiedziec ze te jedzenie na raty jest to meczace bo 24 na dobe z cyckami na wierzchu:baffled:hehe...no ale pewnie sie to pozniej naszym maluszkom unormuje:-D:-Dja rowniez nie uzywam tyc chusteczek pampers (czasami po siusiach lub na zewnatrz jak gdzies jestesmy) zazwyczaj pupke pod kran, to samo mi polecil pediatra;-)

M&M szkoda ze nie jest tak jak piszesz!!! czemu dzieci nie maja wskaznikow jak baterie czy butelki ile wchodzi:))hehehe
 
Ostatnia edycja:
barmanka79-dziękuje za pomoc, musze przetestować ten INFACOL, bo juz patzreć nie mogę jak mój brzdąc sie męczy

Kokoszka-może spróbuj chusteczek bambino, pięknie pachną i nie powodują uczuleń. W szpitalu wszystkie połozne właśnie bambino polecały, stare i sprawdzone od lat. ja dla mojego synka tylko bambino kupuje, i choć ja jetsem alergiczką, u malego nie widze zmian na skórze.

krystyna 30-mojemu małemu nie kupka ale siku czasem przesiakają. Najzabawniejsze jest to, że ja nie wiem jak on to robi, bo pieluche ma suchą,a ubranko nad pieluchą mokre!!!Chyba sika do góry!tez juz kupujemy mu pampersy 2.
 
Kokoszka, zachęciłaś mnie tym frezydermem ale jak zaczęłam szukać to niestety, on jest dostępny chyba tylko w Grecji, ja przynajmniej wszystko co znalazłam było na greckich stronach :-(
szkoda. Poza tym jak na nasze warunki jest to dość drogie...w promocji widziałam krem...i po obniżce kosztował 19 € ...sporo ;-)
chyba będe musiala kupic Oilatu
m...
 
Aneczka kochana moja mala nie jest alergikiem..ale po prostu lepiej jest z pupka pod kran. Czasami uzywam chusteczek PAMPERS SENSITIVE jak na siusia;) a poza tym tych chusteczek babmbino w Grecji bym nie znalazla:dry:ale dzieki za rade;)

Confi niestety te kremy sa dosyc droge my za ten do ciala zaplacilismy 25€ a ten do twarzy 20€ plyn do kapieli okolo 7€ wiec tani nie jest ale bardzo dobre najlepsze na rynku:tak:wiem ze w polsce sa tej firmy kremy na roztepy dla kobiet w ciazy (ten tez uzywalam) widzialam raz w polskim czasopismie jakims dla mam.
 
na kolki podobno najlepszy sab simplex. sama jeszcze nie musiałam stosować, ale już dwie butelczyny mam. Kumpela mnie zaopatrzyła, bo sama na swoich szkrabach wypróbowała i mówi, że lepszego nie ma.

Można kupić w internetowych aptekach np. czeskich, które wysyłają do nas,bo w polskich tego nie ma.
zajrzyjcie np. tu:
SAB SIMPLEX krople suspensja 30ml
 
na kolki podobno najlepszy sab simplex.
a tak o nim też czytałam że dobry jest :tak: tylko że jego nie ma w Irlandii i dlatego wyleciał mi z głowy :zawstydzona/y:
przy czym na forach czytałam opinie że zdarza się tak że na jedno dziecko Sab Simplex nie zadziała, a pomoże Infacol - a na drugie dziecko może być na odwrót ;-) więc po prostu trzeba przetestować....
 
Confi niestety te kremy sa dosyc droge my za ten do ciala zaplacilismy 25€ a ten do twarzy 20€ plyn do kapieli okolo 7€ wiec tani nie jest ale bardzo dobre najlepsze na rynku:tak:wiem ze w polsce sa tej firmy kremy na roztepy dla kobiet w ciazy (ten tez uzywalam) widzialam raz w polskim czasopismie jakims dla mam.

No właśnie ja też widziałam te na rozstępy i jakieś do higieny intymnej ale tej serii którą używasz niestety nie ma. Jak kiedyś będę przy kasie to poproszę Cię o przysłanie kremu ;-)
 
reklama
Hej dziewczynki,

Zniknęłam na trochę, ale przygotowujemy się do chrzcin, więc czasu mam bardzo mało. Zanim poczytam co pisałyście [ a widzę, że jest tego dużo ;-)] to pokrótce streszczę co u nas.

Nie karmię już piersią:-( Strasznie mi było z tego powodu smutno, ale nie miałam wyjścia. Po tej mojej chorobie pokarmu miałam bardzo mało, mimo regularnego odciągania, a lekarstwa widocznie zmieniły smak mleka, bo mały bardzo po nim płakał. Ja zresztą razem z nim, bo bardzo chciałam go karmić. Może przesadzałam z tym smutkiem, ale czułam się winna, beznadziejna, no bo która matka karmi 4 tygodnie? :-( Teraz już wiem, że nie jestem jedyna i że mieszanki nie są takie złe :-)

Wszystko się ułożyło. Mały je w nocy właściwie tylko raz. Wczoraj pobił rekord, bo nakarmiłam go o 22, a poszedł spać o 23.30, a obudził.... o 5.30!! Zaczynamy się wysypiać;-) Oprócz tego Filip ciągle się śmieje, gaworzy, bardzo mało śpi w dzień, ale wolę to niż pobudki w nocy :-)

Postaram się już nie znikać na tak długo, bo tęsknota za Wami jest zbyt uciążliwa:-)
 
Do góry