reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy i rady dla majowych mamuś

reklama
Widze ze tu juz forum doswiadczonych mamus sie robi wiec moze poradzicie mi cos na bolace sutki? Mala mi tak ssie ze az bola Boje sie tez ze zle ja przystawiam do piersi Dzisiaj ma przyjsc polozna wiec zapytam ale nie pochanbie waszymi radami:-)
 
emi88 - polecam silikonowe nakładki na piersi - osłonki. Mnie też potwornie bolały sutki przy karmieniu, chociaż niby mała była dobrze przystawiona do piersi. Kilka pierwszych dni, kiedy karmiłam bez nakładek płakałam z bólu, w nakładkach jest zdecydowanie lepiej.
 
emi88 ja z kolei gorąco polecam smarowanie sutków lanoliną - kupisz ją bez problemu w aptece, dodatkowo sutki trzeba wietrzyć i czasem pomaga posmarowanie ich po prostu mlekiem po karmieniu. Odradzam natomiast stosowanie nakładek silikonowych, zmieniają one sposób ssania dziecka, a w niektórych sytuacjach powodują, że maleństwo nie będzie już później potrafiło ssać bez nakładek, więc wszędzie będziesz musiała je ze sobą zabierać.
Malutka ma dopiero 4 dni, więc obie uczycie się karmienia piersią. Dobrze, że odwiedza Cię dziś położna, na pewno nauczy Cię tak przystawiać małą żeby nie kaleczyła sutków.
Powodzenia!! :-)
 
barmanka
Bo Twój Marcelek jest młodszy o te kilka dni od mojej Lilianki. A kilka dni u naszych dzieci to przepaść. Moja potrafi z dnia na dzień diametralnie się zmienić.
Niedługo i Twój synek będzie tak unosił :tak:

emi88
Bolą Cie sutki bo są jeszcze nie zaprawione do codziennego siosiania, zobaczysz niedługo się przyzwyczają.
Ale i przystawianie ma tu swoją rolę.
Bardzo ważne jest aby dziecko przy łapaniu cycola otworzyło szeroko buźkę i żeby wzięło do niej brodawkę ale i większą część otoczki. Wtedy uciska otoczkę a języczkiem masuje brodawkę. Najgorzej jak uciska miejsce przejścia brodawki w otoczkę. Tam wręcz skóra może popękać :-(
Słyszałam że dobry jest purelan na takie bolące cycolki, ale i własne mleczko (jak pisała mamstud), a, i bepanthen :tak:

Co do bawarki
Nie zauważyłam u siebie by wywoływała zatwardzenia. Wręcz przeciwnie. Lilia ma wodniste kupki. Nie zauważyłabym tego bo wsiąkają w pieluszki jak siuśki i na powierzchni zostaje tylko taka jajeczniczka. Natomiast jak czasami mi kupcoli przy zmianie pieluszki to autentycznie leci taka woda z farfoclami (pediatra mówiła że tak właśnie ma być :eek: )
Ja piję 2-3 dziennie

A herbatki laktacyjne są wielu firm, nie tylko Hipp. Bodajże bocianek, milupa, humana, herbapol i inne (wszystkie mają w składzie to samo co Hipp). Można też sobie taką herbatkę samemu skomponować (gdzieś kiedyś w necie natknęłam się na przepis)
 
pomnika, mamstud, moniqsan dziekuje za rady Polozna juz byla i powiedziala pokazalam jej ja przykladam mala do piersi zeby mi w razie czego poradzila co zmienic i okazalo sie ze dobrze to robie a sutki bola bo to normalne :tak: Na szczescie juz nie jest tak zle A co do nakladek to mam jedna i probowalam ale mi akurat nie pomogla tylko zawadzala :sorry: Majeczka w ogole jest zdrowiutka i nawet nie stracila wiele na wadze wiec i karmienie i opieka mi idzie dobrze :-D:-D:-D
 
kokoszko rowniez gratuluje kupki :-D he he nigdy nie myslalam ze bede komus tego gratulowac :-D;-)

emi88 ja osobiscie polecam bepanthen, mi bardzo pomogla ta masc:tak:
 
Dziękuje dziewczyny za słowa otuchy! Już jest dobrze, oboje z maluszkiem dobrze znosimy odstawienie. A ja pozwoliłam sobie już na kilka drinków, kawki ilę chcę w ciągu dnia i truuuuuuuuuskawki! :rofl2:

A co do kupki ... gratulacje kokoszka! hehe wiem jaki to ból kiedy dzidzia nie może ... mój synuś na szczęście już się uregulował, ale też miał jakiś czas temu kilka ciężkich dni.

Dzis synek moj w ogole jak nie moj chopaczek :rofl2: od 9.40 spal do 16.20 z dwiema krotkimi przerwami, szok !!! A teraz sie grzecznie bawi na macie, a mama ma wolne!! :happy2:
 
reklama
dziewczyny karmiące mleczkiem modyfikowanym - PROSZĘ o poradę.

W sobotę jade z M i Małą na uczelnie (mam ostatni zjazd zaliczeniowy przed obroną). W zwiazku z tym bede cały dzionek sie szwedac po uczelni, i nie dam rady nakarmic odpowiednio Mojej Jagi. Oczywiście odciągne ile się da własnego mleczka - ale boje się, że to nie wystarczy:-(
Z jakiej firmy mleczko jest najlepsze?? (W termoopakowaniu będzie ulokowane maksymalnie 8 godzin, więc powinno przypodaniu Małej byc pełnowartościowe).
 
Do góry