reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy i rady dla majowych mamuś

Tak czytam wasze posty i nie wiedziałam , że mleko może być refundowane, nic mi o tym pediatra nie wspominał.
Kazał zmienic mleko małemu na Nan ha, bo od zwykłego dostawał zielonej kupki.
Cholera muszę się o to go zapytać, bo w końcu ten nan ha kosztuje 28zł za puszkę.

k.m.- dlaczego musiałaś przejść na bebilon pepti czy mały ma alergię?
 
reklama
Tak czytam wasze posty i nie wiedziałam , że mleko może być refundowane, nic mi o tym pediatra nie wspominał.
Kazał zmienic mleko małemu na Nan ha, bo od zwykłego dostawał zielonej kupki.
Cholera muszę się o to go zapytać, bo w końcu ten nan ha kosztuje 28zł za puszkę.

k.m.- dlaczego musiałaś przejść na bebilon pepti czy mały ma alergię?

NAN HA -nie jest refundowane.Refundowane sątylko mleka lecznicze.
 
podciagnela sie i usiadla.bylam z niej dumna a z drugiej strony zaniepokojona ze to moze zawczesnie....

E tam!:-) Jak dziecko juz potrafi to znaczy, ze ok! Ja gdzies tam troche czytalam, ze od prezenia sie moze za wczesnie miesnie wyrabiac, ze niby to zle... Znowu tesc strasznie panikowal, jak zobaczyl 4 tyg Julcie trzymajaca glowe dluzsza chwile. Zaraz bylo "Nie dawajcie jej tak dziwgac glowy, bo sie dzieciak przedzwiga!"
Ja tam mysle, ze jak czegos samo sie dziecko nauczylo, to tak ma byc :tak::-D
Trzeba byc poprostu happy!
Mnie natomiast dzis roznosilo, jak zobaczylam Julcie na brzuszku i podnoszaca sie lekko do gory na ramionkach. :laugh2:

Co do siadania, to moge jedynie podac przyklad kolezanki ktora tez miala 2 miesieczne dziecko siedzace... Dziecko w pelni zdrowe :tak:
 
kornasia piszesz, że Ci się córa podciągnęła za rączki, to ja Wam powiem lepszą rzecz!! Jak pisałam mój Filip ostro się buntuje przed leżeniem, więc podkładam mu poduszki i kładę w wózku na pół leżąco, no i wczoraj wyobraźcie sobie, odwróciłam się od niego na chwilę, żeby coś mężowi powiedzieć, nagle patrzę, a moje dziecko trzyma się boku wózka i siedzi!!!! Myślałam, że dostanę zawału serca, uwierzcie mi, że chyba nigdy tak szybko nie przeskoczyłam tych 2 metrów, które mnie od niego dzieliły :-) :-) No powiedzcie mi jak to możliwe, że niemowle, które nie ma jeszcze 3 miesięcy wyczynia takie rzeczy? A za rączki to on już wstaje ze 2 tygodnie :-)

Najbardziej mnie wkurzają Ci wszyscy "życzliwi". Dziś byliśmy na chrzcinach u mojej kuzynki i co rusz ktoś mnie lub męża upominał, że sadzamy małego, że go na prosto trzymamy i robimy mu tym krzywdę. Ale przecież nie trzymam go na siedząco na siłę, on sam tego chce, głowę trzyma prosto i wesoło się dookoła ogląda, a mnie szlag trafia jak się muszę wszystkim tłumaczyć :-(

A i wiecie co? Wiem już od czego pojawiły się Filipowi te bąble- uczulenie na mydło Bambino! Normalnie używamy Oilatum, ale nagle mi się skończyło, a że miałam w domu to mydło to go używałam. Dopiero przedwczoraj skojarzyłam, że to wszystko wyszło odkąd go w tym myję. Ponadto darł się po kąpieli, więc wywnioskowałam, że piecze go skóra, odstawiłam i wszystko jest już ok. Po kremie Bambino wyszła nam z kolei wysypka na buzi....
 
dziewczynki ja mam takie szybkie pytanko - czym wy przemywacie dziecku oczko jeśli łzawi i zbiera się lekka ropka?
i dlaczego nie można użyć wody morskiej??
 
Ja przemywam oczy solą fizjologiczną. Nigdy Nataszce jeszcze nie łzawiły i nie zbierała się ropa. Tylko wczoraj zauważyłam, że rzęsa jej wpadła do oczka. Ale dziś jej nie widzę. Na szczęście nic jej się nie działo, a ja nie wiedziałam co z tym robić. Miałyście tak kiedyś?
 
Izka miała rzęse w oczku raz i raz jakiegoś paprocha. Wiedziałam, że nie wolno samej wyciagać ani wkładać nic do oczka, ale położna doradziła, że tak jak przemywa się dzieciom oczka po spaniu, tak można lekkie łzawienie spowodowac i przyspieszyć usunięcie "gada" z oka. Wacikiem zwilżonym przegotowaną wodą przemywamy kilka razy oczko od skroni w kierunku noska:)
 
A ja się tak strasznie boję jej coś przy oczku robić. Na szczęście dziś tej rzęsy nie widzę, więc może wypadła sama. Mam taką nadzieję. Bo strasznie panikuję...!
 
reklama
Barmanko,Marzenko-Dzieciaczkom spokojnie można przemywać oczka wodą przegotowaną albo solą fizjologiczną(nie wodą morską!).Filipek każdego ranka ma posklejane oczka i przemywanie należy do codziennych rytuałów:baffled:.
 
Do góry