reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy i rady dla majowych mamuś

reklama
M@dz1@-Pytałam, mleko dla dzieci z alergia jest refundowane ale zwróć uwagę na oznaczenie recepty,niech lekarka wpisze literkę P(zresztą Monika1977 już ci napisała.

Dziewczyny ten szczekający kaszel jest wynikiem ALERGII WZIEWNEJ:szok:.
Zaufany pediatra zbadał Fifika i postawił diagnozę. W szoku jestem po prostu. Leki do ukończenia 1 roku a potem możne minąć a może się też nasilić:baffled:. Wieczorem czeka nas rewolucja w sypialni,trzeba wyrzucić wszystkie siedliska roztoczy:shocked2:.
Mam nadzieję, że maluchowi po lekach się poprawi i nie będzie się dusił w nocy:no:
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny ten szczekający kaszel jest wynikiem alergii wziewnej:szok:.
Zaufany pediatra zbadał fifika i postawił diagnozę. W szoku jestem po prostu. Leki do ukończenia 1 roku a potem możne minąć a może się też nasilić:baffled:. Wieczorem czeka nas rewolucja w sypialni,trzeba wyrzucić wszystkie siedliska roztoczy:shocked2:.
Mam nadzieję, że maluchowi po lekach się poprawi i nie będzie się dusił w nocy:no:

kurczę to masz kłopot- takie maleństwo i już alergia wziewna.czy ktoreś z rodziców jest alergikiem ,ze malucha dopadło tak wcześnie? Może to nie ma znaczenia?co mowił lekarz?
 
Dziewczyny!
A ja Wam powiem jakie skojarzyłam fakty :rolleyes:
Mała miała te krostki, nie wiadomo co było, co lekarz to inna opinia.
Odstawiłam nabiał, smarowałam różnościami.
Krostki powoli znikły aż w końcu buźka stała się gładziutka. Byliśmy w tym czasie u rodziców w Radomiu, kąpałam małą w nowozakupionej emulsji Emolium. Kupiliśmy ją żeby zobaczyć jak się sprawdzi tańsza wersja Oilatum w którym do tej pory kąpaliśmy (od urodzenia). Miałam chwilowe obawy przed używaniem tego Emolium bo w instrukcji było napisane że jest do skóry atopowej, z łuszczycą itd.

Wróciliśmy do Warszawy. Ja już od przeszło tygodnia jadłam z powrotem nabiał (serki, mleko, jogurty).
Na twarzyczce znów zaczęły pojawiać się drobniutkie grudki, ale jeszcze bez żadnego zaczerwienienia (tak samo się zaczęło poprzednie).
Stwierdziliśmy - jednak skaza (albo po prostu jakaś wrażliwość na białko krowie).
I po paru dniach zapaliło mi się światełko - Przecież kąpiemy małą znów w Oilatum (które trzeba zużyć do końca).
Szybko wróciliśmy do Emolium. Buźka po 2 dniach zrobiła się z powrotem gładziuteńka :yes: Nabiału nie odstawiałam.
No i teraz nie wiem o co chodzi, ale zaczynam być przekonana że to jednak Emolium (ma skład jak tablica mendelejewa), może on tak wspaniale działa? Chyba kupię przy najbliższej okazji krem tej firmy :tak:
 
mamamatysia ja już nie nadążam z przebieraniem, bo u nas taki ślinotok :-D:-D:-D jak go noszę brzuszkiem w dół to nieźle kapie na podłogę :-D

No więc, większością głosów stwierdzamy, że to jakieś ukąszenie, Wobec tego powiedzcie mi co mogę z tym zrobić?

A i powiedzcie mi czy widziałyście u Waszych maluchów coś jakby podskórne kostki na buzi? Filip ma coś takiego, zapewne to jakaś reakcja alergiczna. jeżeli to Bebilon Pepti tak działa to naprawdę ręce mi opadną :-(

m@dz1@ my płacimy za Pepti 20 zł, a na receptę kosztuje od 11 do 14 zł, zależy gdzie kupowane.
 
mamamatysia u nas patentem na spanie na boczku jest kładzenie za pleckami zwiniętego ręczniczka lub kocyka i Gabrysia się nie przekręca na boczek. Widziałam też na allegro takie pluszowe cosie, które niby są kocykami ale i z jednej i z drugiej strony mają jakieś ograniczenia w postaci wesołych pluszaczków, wkłada się pomiędzy nie maluszka i nie ma prawa ani drgnąć :-)

moniqsan już kilka razy próbowałam "lobbować" na BB wspaniałe właściwości Emolium ale jakoś nie zostało to zauważone :-) Ja używam balsamu do ciała, emulsji lub olejku do kąpieli, kremu do buźki i szamponu. Gabrysia ma skażę białkową i atopową skórkę, a Emolium świetnie sobie z tym radzi, do tego stopnia, że nie używam jeszcze żadnych leków! :-) Naprawdę polecam.

Jeśli chodzi o ślinotok - mamy to samo :-)
 
Moniko1977-Żadne z nas nie jest alergikiem:baffled:.Prawdopodobnie to pyłki drzew i traw,roztocza, środki chemiczne(zapach proszku,płynu do płukania,dezodorantu, odświeżacza powietrza, szkodzi nawet nawilżacz!)ale dokładnie będzie można stwierdzić jak podrośnie.Na razie leki przeciwhistaminowe,nawilżanie nosa(ma strasznie gęstą ropną wydzielinę,która trudno usunąć) i codzienne dokładne sprzątanie pokoju w którym śpi. Lekarz powiedział,że może się zdarzyć,że do roku mały będzie miał oznaki alergii a potem mogą one minąć(OBY!!!) jeśli nie to szansą na "normalne " funkcjonowanie jest odczulanie(zastrzyki)
Mamstud-Dzięki za radę ale lekarz odradził kładzenie na boczku:-(.Pozostaje noszenie:baffled: i kładzenie na brzuszku(dobrze,że chociaż to lubi).
 
m@dz1@-ja kupuje Bebilon Pepti.Bez recepty kosztuje 22zł z groszami, a na recepte własnie tak jak napisałas 11zł.Ja jezdze raz w miesiacu do mojego lekarza rodzinnego i przepisuje mi ile chce.Moj synek wypija dwie puszki na tydz.
 
reklama
Powiedzcie mi dziewczyny, czy Wasze maluchy też już koniecznie chcą siedzieć? U Filipa nie ma mowy o leżeniu, stanowczo protestuje przy każdej próbie położenia go. Nie sądziłam, że tak szybko będzie się trzymał prosto.

Druga rzecz, czy to możliwe, żeby zaczynał ząbkować? Od 2 tygodni intensywnie się ślini i gryzie piąstkę, a dziś wyraźnie przeszkadzała mu butelka, płakał, nie chciał ssać, wypluwał butlę, a na jej miejsce wciskał pięść i gryzł.

KLAUDUSKA u mnie zaczelyb sie tez te problemy jakis czas temu, kurcze wiem ze to zawczesnie ale wydaje mi sie ze to wlasnie zabki, bo plesniawek tez rzadnych nie widze, a dotego dian non stop marudzi.czy u ciebie cos sie zmienilo? moze zabek wyszedl?twoj Filip tez jest niespokojny?
co do siedzenia to zlapalam diane za raczki i nie uwierzycie.....podciagnela sie i usiadla.bylam z niej dumna a z drugiej strony zaniepokojona ze to moze zawczesnie....
MADZIA wszystkie zdjecia piekne zycze duzo milosci :)
MAMAMATYSIA wspolczuje alergi, najgorsze chyba jest to ze niewiadomo na co...?
 
Do góry