reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy i rady dla majowych mamuś

Moj synek po kapaniu i jedzonku bez problemu zasypia sam w łozeczku, od poczatku go tak uczylam choc nie powiem ze malo brakowalo a nie raz bym sie zlamala zeby spal z nami. Jednak teraz wiem ze dobrze zrobilam, bo takie maluszki bardzo szybko sie przyzwyczajaja i pozniej jest problem zeby je oduczyc:baffled: w dzien jest roznie:baffled:
 
reklama
Mój synuś po kąpieli i jedzonku zasypia, ale to jest taka krótka drzemka i za godzinę się budzi znowu je i zasypia w swoim łóżeczku :-) Przez dzień zwykle przysypia przy cycusiu, gdy mu się odbije to zanoszę go do łóżeczka.
 
Dziewczyny czy to może być skaza białkowa? Ta wyspka pojawia się jak daje mleczko bebilon zwykle a jak dam ha to nic nie wychodzi teraz probowalam wprowadzac stopniowo i dawalam tylko miarke zwyklego bebilonu i zaraz wyszlo cos takiego
 
Gdyby byly tylko krosteczki powiedzialabym, ze to potowki, ale te plamy.... Kurde! Nie mam pojecia!
A czy skaza na brzuchu tez wychodzi? Bo ja pamietam o rejonach w okolicy buzi i uszy.
No nie wiem... Lepiej niech sie mama ze skaza wypowie.
 
m@dz1@ kochana ja ci nie pomogę mimo że mój synek ma skazę, też sie nie spodziewałam że na szyi (bo tam nam wyskoczyły plamy) może objawić się skaza :-( najlepiej idź na wizytę do alergologa, czym wcześniej tym lepiej...

na moje oko to mi wygląda na jakąś alergię a nie na skaze, no ale dziwne by było - alergia na mleko:baffled:
 
Gdy przestałam starszego synka karmić piersią, zaczęłam od Nan i mały miał cały brzuszek zsypany takimi czerwonymi małymi krosteczkami (jak ukłucia igły), oczywiście na twarzy miał po bokach czerwone plamy (takie szorstkie).
m@dz1@ najlepiej pokaż tą wysypkę pediatrze a jeszcze lepiej alergologowi, bo to może być uczulenie ale nie musi na mleko.
 
Oj ciężko mi Was nadrobić, ale wczoraj był pierwszy w miarę spokojny dzień. Wydaje się, że Bebilon Pepti, który kupiliśmy przedwczoraj, daje rezultaty, bo obyło się bez płaczu i niespokojnego snu. Jednak dziś, spróbowałam mieszać Pepti z tym Bebilonem HA, który mieliśmy i niestety dopiero przed chwilą udało mi się małego uśpić, bo strasznym płaczu. Wobec tego wydaje mi się, że dobrze zrobiliśmy kupując to mleko, któraś z Was je stosuje?

Byliśmy dzisiaj na USG bioderek i szczęśliwie wszystko jest dobrze :-)
Mam nadzieję, że będziemy mieli spokojną noc i Wam też takiej życzę. Obiecuję, że napiszę coś jutro.
 
a ja wlasnie siedze i probuje uspac mojego Demonka:-D

madzia - moja Jaga ma identyczna klate jak Twoj Synus (bez plam). A te plamy to nie powychodzily mu po kapieli? Nie zmienialas ostatnio proszku do prania badz plynu do plukania?
W naszym przypadku pod skaze bardziej kwalifikuje sie zmieniona skora na buzi.
 
Dziewczyny czy to może być skaza białkowa? Ta wyspka pojawia się jak daje mleczko bebilon zwykle a jak dam ha to nic nie wychodzi teraz probowalam wprowadzac stopniowo i dawalam tylko miarke zwyklego bebilonu i zaraz wyszlo cos takiego
Młaleństwo jest wysmarowane oliwką a może to uczulenie na nią. Ja sobie podarowałam oliwkę i w ogóle jej nie używam. Tomcia kąpie mydełkiem oillan i już nic nie trzeba potem nakładac na ciałko. Oillan to mydelko natluszczające do kupienia w aptece za okolo 8 zł. oillan to tańszy odpowiednik oilatum -chociaż mydelka w kostce różnią się składem.
Skaza białkowa też pokazuje sie plamami ,takimi szorstkimi jakby laminowanymi.
 
reklama
Spróbuje dostać się do alergologa ale u nas są takie kolejki tam że szok byłam z tym u pediatry ale on mi nic nie powiedział poza tym że to ewidentnie jakieś uczulenie kazał wrócić do bebilon ha co do smarowania to od początku używam mydełka bambino i oliwki ale odkąd zaczeło sypać tak maleństwo zaczełam smarować małego kremikiem bambino żeby to natłuścicć proszek ten sam od urodzenia nie wiem co mogło mu zaszkodzić poza mlekiem a na twarzy na policzkach też ma szorstką skóre
 
Do góry