reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy i rady dla majowych mamuś

Eluś ja nie dostałam okresu jak narazie chciałam tabletki ale gin powiedział że skoro przestałam karmić to trzeba poczekać na @ i wtedy zacząć dodał jeszcze że powinno się dostać 6 tyg od zaprzestania karmienia piersią a ty dostałaś po 5 miesiącach hmm....
 
reklama
hej a mi nie kazala gin czekac z tabletkami......ze moge zaczac brac kiedy chce ..a karmie ale sa to specjalne ktore moge brac w czasie karmienia.
i moje dziecko raz przespalo 7 godzin a tak to 5 lub 6 zalezy jak duzo zje:)przed snem.....hiiii wczoraj jadla 3 godziny wiec polaczyla dwa karmienia no i spala potem 6 godzin a powiedzcie ta faza wzrostu jest co jakis czas ze tak dziecko duzo je bo u nas osattnio byla chyba 2 lub 3 tygodnie temu......
 
Witam was mamusie po bardzo dlugiej przerwie. Zazdorszcze wam ze sobie siedzicie i spokojnie klikacie. Moja mała daje troche czadu i niestety nie mam za duzo wolnego czasu a jak juz mam to odpoczywam w lozku. Moja mala ma dysplazje stawu biodrowego i ma typ II d. Troche sie o tym naczytalam i jestm troszku przerazona konsekwencjami. Pielu****e ja szeroko ale nie wiem czy dobrze:( ma ktoras mama podobny problem? Nie wiem czy ktoras dzidzia wasza ma problemy z kolka ale jesli tak to polecam SAB SIMPLEX u nas duzo daje. Dzieki odrazu za odp co do tego stawu.
 
Witam was mamusie po bardzo dlugiej przerwie. Zazdorszcze wam ze sobie siedzicie i spokojnie klikacie. Moja mała daje troche czadu i niestety nie mam za duzo wolnego czasu a jak juz mam to odpoczywam w lozku. Moja mala ma dysplazje stawu biodrowego i ma typ II d. Troche sie o tym naczytalam i jestm troszku przerazona konsekwencjami. Pielu****e ja szeroko ale nie wiem czy dobrze:( ma ktoras mama podobny problem? Nie wiem czy ktoras dzidzia wasza ma problemy z kolka ale jesli tak to polecam SAB SIMPLEX u nas duzo daje. Dzieki odrazu za odp co do tego stawu.

Mój starszy synek miał problemy ze stawmi biodrowymi.Najpierw miałam go szeroko pieluchować ale nic to nie dało a potem mały wylądował w aparacie. Spędził w nim około 4 miesięcy-bardzo trudnych miesiecy ale wszystko jest ok.Teraz ma 3 latka i biega jak szalony.
 
Ratunku!!!:-(
Mam zapalenie persi.
Prawie 39 st goraczki łamie mnie w kosciach i w zasadzie nie wiem co robic prócz sciagania.
Robie okłady itp ale to nic nie pomaga
 
Confi, napisz mi prosze jak radzić sobie z ta ciemieniucha? i czy moze byc wlasnie tak jak pisalas ze wysypka i pieniste kypki po tym pierwszym mleko wyplywajacym z piersi? A moj synek wypija to pierwsze mleko a potem nie chce ssac piersi bo ciezko leci.Co robic bo meczy sie z tymi pienistymi kupkami, okropne odparzenia mu sie zrobily.
 
Aga możesz wziąć np. Apap. Ale przede wszystkim przystawiaj maluszka jak najczęściej do tej piersi (jeśli będzie chciał z niej ssać - niestety mój synek tego nie chciał zrobić). Polecam okład z rozbitej tłuczkiem, schłodzonej kapusty, na to folia spożywcza i oczywiście trzeba w miarę często wymieniać. Przed karmieniem ciepłe okłady na pierś, pomiędzy możesz schładzać. Wiem, że nie jest to łatwe i przyjemne ale mi przeszło po 1 dniu stosowania tych zabiegów. Dodatkowo (ponoć nie polecają ale mi pomogło) podczas polewania gorącą wodą lekko rozmasowywałam pierś i właśnie podczas takiego zabiegu cały czopek wyleciał.
 
Ostatnia edycja:
AgA
Sposób mojej mamy na zapalenie piersi to miód
Od razu po moim porodzie kazała mojemu mężowi biec do sklepu po miód jak się dowiedziała że nie mamy.
Ona miała straszne zapalenie piersi, jak mnie urodziła. Podobno po nałożeniu miodu zostały tylko suche kruszki, temperatura zeszła i ulga natychmiastowa. Mówiła, że bez porównania do kapusty.
Sama nie wiem, bo nie próbowałam. Ale może warto przetestować :confused:
 
Bylam z moim Filipkiem w poniedzialek u pediatry poniewaz robil kupke co 3-4 dni.A jak miał juz zrobic kupke to sie bardzo meczył(kupka była normalna nie miał zatwardzenia ani rozwolnienia).Mowilam ze dawałam mu herbatke rumiankowa i ułatwiajaca trawienie.A ona na to ze w zadnym wypadku mam nie dawac herbatek a tylko i wyłacznie przegotowana wode.Przepisała mi jeszcze Debridat i Dicoflor 30.I jest poprawa.Mój synek juz nie cierpi przy kupce i stał sie jeszcze bardziej pogodniejszy niz byl, a mnie kamien spadł z serca.Fakt ze kupka jest troszke zielona ale to niby normalne przy Bebilon pepti.Daje mu to mleko od kiedy zaczął miec kolki(jak miał 3 tyg.).I pomogło jak reka odjał.Mój synek śpi w ciagu nocy 5h bez przerwy, a Wasze dzieciaczki jak przesypiaja noce???

Czy twój maluch ma skaze białkową? Widzę,że pije bebilon pepti a on właśnie jest na skazę. U nas ta mieszanka nie zdała egzaminu. zamieniliśmy ją na nutramigen. maluch tak się uspokoił ,że patrzyliśmy czy oddych jak spał.Wszystkie herbatki ziołowe zakazane przy skazie bo również mogą uczulac.Drugi synus w tej chwili nie ma objawow alergii i mam nadzieje,ze nie wystąpią.Debridat tez stosowliśmy ale po pewnym czasie przestał działać.
Tomuś tez pięknie przesypia nocki,budzi się tylko do jedzenia, je przez sen i jak się naje to puszcza smoka. Nie karmię piersią bo ciągle jestem na lekach ktore są przeciwskazane przy karmieniu piersią.Tomek też ma kolki ale lekarz nie chcial mi przepisać mieszanki mlekozastępczej na kolki stwierdzając,ze dostają je dzieci z podejrzeniem lub stwierdzona alergią.Starszak po nutramigenie tez przestał kolkowac a miał takie kolkoi ,że życ się odechciewało.Z Tomeczkiem idzie przezyć aby się tylko nie pogorszyło.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam was mamusie po bardzo dlugiej przerwie. Zazdorszcze wam ze sobie siedzicie i spokojnie klikacie. Moja mała daje troche czadu i niestety nie mam za duzo wolnego czasu a jak juz mam to odpoczywam w lozku. Moja mala ma dysplazje stawu biodrowego i ma typ II d. Troche sie o tym naczytalam i jestm troszku przerazona konsekwencjami. Pielu****e ja szeroko ale nie wiem czy dobrze:( ma ktoras mama podobny problem? Nie wiem czy ktoras dzidzia wasza ma problemy z kolka ale jesli tak to polecam SAB SIMPLEX u nas duzo daje. Dzieki odrazu za odp co do tego stawu.
Mój mały urodził się z polożenia miednicowego i miał dysplazję II A wg Graffa więc pieluszkowalam go do drugiego (kontrolnego USG) i wyszło ok. Ale u Ciebie jest II B a to troszkę gorzej.
 
Do góry