reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nowe smaki dla maluszka

A ja jednak trochę wcześniej wprowadzę pokarmy stałe- lekarz u którego byliśmy powiedział żeby tak długo nie czekać skoro to nie byly problemy z brzusziem tylko zabkowanie. Wprowadzimy wiec w koncu 5 miesiaca- czyli za miesiac :-) i zaczniemy od kaszki manny juz sie stresuje:szok: ale mam nadzieje ze bnedzie ok
 
reklama
u mnie dokładnie tak samo,kupiłam jej nawet herbatke malinowa ale to też jej nie pasuje,łyżeczką identycznie odrazu wypluwa,ja ide do lekarza w środe ,ciekawa jestem co ciekawego usłysze,pewnie "że większość dzieci tak ma i niedługo jej przejdzie"......już tak sobie myśle że może te mleka sztuczne są już tak robione że dzieci nie czują większego pragnienia.:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:
 
Adrianek je już marchewkę,ziemniaka, pietruszkę,brokuła(ale nie jestem pewna czy nie ma po tym małych problemów z brzuszkiem), jabłuszko. Bardzo lubi banany ale baaaardzo sporadycznie je dostaje bo nie zaleca się. Dostał ostatnio z Hippa dynie z ziemniakami oraz morele. I chyba z BoboVity marchewkową z ryżem. Dostaje tez kaszkę na wieczór. Bardzo fajny ma smak brzoskwiniowa,słodki. A herbatkę polecam malinową z dziką różą Hippa. Czy coś jeszcze mogę mu dawać? Od 6 miesiąca chyba można już mięso wprowadzać? jakie najlepsze? A zupkę gotować na mięsie już chyba... Ale to jeszcze trochę.
 
Agnieszka, po piątym miesiącu można już mięsko. Ja na dniach kupię zupkę na kurczaczku i króliku i zacznę podawać powoli. W poradniku pisze, że najlepiej mięsko z drobiu i kurczaka, a wieprzowiny i wołowiny później, bo częściej alergizują.
Piotruś wcina marchewkę, zupkę marchewkową z ryżem i z ziemniakami. Jutro spróbuję zupkę jarzynową. No i pod wieczór daję jabłuszko. Soczki pije sporadycznie (woli marchewkowo jabłkowy niż sam jabłkowy), herbatki z rumianku, z jabłka i melisy. Nie lubi kaszek i kleików :(
 
Nasze małe je od paru dni marchewkę; marchewkę z jabłkiem; marchewkę z ziemniakami; daję mu najwięcej pół słoiczka około połydnia i 100 ml soczku marchewkowego lub jabłkowego. Mały ostatnio nie chce pić granulatów:sorry: kaszki i kleiku jeszcze nie podawałam. Jutro wprowadzę dynię z ziemniakami (ile mozna żyć marchewką);-)
 
A zupkę gotować na mięsie już chyba... Ale to jeszcze trochę.


Przez dosyć długi czas nie wolno gotowac dzieciom zupek na mięsie!mięso oddzielnie a póżniej dodać do zupki zmmiksowane albo bardzo drobno pokrojone, ewentualnie można dodawac indyka z gerbera ( chyba) . Najbezpieczniejszymi mięsami dla maluszków są indyk, królik i kurczak, chociaż mówią że kurczak uczula więc uważajcie.
 
reklama
Do góry