reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nowe smaki dla maluszka

Aga ja jak na razie karmie tylko słoiczkami.
A brokuły wczoraj były powitane odruchem wymiotnym, dzisiaj rano dwie łyżeczki dodałam do marchewki z manną i było zjedzone. A po południu dałam pół na pół z marchewką i wszamał wszystko :-)
Dziewczyny, ile Wasze dzieci jedzą innego pokarmu niż mleczko? Moja pediatra powiedziała abym nie dokarmiała małego mleczkiem i kaszką i dlatego ograniczam. Czyli czasami dostaje na noc 90 ml mleka i dopycha się cysiem. Ale w ciągu dnia dostaje dwa słoiczki - jeden przed południem drugi po południu. Na początku był owoc i warzywko - teraz pozostały same warzywka bo chyba po jabłuszku krostki wyszły. No i nie wiem czy nie za dużo mu tych słoiczków daje ale on już teraz marudzi jak się kończy słoiczek i cysiem musi zakończyc.
 
reklama
Ja podaję na obiadek słoiczek, a pod wieczór około 3/4 słoiczka deserku. A oprócz tego 4 butle (ok. 180) mlesia. No i 2 razy herbatkę, lub herbatkę i soczek. Lekarka powiedziała, że wystarczy. Mogę Mu zamiast jednego mleka wprowadzić popołudniu jeszcze jeden słoiczek.
Glutenu jeszcze nie wprowadziłam. Zacznę w tym tygodniu.
 
Lunia, Piotrusiowi 150 to za mało. ;) Ja leję wody 180 i dodaję 6 miarek proszku. Czasem wyciągnie wszystko, czasem nie, ale jak robiłam ze 150 wody, to miał mało.
 
dziewczyny poradzcie cos mała wcina juz zupki jarzynowe i inne jedzonka po 4 i 5 miesiacu ale z owoców tylko jadła brzoskwinie bo pare razy probowałam jej podawc jabłko i miała wielki wzdecia a wiekszosc soczków i deserków zawiera jabłko i nic jej nie moge dawac chyba ze sprobuje znowu podac jej jabłko bo ostatnio dawałam jej dosyc dawno aha i jescze jedno bo on jest na nutramigenie a wiekszosc fajnych deseróków typu kaszka manna z mlekiek i owocami kaszki mleczno ryzowe sa a ona nie moze tego jesc tak mi tego szkoda bo juz wszystko co mogla jesc jej sie znudziło i nie mam pojecia co jej dawac.
 
Izka, Piotruś też pije mleko dla uczuleniowców. Ja Mu podaję wszelkie słoiczki, które nie zawierają białka mleka. Ostatnio jednak dostał jakiejś wysypki i nie wiem, czy to po kurczaku czy po jakimś innym mięsku. Narazie odstawiam zupki z mięskiem i zobaczymy. Oprócz tego możesz Wiktorii kupić kleiki i kaszki bezmleczne. Wtedy je przygotowujesz na wodzie lub na tym mleczku, które Ona pije. Wybór jest duży. Są z owocami i z ważywami. :)
 
Hanuś mój też dostał jakiejś wysypki ... stawiam na seler.... a i kurczak może uczulać.. może lepiej indyk... A powiedz mi moja droga orientujesz się czy możemy podawać cielęcinkę???
Tak sobie myślę że ta wysypka nie jest tak ogromna przy najmniej u nas i póki co nie wykluczam niczego z diety... z reszta na samym mleku pepti miał czółko i buźkę w krostach :/
 
CzarnaAnutka jak dziecko uczulone jest na białko krowie to w cielęcince też jest to białko krowie.
Mój też od wczoraj ma wysypkę :baffled: i dopiero teraz zdołałam go uśpić po wielkim marudzeniu i trzech kupach - nawet nie nadawał się na spacerek bo by non stop ryczał. :-( Dawno nie miałam tak płaczliwego dnia.
 
reklama
CzarnaAnutka, ja kupiłam zupkę z kurczakiem i tam jest też seler, więc nie wiem co mogło zaszkodzić. Narazie odstawiam i zobaczę potem z samym selerem. Tak wogóle zbiegło się kilka czynników. Zaczęłam Piotrusiowi smarować buziak kremem z filtrem Ziaja i wtedy dostał wysypki na całej buzi. Odstawiłam i się poprawiło, ale kilka krostek zostało i takie małe suche miejsce na policzku. Teraz sprwadzę z tym jedzeniem.
Nie wiecie może od czego może się robić suche miejsce za uszkami? Piotruś ma to już od prawie 3 miesięcy i nie możemy się tego pozbyć :( A chyba Go to swędzi, bo non stop się za uszy łapie. :(
No i dziś zrobiła Mu się wysypka na prawym biodrze. Nie wiem czy to od pieluchy, czy od wprowadzonego rano glutenu... Masakra. Jak może się objawiać alergia na gluten?? Wiecie coś na ten temat?
 
Do góry