reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niepokoje w ciąży

nana jak bierzesz duphaston to dobrze :) to prawie to samo, co luteina, ale z lekarzem i tak się skontaktuj, zwłaszcza że jak piszesz, dużo pracujesz, a w przypadku plamień bardzo ważny jest odpoczynek...ja np. musiałam od 5tc leżeć plackiem z tego powodu
 
reklama
witam dziewczyny
moze tutaj znajde podobny problem jaki ja mam
wczoraj byłam na usg i sie dowiedziałam ze główka mojej Małej jest wieksza o 2 tygodnie od reszty ciała...
czy któras z Was miała tez ten problem?
lekarz mowi ze to nic bo w główce jest wszystko wporzadku ale po powrocie od lekarza znowu mam jakies dziwne watpliwosci...
 
Ja mam podobny problem - na ostatniej wizycie w 32tc też wyszło, ze główka jest większa o 2 tyg, czyli odpowiada 34tc. Lekarz też mnie uspokoił, powiedział, zeby niczym się nie martwić. Nasza malutka chyba będzie należała do tych większych noworodków, bo dlugość nózek też odpowiadała 34tc, ale to pewnie po wysokich rodzicach;). Mnie słowa lekarza uspokoiły. Myslę, ze też nie masz się czym martwić, skoro Twój lekarz też Cię o tym zapewniał. Ja mam kolejne usg w pn - 35tc zobaczymy jak dalej urosła nasza malutka;)
 
kika u mnie na usg też zawsze wymiary poszczególnych części ciała odpowiadają różnym tygodniom, myślę, że to normalne i nie ma się tym co przejmować, zwłaszcza jak lekarz uspokaja :)
 
Dzieki Anannas za odpowiedz. U nas wszystkie parametry odpowiadaja 38 tygodniowi plus pare dni a własnie tylko główka 40 tygodniowi...Poczytałam troszke w Internecie i dziewczyny pisały ze 1dzien=1mm wiec główka bedzie poprostu wieksza w obwodzie o 2cm.
Czy dobrze kojarze z watku wrocławskiego, że chodzisz na szkołe rodzenia na Dyrekcyjna?
 
kika myślę, że naprawdę nie masz powodów do niepokoju. Główka nawet na logikę powinna być większa od reszty ciała, bo to ona podczas porodu sn toruje drogę całemu ciałku dzidzi ;) dlatego tak często przy położeniu pośladkowym robi się cc, bo np. nóżki, czy pupka nie poradziłyby sobie z tym, z czym główka sobie radzi ;)
komuś trzeba wierzyć, a komu, jak nie lekarzowi? nie martw się! jak widzisz, nie Ty jedna masz takie różnice w wymiarach na usg
 
reklama
Do góry