reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niepokoje w ciąży

Jest to moja pierwsza ciąza i mam nadzieje ze ja doniose,:-) jestem prawie w 10 tyg ciazy tyle sie juz naczytalam o obumarłych ciazach dziewczyny ze to głowa boli , mialam robione tylko 1 usg w 2 tyg. ciazy zeby potwierdzic ciaze;-)jesli chodzi o objawy prawie zadnych nie mam lekkie mdłosci, zero nabrzmialych piersi ( i to mnie martwi):wściekła/y:, lekkie zmeczenie czytalam na pewnym forum ze obumarla ciaza to jest brak objawów :szok:chodze nakrecona jak nigdy usg mam dopiero 17 maja ,bardzo sie martwie, czy mialyscie podobna sytuacje?
 
reklama
Jest to moja pierwsza ciąza i mam nadzieje ze ja doniose,:-) jestem prawie w 10 tyg ciazy tyle sie juz naczytalam o obumarłych ciazach dziewczyny ze to głowa boli , mialam robione tylko 1 usg w 2 tyg. ciazy zeby potwierdzic ciaze;-)jesli chodzi o objawy prawie zadnych nie mam lekkie mdłosci, zero nabrzmialych piersi ( i to mnie martwi):wściekła/y:, lekkie zmeczenie czytalam na pewnym forum ze obumarla ciaza to jest brak objawów :szok:chodze nakrecona jak nigdy usg mam dopiero 17 maja ,bardzo sie martwie, czy mialyscie podobna sytuacje?
Phelania, Ty się uspokój i przestań czytać jakieś straszne historie o obumarłych ciążach!!! Ciesz się że na razie przechodzisz wszystko spokojnie, bo nie długo się zacznie, zmęczenie, bóle kręgosłupa, mdłości albo zgaga...każda z nas przechodzi ciążę inaczej, jedne mają wszystkie objawy inne - szczęściary czują się świetnie do samego końca. To,że nie masz typowych objawów o których często słyszysz nie oznacza,że coś jest z Tobą nie tak. To najpiękniejszy okres w życiu kobiety więc ciesz się tym!
Dużo pogody ducha i zdrówka życzę ;-)
 
Phelania dokładnie tak jak napisała Becioo nie martw sie !przeciez to początek więc ciesz sie narazie że objawów wogóle nie masz:tak:ciąża to super wyjątkowy stan więc ciesz sie z niej a nie zamartwiaj.a i nie czytaj za dużo bo to tylko szkodzi i powoduje niepotrzebny stres.
becioo a jak tam Karolek?widzę że już ma 2,5 msc:-)
 
Phelania dokładnie tak jak napisała Becioo nie martw sie !przeciez to początek więc ciesz sie narazie że objawów wogóle nie masz:tak:ciąża to super wyjątkowy stan więc ciesz sie z niej a nie zamartwiaj.a i nie czytaj za dużo bo to tylko szkodzi i powoduje niepotrzebny stres.
becioo a jak tam Karolek?widzę że już ma 2,5 msc:-)
aguska2017, Lolek rośnie szybko, przybiera na wadze...już 5,4 kg (a przy urodzeniu było tylko 3 :-) ). Niestety jestem na ostrej diecie bo mały ma nietolerancje pokarmową, nie tylko na białko :-(....więc strasznie muszę uważać co jem bo karmię go piersią. Walczymy z bąkami, na szczęście kolki nie są zbyt często. Noce nadal za krótkie ...ale co tam, mały jest cudny i swoim uśmiechem do mamusi rekompensuje jej brak snu :tak:
 
Ciesz się takas ciaża puki możesz!! mi nic ne było zadnej mdłości zgagi nic kompletnie,,kolezanki wymiotowały wszystkie po kątach a mi nawet przez mysl nie przyszło ze moge wymiotowac.Za to pózniej się hardcore(hardhor)zaczeł. po 16 tygodniu,a potem to juz maakra.ja tez to czytałam z brak objawów to jest brak ciazy ale chodzi o to ze masz wyszystkie objawy a nagle reka odjał bo silnym bóle brzucha czu jakiś innych złych rzeczach (poczatek ciazy ) bo potem to mija.
 
nagorsze w ciąży to czytanie różnych głupot... Dziewczyny się potem bez sensu nakręcają, stresują. Brak objawów ciąży to nie jest zły znak, każda z nas przechodzi ciążę inaczej. Moja ciotka zjarzyła się że jest w ciąży w 5 mcu, bo przez pierwsze 3 mce miała miesiączki, potem zero objawów , a teraz jej córka ma prawie 2 latka. Ja miałam od jajeczkowania już jakieś dziwne przeczucie że chyba jestem w ciąży, bóle w podbrzuszu inne jak na okres, takie kłucie jakby mi ktoś jajniki nakłuwał, sikanie co chwila, a po 3 tygodniach straszne mdłości ale na szczęście bez wymiotów. Piersi miałam od jajeczkownia wielkie jak balony, nabrzmiałe i zylaste. Czułam że się udało, ale oczywiście czytałam w necie co i jak. Więc doczytałam że kłucie w dole lub w odbycie to oznaki poronienia, a ja już się martwiłam nie mając jeszcze pewności że jestem w ciąży że już poronię. Po sobie samej wiem, że najlepiej jest nie czytać, nie oglądać programow o narodzinach chorych dzieciach itp, a w razie wątpliwości pytać albo lekarza, albo doświadczone mamy choćby na forum, ale typowo ciążowym właśnie jak baby boom czy innym, a nie na kafeterii, gazecie itp. No i trzeba brać poprawkę na każdą odpowiedź w stylu " jak masz kłucia to poronisz, jak przestałaś mieć objawy ciąży to pewnie już po dzidzi, nie sikasz czesto? to pewnie coś nie tak z dzieckiem za małe rośnie nie ciśnie na pęcherz " itp bzdury. W razie wątpliwości najlepiej pytać lekarza prowadzącego ciążę, on po to jest żeby udzielić wyczerpujących odpowiedzi na nurtujące nasz pytania.
 
Dlatego kochane zaprzestałam juz czytac te "ciekawe informacje":-)dziekuje wam za słowka otuchy troszke mi lepiej na serduchu:tak:ale jednak te czekanie na usg czy serduszko bije ....to jest jednak stres i nerw:-)ale mam nadzieje ze wszystko bedzie ok:-)oby do 17 maja napewno dam wam znac jak po usg
 
dla mnie najwazniejsze jest zeby dziecko bylo zdrowie, pozniej juz sie wszystko ulozy
raz bedzie lepiej, raz gorzej ale dam rade
 
reklama
:-D ja chcialabym juz miec ciaze za soba, chcialabym zeby dziecko bylo zdrowe i zebym nie cierpiala w czasie porodu, ma byc szybko i latwo :-D
 
Do góry