reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze zdrowie, samopoczucie, wizyty u lekarzy...

Dziewczynki uwazajcie z tymi swedzacymi raczkami....nie chce was straszyc ale na koniec ciazy moze pojawic sie cholestaza w wyniku ucisku na watrobe, warto to sprawdzic, bo bywa niebezpiecznie

a gdzie ja Ci to sprawdze??? u Irlandczyków jak serduszko dzidzi puka, cisnienie i mocz ok to twierdzą ze wszystko ok.
No to teraz mnie ładnie nastraszyłaś kobieto....
nawet jeśli z krwi może wyjść, że coś jest nie tak to skąd ja to będę wiedzieć jak krew pobierali mi w 13tc ciąży i na tym koniec....
kurna chata....ja chce żeby mój Fifi już sie urodził :(
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczynki uwazajcie z tymi swedzacymi raczkami....nie chce was straszyc ale na koniec ciazy moze pojawic sie cholestaza w wyniku ucisku na watrobe, warto to sprawdzic, bo bywa niebezpiecznie

Tak, to prawda, ale podobno wtedy też "spełnia" się inne warunki chorobowe. Np ma się złe wyniki krwi. Wyczytałam też, że cholestaza pojawia się między 28 a 32 tygodniem, ja już mam ten okres za sobą. Zresztą w środę mam lekarza to o wszytsko wypytam
 
Tak, to prawda, ale podobno wtedy też "spełnia" się inne warunki chorobowe. Np ma się złe wyniki krwi. Wyczytałam też, że cholestaza pojawia się między 28 a 32 tygodniem, ja już mam ten okres za sobą. Zresztą w środę mam lekarza to o wszytsko wypytam


Możesz mi opisać dokładnie swoje objawy???? Nie ukrywam że zaczęłam sie martwić.:-:)-:)-:)-:)-(
Napisz mi czy miałaś zwykłe swędzenie czy może jakieś krosty, plamy itp.:confused::confused::confused:
i na jakich częściach ciała.
 
a gdzie ja Ci to sprawdze??? u Irlandczyków jak serduszko dzidzi puka, cisnienie i mocz ok to twierdzą ze wszystko ok.
No to teraz mnie ładnie nastraszyłaś kobieto....
nawet jeśli z krwi może wyjść, że coś jest nie tak to skąd ja to będę wiedzieć jak krew pobierali mi w 13tc ciąży i na tym koniec....
kurna chata....ja chce żeby mój Fifi już sie urodził :(
mowie tylko na podstawie mojej kumpelki, tez ja rece swedzialy i zaczelo sie to o ile dobrze pamietam ok 37tc wiem ze jakos na sam koniec. Kamireszel zadryndaj do GP tego nie zignoruje napewno i zrobia ci badanie krwi pod katem cholestazy. Ja mialam uczulenie ok 21-24tc i wszytsko mnie swedzialo lacznie z rekoma i zrobili mi od razu badanie krwi by wykluczyc cholestaze, chociaz byla to najmniej prawdopodobna opcja.
 
Kami - ja gdzieś czytałam, że to swędzi na rękach, nogach, brzuchu itp. I jakieś jeszcze są dodatkowe objawy, ale nie pamiętam. Poszukaj na necie.
 
Kami - ja gdzieś czytałam, że to swędzi na rękach, nogach, brzuchu itp. I jakieś jeszcze są dodatkowe objawy, ale nie pamiętam. Poszukaj na necie.

No właśnie!!! Teraz nie wiem czy to okropne swędzenie było na tle alergicznym czy nie. Mnie zawsze pierwsze swędzą ręce i po tym zauważam, że będzie coś się działo. Wielokrotnie budziłam się w nocy przez swędzenie właśnie rąk (od zewnętrznej strony dłoni, a od nadgarstków- od wewnętrznej strony po łokcie). W najgorszych sytuacjach kończyło się na niesamowitej wysypce na brzuchu, czasami na nogach-tu mało. Zawsze na to biore wapno i raz szybciej, raz wolniej ale przechodzi. U mnie pokazuje się okroponie swędzonca wysypka-czerwone kropki o niesamowitym zagęszczeniu. Przed ciążą takie objawy miałam po zjedzeniu bananów. Na nabiał reagowałam w ten sposób ze wyłaziły mi czerwone placki na rękach, po czym zasuszały się i skóra w tym miejscu się łuszczyła.
Nie ukrywam, że strasznie się boję. Dopiero w czwartek mam wizytę w szpitalu. Nie wiem co robić. Mogłabym zrobić sobie prywatnie badanie z krwi ale do czwartku i tak wyników nie dostanę, także nie wiem.... martwię się. Już niby tak nie wiele zostało a tu nagle....:-:)-:)-(

Jeśli chodzi o moją GP- to też mam pecha bo wyjechała na urlop i przez to mam odwołaną ostatnią wizytę.
 
Ja wprawdzie dostałam prochy na opuchliznę rąk, ale ortopeda stwierdziwszy iż drętwienie dłoni to zespół cieśni nadgarstka nic z tym nie zrobił...mam wrócic jak urodzę i zejdzie opuchlizna ;czyt 6 mies (wliczając kolejki do tego "specjalisty")!
Koleżanka podpowiedziała mi sposób na obrzęki - wywar z korzenia pietruszki.
1 kg pietruszki ugotowanej w 2,5 l wody; wypijany codziennie działa moczopędnie i likwiduje obrzęki.Jej ten wywar poleciła położna.
 
Możesz mi opisać dokładnie swoje objawy???? Nie ukrywam że zaczęłam sie martwić.:-:)-:)-:)-:)-(
Napisz mi czy miałaś zwykłe swędzenie czy może jakieś krosty, plamy itp.:confused::confused::confused:
i na jakich częściach ciała.

No hej
Mnie puchną dłonie od wewnętrznej strony, zaraz pod palcami, tam gdzie sa te "poduszeczki". Nie mogę zamknąć dłoni. Poza tym swędzi mnie brzuch, ręce i nogi w zgięciach. W dodatku dziś się obudziłam z krostkami na brzuchu, i nie widzę, żeby to znikało. Dzwoniłam do lekarza, który mi powiedział, że w końcówce ciązy to normalne i wtedy nawet te, które wcześniej alergii nie miały mogą ją mieć. Uczulić może nawet to, co wcześniej nie uczulało. Ja zminiłam ostatnio balsam do ciała i proszek do prania (od tego dnia się zaczęło) a wczoraj wieczorem zjdałam całą miskę truskawek. Myślę, że to stąd. Zresztą jutro idę do lekarza na badanie kontrolne to będę chyba wiedzieć co i jak. No i jakby na potwierdzenie tych słów mojego lekarza znalazłam artykuł w necie:


Jestem w szóstym miesiącu ciąży. Od trzech miesięcy mam na brzuchu swędzące krosteczki. Zmieniałam już kosmetyki do pielęgnacji brzucha, a lekarz zalecił mi picie wapna, ale to nie pomaga. Czy jest to objaw jakiejś choroby, która może zagrozić dziecku, czy to po prostu reakcja skóry na rozciąganie? Czy są jakieś bezpieczne sposoby łagodzenia wysypki?

Świąd skóry brzucha pojawia się w ciąży dość często i rzeczywiście zwykle jest to reakcja skóry na rozciąganie. Czasem w ciąży zaczynają uczulać nawet od dawna stosowane kosmetyki. Jedynym sposobem na takie dolegliwości jest wapno i łagodzące balsamy. Swędzenie skóry bywa też objawem cholestazy - typowej dla ciąży choroby wątroby. Może ona być niebezpieczna dla dziecka, więc przy jej najmniejszym podejrzeniu warto sprawdzić, czy poziomy transaminaz i bilirubiny są prawidłowe. Jeśli tak, może Pani spać spokojnie, bo świąd, chociaż dokuczliwy, nie jest groźny.
 
Wróciłam od lekarza. Ciśnienie i mocz ok, serducho puka, położenie główkowe. Jesli chodzi o te moje wysypki i straszne puchniecie rąk to w szpitalu poweidzieli "dobrze, że Pani przyjechała". Pobrali mi krew i w czwartek mam kolejną wizytę- poznam wyniki. Wzieli 4 próbówki krwi no i zobaczymy. Pozostało jedynie modlić się by było wszystko ok. :tak::tak::tak::tak:
 
reklama
Wróciłam od lekarza. Ciśnienie i mocz ok, serducho puka, położenie główkowe. Jesli chodzi o te moje wysypki i straszne puchniecie rąk to w szpitalu poweidzieli "dobrze, że Pani przyjechała". Pobrali mi krew i w czwartek mam kolejną wizytę- poznam wyniki. Wzieli 4 próbówki krwi no i zobaczymy. Pozostało jedynie modlić się by było wszystko ok. :tak::tak::tak::tak:
trzymam kciuki zeby wszystko bylo OK
 
Do góry