reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze zdrowie, samopoczucie, wizyty u lekarzy...

Eh, u mnie tez dzisiaj bez zmian, tzn mam potworny bol glowy od wczoraj, ktory jeszcze bardziej popsul mi humor. A wy tez jak sie budzicie jestescie cale mokre od potu, bo ja mam tak od kilku dni, i jakos tak slabo mi...? Jak dzisiaj babcia przyszla do mnie z rana, to pyta czy ja goraczki nie mam...? Hm...
 
reklama
Kabaretka ból głowy powinnaś koniecznie zgłosić lekarzowi!

U mnie dziś znów wizyta położnej była, by sprawdzić ciśnienie. Rezultaty: ciśnienie 130/90; mocz czyściutki; dzidzia w pozycji "wyjściowej" (i tu już chyba się nic nie zmieni;-)); tętno dzidzi 144. Kolejne mierzenie ciśnienia w piątek - już mam tego dość:-( No i jak zwykle jedyne zalecenie, to dużo odpoczywać.
 
U mnie też jak na razie cisza :-(,w nocy wydawało mi się że już coś się zaczęło,ale jednak przeszło.Nad ranem też straszny ból jak na okres ale już przeszedł :wściekła/y:.

Pytanko do tych co już urodziły :-).Jaki płyn do higieny intymnej najlepiej kupić do szpitala ??
Mam kupione kilka saszetek tantum rosa, i zastanawiam się czy tylko tym mam się podmywać czy kupić jeszcze jakiś płyn ?


 
Ostatnia edycja:
Pytanie z serii połogowych.. czy którejś z was skończyło się już krwawienie? Ja po dzisiejszej nocy miałam czyściutką podpaskę :szok: Przez dzień trochę poplamiłam, ale zanosi się na rychły koniec.. Pewnie to przez to, że tylko przez pierwszy tydzień karmiłam piersią. Po urodzeniu Mikusia krwawiłam prawie 6 tygodni.
 
Nanya ja przez pierwsze 5 dni w szpitalu karmilam dosc intensywnie. Do tego bol kurczacej sie macicy byl nie do opisania... po 3 dniach podpaski mialam czyste, a lecialo ze mnie tylko wtedy kiedy bylam w toalecie na siusiu. Przy wypisie mialam USG i okazalo sie ze macica nie jest do konca obkurczona (mimo mocnych skurczow przy karmieniu) i dostalam na dowidzenia no-spe i oxytocyne domiesniowo. Niestety wiele nie dalo... a 4 dni pozniej wyladowalam w szpitalu z temp 39,8stC :-(. Wtedy na USG macica niby byla obkurczona, ale krawienia wciaz nie bylo, albo bylo minimalne... dostalam antybiotyk i jakis tam lek na obkurczenie macicy (doustnie) i powiem Ci ze dopiero po tym zaczelam na nowo krwawic. Od ok tygodnia nie biore juz tego leku, a krawienie wciaz sie utrzymuje, mimo iz nie jest juz takie obfite, a mam juz 3tydzien i 2 dzien.
Po swoich przejsciach nie bagatelizowalabym szybkiego zakonczenia krawienia, nawet po CC (przy CC czesto przed zaszyciem czyszcza macice przez co krwawienia sa zdecydowanie mniejsze).
 
Pytanko do tych co już urodziły :-).Jaki płyn do higieny intymnej najlepiej kupić do szpitala ??
Mam kupione kilka saszetek tantum rosa, i zastanawiam się czy tylko tym mam się podmywać czy kupić jeszcze jakiś płyn ?
JA UŻYWAM LACTACYD- jest to emulsja do higieny intymnej.
Radziłabym kupić Ci buteleczkę jakiegokolwiek płynu, bo przyda sie i po porodzie jak bedziesz juz w domu. A do szpitala starczy Ci te kilka saszetek.
I weź swoje podpaski (oczywiście jakieś duże), bo u mnie dali po porodzie jedno opakowanie podkladów a potem trzeba było mieć coś swojego!

nanya- ja jestem 10dni po porodzie i nadal intensywnie krwawie.
szybkie skończenie sie krwawienia zaniepokoiłoby mnie, może skonsultuj to z lekarzem?!
 
Ostatnia edycja:
Nanya ja przez pierwsze 5 dni w szpitalu karmilam dosc intensywnie. Do tego bol kurczacej sie macicy byl nie do opisania... po 3 dniach podpaski mialam czyste, a lecialo ze mnie tylko wtedy kiedy bylam w toalecie na siusiu. Przy wypisie mialam USG i okazalo sie ze macica nie jest do konca obkurczona (mimo mocnych skurczow przy karmieniu) i dostalam na dowidzenia no-spe i oxytocyne domiesniowo. Niestety wiele nie dalo... a 4 dni pozniej wyladowalam w szpitalu z temp 39,8stC :-(. Wtedy na USG macica niby byla obkurczona, ale krawienia wciaz nie bylo, albo bylo minimalne... dostalam antybiotyk i jakis tam lek na obkurczenie macicy (doustnie) i powiem Ci ze dopiero po tym zaczelam na nowo krwawic. Od ok tygodnia nie biore juz tego leku, a krawienie wciaz sie utrzymuje, mimo iz nie jest juz takie obfite, a mam juz 3tydzien i 2 dzien.
Po swoich przejsciach nie bagatelizowalabym szybkiego zakonczenia krawienia, nawet po CC (przy CC czesto przed zaszyciem czyszcza macice przez co krwawienia sa zdecydowanie mniejsze).

i ja tez mam pytanie w tej kwestii mianowicie dzien/dwa mam czysto a trzeciego dnia leje sie jak z zabitego prosiaka mam sie bać? masakrycznie sie obawiam zakazenia wewnatrzmacicznego i czyszczenia na nowo polozna niby mowi ze wszystko jest ok ale ja im tam nie ufam tutaj po perypetiach przy porodzie ...
 
reklama
i ja tez mam pytanie w tej kwestii mianowicie dzien/dwa mam czysto a trzeciego dnia leje sie jak z zabitego prosiaka mam sie bać? masakrycznie sie obawiam zakazenia wewnatrzmacicznego i czyszczenia na nowo polozna niby mowi ze wszystko jest ok ale ja im tam nie ufam tutaj po perypetiach przy porodzie ...
Zanim zaczelam brac leki na obkurczenie macicy, to na podpasce nie bylo prawie w ogole sladu, cos tam tylko na papierze toaletowym jak bylam w lazience. Ja bym to skonsultowala... przynajmniej mowie to z wlasnego punktu widzenia. Bo mimo iz lekarz nie potwierdzil, to ja cos czuje, ze ta temp i antybiotyk byl wlasnie z powodu ze szybko przestalam krwawic, a macica nie do konca obkurczyla sie tak jak powinna. Teraz juz malutko krwawie, ale jakos jestem spokojniejsza, bo licze na to, ze przez okres brania tabsow najwieksze krawienie mam juz za soba.
 
Do góry