reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania, USG, zdjęcia naszych fasolek....)

reklama
Udało mi się wczoraj dostać do tego lekarza. Wprawdzie wyczekałam się bardzo długo. Ja w poczekalni a Mąż na korytarzu gdzie ucinał sobie drzemkę.
Wyniki badań w porządku żadnych zastrzeżeń, dostałam skierowanie na kolejne.
Niestety Jego, Położną martwi moje za wysokie ciśnienie. Kazał mi mierzyć codziennie, przepisał lekarstwo i kazał się zgłosić na kontrolę 10.12. Według Niego takie ciśnienie na początku ciąży to według Niego zły objaw. Mąż ma kupić ciśnieniomierz. Póki, co mierzyłam dziś w aptece i mam niższe niż wczoraj.
Dziecię rośnie, ma już 4 centymetry.


No to gratulacje :happy2: A co do ciśnienia - to kupcie ciśnieniomierz i mierz sobie w domu na spokojnie codziennie o mniej więcej stałej porze. JA też tak zrobiłam (ze względu na coraz czyściejsze bóle głowy) - i gin pochwaliła. Tuż przed wizytą miałam 137/98 i pielęgniarka aż się zdziwiła i mówi "co wy dziś dziewczyny tak skaczecie?" (przede mną też była dziewczyna w 12t 6d i też ciśnienie 140/90). Ale jak pokazałam mój wynik z domu z kilku ostatnich dni, to tylko "Ech, no czego wy się tak stresujecie?". Bo w domu to górne nie przekracza 120, a dolne 70. Tylko nie polecam nadgarstkowych - są mniej wiarygodne niż naramienne.
 
Dziewczyny ale super wieści! ;-) Gratuluje wszystkim mamusiom :-)
Wygląda na to że na razie mamy przewagę chłopców ;-)

Ja też na wizycie miałam podwyższone ciśnienie 140/95
 
Korba, powodzenia. 3mamy &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Ta, przewaga chłopców. A jak pójdą do szkoły, to się okaże, ze w klasie więcej dziewczynek...
 
Zobacz załącznik 518777Zobacz załącznik 518778Zobacz załącznik 518779 No dobra, więc tak. Dzidziuś ma 6.01 cm długości, co odpowiada 12 tygodniom (czyli zgodnie z OM). Termin nadal na 10 czerwca. Przezierność 1 mm, więc testu Pappa nie ma sensu robić. Nosek - jak same widzicie - wyraźny. Oczka (widziałam nawet wielkie źrenice), żołądek, pęcherz moczowy - wszystko jest. Wyjście pępowiny na swoim miejscu. Serce po prawidłowej stronie, bije ok 180 / min (słuchaliśmy krótko, ale było mocne, głośne i szybkie). Na 3 zdjęciu (na powiększeniu) można zobaczyć strzałeczkę - wskazuje jego "męskość" (gin nie chciała mówić, że na pewno, bo to jeszcze za wcześnie i nie chce wprowadzać w błąd, ale na jej oko to niezły z niego przystojniak). Zatem przedstawiam wszystkim MIKOŁAJA. Następna wizyta 8 stycznia (niestety dopiero wtedy), a po drodze do zrobienia posiew moczu (jutro - pojutrze) i AFP (między Bożym Narodzeniem, a Trzema Królami) - Wam też zlecają to badanie (gin powiedziała, że to teraz standardowe badanie, choć oczywiście nie refundowane).
cudne zdjęcia, az sie wzruszyłam, i jaki dokładny opis, przezierność marzenie ! ahh szczęściaro:-)
i tak wczesnie wieści ze synek no naprawdę super :-) gratulacje !!!
 
ja już po prenatalnych wyniki z krwi za 7dni.
według mojego wieku wady gen sa bardzo niewielkie a przeziernosć była maleńka 1,3cm więc jeszcze to prawdopodobieństwo się zmniejszyło:-).

na pytanie o płeć lekarz stwierdził ze " to moze byc chłopiec ale nie wiem" bo to i pokazał strzałeczką moze być pracie,ale nie musi:-D
w maleństwie zakochałam sie jest przepiękne cały czas boksowało i kopało i ziewnęło:-D sliczniutkie córki zachwycone filmem starsza pokazywała -to mój brat bo ona siostry niechce:szok::zawstydzona/y:tzn drugiej bo siostre już ma;)
teściowa się popłakała moi rodzice podejzewali:-D ale zachwyceni tym maleństwem.
gratulacje !! :-) super :-) powiedz proszę czy ten test z krwi miałaś w cenie badania ?
 
reklama
Do góry