reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty i zdjęcia USG

nice-girl Od zapłodnienia minęło 8 tygodni i tak USG pokazało:-)
Miesiąc temu jak byłam pokazywał 4 tydzień i taki tydzień był w rzeczywistości.
A dziś niby zaczyna się 9 tydzień:-p
Następna wizyta w czwartek następny, czyli powinien pokazać 10 tydzień...

Popatrzyłam na suwaczek i stąd błąd ;-) Trzymam kciuki, żeby w czwartek serduszko było już słyszalne i widoczne :-)

Lajtway - słyszałam własnie że miejski w Olsztynie jest superancki. Co prawda mieszkam teraz w Warszawie, ale studiowałam w Olsztynie i pochodzę z okolic i mam sentyment :-)

W Warszawie główny problem to przepełnienie. Ciążę prowadzę w przychodni, nie w szpitalu, bo mam blisko(10-15 min pieszo) i szybko mogę wyskoczyć i nigdy nie czekałam dłużej niż 5 min, nawet jak szłam bez zapisu bo coś się działo. Rodziłam I raz na Starynkiewicza, warunki rewelacyjne nie są, bo stary budynek, ale obsługa miła była i mam pozytywne wrażenia.Miałam rodzić na Inflanckiej, ale miałam cukrzycę ciężką i poszłam na Starynkiewicza bo tam się takimi przypadkami zajmują i przynajmniej małego potem dobrze przebadali pod tym kątem.
 
reklama
Nice- girl ja tu tez studiuję;-) Przepełnienie niestety jest wszędzie i trzeba się liczyć z tym ze mogą nas odsyłać do innej placówki ale tego to juz sie nie da przeskoczyć
Dziewczny- czy któraś miała usg prenatalne przed 12 tyg? Jak juz pisałam zastanawiam się czy to ma sens
 
Nice- girl ja tu tez studiuję;-) Przepełnienie niestety jest wszędzie i trzeba się liczyć z tym ze mogą nas odsyłać do innej placówki ale tego to juz sie nie da przeskoczyć
Dziewczny- czy któraś miała usg prenatalne przed 12 tyg? Jak juz pisałam zastanawiam się czy to ma sens

lajtway nie jest zalecane USG prenatalne przed 12 tyg. najlepiej 12-13 tydz. bo wtedy już są wykształcone struktury, które się bada, a później dzidzia jest juz za duża i proporcje się zmieniają.
Dlaczego roważasz wcześniejszą wizytę?

A ja mam pytanie do doświadczonych dziewczyn, kiedy wybrać się na USG 3D, takie pamiątkowe, żeby profil zobaczyć, niekoniecznie genetyczne?
 
Donia- tylko do końca przyszłego tyg będę w Olsztynie- tu mam lekarza i tu zawsze robiłam usg. U siebie w rodzinnym mieście niestety nie mogę znaleźć sensownego gina a to przecież ważne badanie. Zostać tu kolejny tydzień tez nie bardzo mogę bo musiałabym zapłacić za wynajem mieszkania. I tak dumam;-) Wiem że te badanie najlepiej zrobić w 12-13 tyg ale myślałam że może któraś z Was słyszała o jakiś zmianach czy nowinkach medycznych- siedzę zawalona książkami i nie bardzo mam kiedy więcej o tym poczytać...
A usg 3 d to około 32-35 tygodnia kiedy jeszcze maluch ma trochę miejsca a już jest w pełni ukształtowanym małym człowiekiem. Ja nie robiłam bo po prostu nie podobają mi się takie plastusiowe ludziki;-) Ale wydaje mi się że kleżanki w takim okresie te pamiątkowe sobie robiły
 
Ja z moja córką jechałam do porodu 80 km do Olsztyna, do kolejowego, rok później pojechała z warszawy moja siostra tam rodzić, chętnie bym tam wróciła, ale to będzie styczeń i trochę się boję, że w drugiej ciąży jest szybciej i mogę nie zdążyć :)
 
Ania- to też fakt, każdy lekarz jest inny. Sama jestem na medycynie- co prawda weterynaryjnej ale...- i niektórzy nigdy z takim podejściem nie będą dobrymi lekarzami. Niestety nie każdy wybiera te studia z powołania
Ale myślę że łatwiej o dobrego lekarza w większym mieście. Teraz jadę do siebie na wakcje i nie mogę znaleźć w swoim mieście dobrego lekarza- na pytanie o usg prenatalne robią dziwne problemy. A to przeciez norma- to trzeba zrobić do 14 tyg. I jestem w kropce, będe je musiała zrobić w 11 tyg tylko nie jestem pewna czy wynik bedzie miarodajny

Z tego, co wiem wynik może być miarodajny gdy dziecko osiągnie 4,45 cm, a moje pod koniec 11 tyg. miało 4,41 i ginka powiedziała, że nie postawi jednoznaczej diagnozy bo to sie jeszcze moze zmienić i mówiła ze brakuje tych kilku milimetrów. wtedy przeziernosc karku była 1,0 a tydzien i trzy dni pozniej 1,6...
 
panna.nikt- dziękuję! O taka informacje mi chodziło:-):-) Pójde więc w 11 tyg a potem najwyżej przejde się jeszcze raz "gdzieś"
Ja kolejowego nie brałam pod uwagę bo chciałam wszystko jak najbardziej naturalnie a na to w miejskim stawiaja
 
panna.nikt- dziękuję! O taka informacje mi chodziło:-):-) Pójde więc w 11 tyg a potem najwyżej przejde się jeszcze raz "gdzieś"
Ja kolejowego nie brałam pod uwagę bo chciałam wszystko jak najbardziej naturalnie a na to w miejskim stawiaja

Sprawdź kolejowy, a raczej prywatny oddział gin, którey się w nim miesci/ł, ja serdecznie polecam, podobno jakiś remont był czy klinikę Malarkiewicz wybudował, nie wiem dokładnie...
 
Donia - ja miałam usg 3D w 13, 20 i 28 tyg. Jeśli chcesz mieć ładne zdjęcie buźki to polecam właśnie jakiś 28 tydzień - u mnie wtedy ładniutko wyszło. W 20tyg była na zdjęciu buźka szyja, kawałek brzuszka i rączka przy buźce. W 28 tyg. była już sama buźka. Myślę, że po 30tyg to już nie ma sensu iść, bo wtedy to już chyba nawet całej buźki nie widać. U nas w tym 28 tyg bardzo ładnie było widać twarz i rysy były już takie 'noworodkowe'.
 
reklama
Mój gin ma u siebie w gabinecie usg 4D więc nie mam problemu kiedy pójść :):) już nawet ostatnio pokazał mi obraz w 3D , jednak na początku 9 tygodnia niewiele można było tam rozpoznać :):):)
 
Do góry