reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty i zdjęcia USG

No więc jestem po wizycie....
Pogadaliśmy, wstępnie umówiliśmy się na b. prenatalne pod koniec lipca:-D
A teraz....
Za tydzień znów wizyta....
Tydzień się zgadza, dzidzia ma 1,5cm. Niestety nie znaleźliśmy serduszka ani na dopplerze nie widać żadnych przepływów krwi....
Załamka totalna;/

Ania_789 jeżeli wiek ciążowy się zgadza to powinno być chyba ok. Jak moje maleństwo miało 1,5 cm to tez serduszka nie było widać ale dało się złapać tętno i to całkiem przyzwoite 167 uderzeń na min. Ja na twoim miejscu spróbowałabym zrobić USG w innym miejscu tek za parę dni. Trzymam kciuki.
 
reklama
A my dzisiaj pierwszy raz widzieliśmy brzdąca w całej okazałości ;D Mega mi się podoba ruchliwe to to ! Macha łapkami, nóżkami skacze ;D fajne uczucie ;D 5,6 cm wielkolud ;D
 
Chodzicie na wizyty prywatne czy też państwowo. Ja narazie chodzę tak pół prywatnie- tj do państwowej placówki ale po znajomości. :zawstydzona/y::-)
 
państwowo. poprzednią ciąże prowadziłam prywatnie, płaciłam kupę kasy za wizyte a i tak czasami godzine siedziałam przed gabinetem bo była obsuwa. a teraz już mnie nie stać prywatnie i państwowo nie jest aż tak źle:D
 
ja prywatnie, bo ciężko znależć lekarza który przyjmuje w tym szpitalu co chcę rodzić państwowo, a 2 żde państwowo nie wiem czy gin dla tel do siebie, żeby dzwonic jak np odbierze się wyniki czy jak będzie coś się działo a to dla mnie ważne. Fakt wydatek spory, wizyty co 3 tyg a za usg płacę 120 zł i 120 za wizytę, ale to moja pierwsza wyczekana dzidzia to nie żałuję żadnej złotówki ;-)
 
Ja chodzę prywatnie: 120 zł wizyta dla ciężarnych (USG w cenie), 150 zł dla pozostałych:)
Wiem, że w przychodni też nie jest źle ale ja pójdę za moją p. dr wszędzie, niezależnie od kosztów
Byłam wczoraj :13 tc, przezierność karkowa 1,6 - nie źle, wreszcie USG przez brzuch a nie "dowcipne":)
Maluszek spał
 
Ja też chodzę prywatnie, 250 zł za wizyte z usg.
U nas tez przezierność 1,6 w 13 tygodniu. Dlaczego mówisz "nieźle" to przeciez dobrze, norma jest do 2,5??
 
reklama
Nice, do Piekarskiego wysłała mnie moja ginka, bo on jako nieliczny robi pappa na pełnej dokumentacji. Za test PAPP-A zapłaciłam 550 zł.
A zdjęcia 3d są dziwne i nie widać dzidziaszka :))

to szkoda, ze maluszek nie chciał pozować. U nas wtedy ładnie było widać, no ale to zależy jak się uda uchwycić.

Marys
- boska fotka :-) Maleńkie cudo :-)

Ania - jak dzidzia ma 1,5 cm to chyba młodsza jest niż 10 tyg. Nie wiem jaka tam norma jest, ale u nas maluch w 9 tyg miał ponad 2cm. Może młodszy jest i dlatego jeszcze nie ma serduszka. Zrób usg za tydzień, może w innym miejscu. Może sprzęt nawalał, albo maluszek jeszcze za mały. Trzymam kciuki, żebyś za tydzień usłyszała serduszko.

Oceanica - super wieści :-) Gratuluję :-)

Adak - ja też prowadzę 'państwowo' bo prywatnie to jednak kupa kasy i chyba lepiej coś za to maleństwu potem kupić. W I ciąży na USG tylko chodziłam prywatnie bo w przychodni taka beznadzieja była, że szkoda gadać. No i za same usg zapłaciłam wtedy jakoś łącznie ok. 800 zł, więc za to wózek jakiś już można kupić. A doliczyć do tego wizyty + masa badań które się w ciąży robi to jest już całkiem pokaźna sumka. No chyba, że ktoś ma pakiet w prywatnej przychodni z pracy to co innego. Teraz znalazłam fajniejszą przychodnię i tu jest zdecydowanie lepiej, więc zamierzam na razie tylko pójść na połówkowe usg 3D.
 
Do góry