reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty i zdjęcia USG

W pl też nie robi się zbyt często USG. Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia ma być 4 USG. Ale ja np chodziłam na początku do Centrum Damiana, gdzie doktorek miał sprzęt w gabinecie, więc podglądałam dzieciątko jak tylko byłam na wizycie. Ale teraz chodzę już do państwowej przychodni (już od 10 tygodni) i miałam raz USG robione.

Idę się dziś zapisać do okulisty i internisty bo mnie gin goni o te dwie konsultacje. Ciekawe czy zdążę przed porodem na wizytę, bo chcę państwowo :)
 
reklama
Witam się:). Jak przeczytałam, że za granicą do 12 tyg ciąże pozostawia się naturze;czy się sama utrzyma, to się bardzo cieszę, że mnie od razu położyli w 6 tyg. do szpitala i dali leki na podtrzymanie. Bo nie wiem, czy moja niunia była na początku na tyle silna żeby samemu dać radę. Ale od znajomych z zagranicy wiem, że tam opieka jest rewelacyjna:), ale co kraj to troszkę inne zdanie na pewne kwestie.
 
wychodzę z założenia że nie ma co się przejmować, czytać czy też komentować postów elastico.. bo to jest albo jedna wielka ściema albo dziewczyna z rodziny patologicznej której żadna z nas nie wytłumaczy jak powinna postępować w ciąży.. także żeby się nie denerwować.. nie zwracajmy na nią uwagi!!

co do Antonufki to też o niej ostatnio myślałam i chciałam pisać czy któraś wie co się z nią dzieje.. i tak samo co z Cukiereczkiem?? któraś wie??
 
Idę się dziś zapisać do okulisty i internisty bo mnie gin goni o te dwie konsultacje. Ciekawe czy zdążę przed porodem na wizytę, bo chcę państwowo :)

ja musiałam iść do okulisty prywatnie bo u nas tylko respektują od prof a do prof to chyba przed ciążą musialabym się zapisać:-D a i tak prywatnie czekam 2 tyg
 
No mi wpisał pare tyg temu konsultacjie okulista, internista i stomatolog i ostatnio pytał, czy już byłam bo on nic tu nie widzi. Więc wole pójść. Z internistą nie będzie problemu, myślę. Gorzej okulista.
U mnie się nic nie dzieje, ale w sumie ja u okulisty to w swoim życiu z 5 razy byłam chyba w tym 2 razy na badaniach medycyny pracy. Ale widzę dobrze, wszystko spoko.
 
a mi w tej ciąży nie kazali do okulisty isc. w tamtej chodziłam. i przeciwwskazań do sn nie było to może teraz wyszli z założenia ze dalej jest ok.
a zęby to ginka kazał mi an pierwszej wizycie pokazać :) i sie pytała kiedy ostatnio byłam u dentysty. a ja w wakacje w ciąży chodziłam kontrolnie.
a w czwartek u anestezjolog byłam. bo tu obowiązkowe sa konsultacje przed porodem. i babka stwierdziła ze jestem baba jak dąb i se bez znieczulenia powinnam dać rade ( no pierwszy poród jakoś dałam :-D). ale wszystko ok jak chcę to mogę znieczulenie brać.
 
reklama
Do góry