reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze wizyty i zdjęcia USG

Elastico a Ty prowadzisz ciążę w Polsce? Bo wiem, że w innych krajach, dodam że zachodnich, jest trochę takie podejście "jak się urodzi to się urodzi, jak nie to będzie następne"

A dziewczyny, czy wiecie coś o Antonufce dawno jej nie widziałam, a jakoś polubiłam tę dziewczynę

Alka Tobie to strach podpaść :-D
 
reklama
donia spoko loko :) po prostu jej teksty mnie dobijają i jakoś średnio wierzę w normalność, dla mnie to jakaś dziwna prowokacja tylko nie wiem czemu ma ona służyć
 
donia spoko loko :) po prostu jej teksty mnie dobijają i jakoś średnio wierzę w normalność, dla mnie to jakaś dziwna prowokacja tylko nie wiem czemu ma ona służyć

też się nad tym zastanawiam...po co...bo jak nie prowokacja to serio moja głowa tego nie mieści jak istnieje ryzyko poronienia pasja jest ważniejsza niż dziecko
 
Ewelina- coś w tym jest. Jak u mnie było ryzyko poronienia to się bałam ruszyć,najlepiej bym plackiem w łóżku leżała.Każde ukłucie i ucisk-strach że coś się dzieje.I tak średnio do 20 tygodnia było.Na każdym zwolnieniu lekarskim-co miesiąc nowe-lekarz pisał, że ciąża zagrożona.Teraz jak to sobie przypomnę, to jakby odległa przeszłość, ale się pamięta.A niunia już 30 tydzień z nami w brzuszku jest:-).
 
Ostatnia edycja:
Ewelina- coś w tym jest. Jak u mnie było ryzyko poronienia to się bałam ruszyć,najlepiej bym plackiem w łóżku leżała.Każde ukłucie i ucisk-strach że coś się dzieje.I tak średnio do 20 tygodnia było.Na każdym zwolnieniu lekarskim-co miesiąc nowe-lekarz pisał, że ciąża zagrożona.Teraz jak to sobie przypomnę, to jakby odległa przyszłość, ale się pamięta.A niunia już 30 tydzień z nami w brzuszku jest:-).

dokładnie miałam to samo i teraz też mam, u mnie skurcze się neico wyciszyły i lekarz dał pozwolenie na inne rzeczy(z umiarem) niż tylko leżenie ale jak posiedzę dłużej czy pójdę do sklepu(na max godz) to i tak mam wyrzuty sumienia czy nie szkodzę tym i odrazu myśl, że jakby zaczął się teraz poród nie wybaczyłabym sobie
 
Cha-ga- gratuluje Synka :-)

Ja biore od poczatku ciazy witaminy. Pierwsze bralam kwas foliowy (ok. miesiac), potem Femibion, a od jakis 4 miesiecy biore Pharmaton Matruelle. Wyniki mam od poczatku ciazy bardzo dobre (w normie) :-) A moja Mala nie jest wcale taka duza :-) Wiec mysle taj jak Wy- ze to indywidualna sprawa, kazdy organizm jest inny :-)

Jesli chodzi o Elastico, to ja od poczatku jakos jej posty pomijam w ocenie odkad przeczytalam jak napisala, ze mozna sobie piwko wypic, bo to dobre na nerki. Brak slow...
 
Elastico a Ty prowadzisz ciążę w Polsce? Bo wiem, że w innych krajach, dodam że zachodnich, jest trochę takie podejście "jak się urodzi to się urodzi, jak nie to będzie następne"

Donia, nie do konca tak jest z ciaza za granica. Do 12 tygodnia nie ratuja ze wzgledu na duza liczbe poronien samoistnych, ale po 12 tyg opieka jest.
A co do elastico- no coz .przytyc 200g to dla mnie szok! ja mam czasem 1kg po dwodniowym zatwardzeniu, bez wzgledu czy jestem w ciazy czy nie.
o Antonufce nic mi nie wiadomo, tez o niej myslalam ostatnio.
 
Elastico a Ty prowadzisz ciążę w Polsce? Bo wiem, że w innych krajach, dodam że zachodnich, jest trochę takie podejście "jak się urodzi to się urodzi, jak nie to będzie następne"
to nie jest tak do końca. tzn tak jak anielka pisze na zachodzie nie walczą tak o utrzymanie ciąży do 12tc jak w pl. zostawiają to bardziej naturze.
ale po 12tc ciąża jest normalnie prowadzona. i jestem przekonana ze żaden lekarz by nie dopuścił do tego świadomie by dziecko rodziło sie o miesiąc za wcześnie uważając ze to naturalne i tak powinno być. dali by leki a powstrzymanie skurczy, założyli passer itp. no co tam by było w danym przypadku potrzebne. po ukończeniu 36tc rodzic by pozwolili.
a odnośnie prowadzenia ciąży w fr. to tu nie robi sie tak często usg. najczęściej jest to 3 no góra 4 razy przez cala ciążę. ale krew i mocz jest sprawdzane co miesiąc. i co prawda z krwi nie sprawdzają co miesiąc morfologi ale maja obowiązek co miesiąc kontrolować toksoplazmozę.
 
reklama
tak, Marys.a ja na dodatek mam z mezem konflikt serologoczny i od poczatku mam sprawdzana krew, czy nie wytwarzam przeciwcial. Tego bardzo pilnuja.
 
Do góry