reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty i zdjęcia USG

ciekawe z tymi pomiarami usg i dzeciaczkami znacznie większymi, czy po prostu są większe niż normalnie czy owulacja była wcześniej, no bo u mnie jak wiadomo kiedy dzidzia powstałą rozbieżności w usg sa tylko kilku dniowe
 
reklama
Pati porządna waga Twojego Dzidziusia.
Z tymi wymiarami to ja czasem nie ogarniam. Gdzieś już pisałam, że za każdym razem na wizycie coś jest nie tak i się potem nakręcam. Jak miałam ostatnio usg w szpitalu to wyszło, że główka jest na 33/34 tydzień a z długości kości udowej i brzucha na 31. Ja tam już wolę tego nie analizować. Teraz muszę za jakieś 2 tygodnie iść i mamy sprawdzić, czy maluszek rośnie, bo i cóż on tam może innego robić, hihi
 
Alice...powiem Ci, że ja się pytałam o to gina mojego:) bo też miałam takie rozbieżności:) i on powiedział, że to moje "odchyły" są w normie...a komputer na koniec wylicza mu średnią z tych wyników:)
 
hej dziewczyny, moja dzidzia też 9 dni do przodu, ale to jeszcze w granicach "błedu"
a mam informację dla dziewczyn z Wawy, na gruponie jest kupon na USG4 za 99zł, ja sobie zakupiłam i pójdziemy z babcią i mężusiem, tak na pamiątkę. Dają płytę i zdjęcia, ale nie jest to USG diagnostyczne. I tak myślę, że warto
 
Witam!
Po wtorkowej wizycie: Synuś przekroczył 2 kg (33tc), wygląda, że wszystko w porządku tylko niestety jeszcze siedzi na pupie i nie chce się obracać. Mam nadzieję, że w końcu się zdecyduje na fikołka i uspokoi mamę. Zobaczymy na kolejnej wizycie za 2,5 tygodnia...

Dziewczynki - nie bierzcie na poważnie terminów porodu ustalanych na podstawie USG na tym etapie ciąży. Po pierwsze miarodajne są tylko te terminy z początku ciąży. Po drugie każda dzidzia odziedziczyła po nas trochę inne warunki fizyczne :-) Po trzecie Dzidzia rodzi się "w terminie" od 38 do 42 tc.
A że długość kości udowej wskazuje troszeczkę na inny termin niż główka... No cóż popatrzmy na siebie - też nie jesteśmy idealnie proporcjonalni:-D Przecież nóżki nie urodzą się np. w 38 a główka 40 tc:-)
Niepokojące mogą być tylko duże dysproporcje, ale chyba żadna z nas takich nie zgłaszała...
 
ciesze sie wraz z wami ze dzieciaczki tak pięknie rosną.
Dziewczynki - nie bierzcie na poważnie terminów porodu ustalanych na podstawie USG na tym etapie ciąży. Po pierwsze miarodajne są tylko te terminy z początku ciąży.
mój gin z pl twierdzi ze w ogóle termin porodu z usg to miarodajny jest tylko do 9 tc. później to juz wychodzą właśnie indywidualne cechy dziecka, czy będzie duże czy małe itp. a do 9 tc widać po rozwoju kiedy serduszko zaczyna bić i jak szybko rośnie jaki to jest tydzień rozwoju płodu.
a termin porodu to znają tylko nasze maluszki :) przyjdą na świat w najlepszy dzień dla siebie i nie ważne będzie co mówił lekarz i usg. wiec sie nie nastawiajcie konkretnie tylko bądźcie po prostu gotowe.
 
Marys, mój mówi tak samo, na wynikach z usg mam tabelkę czy pomiary mieszczą się w granicach od min. do max. dla danego wieku ciąży, nie mam rozpisanych rozmiarów na tygodnie.
 
reklama
Pati możemy sobie ręce podać:-)mój maluch też taki duży. Tak się zastanawiam czy to może od witamin jakie jem? Ty bierzesz jakieś witaminy i codziennie?Może to ta chemia ma taki wpływ że te dzieciaczki wogóle rodzą się już coraz większe niż kiedyś?
 
Do góry