reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze USG

dziewczyny zamęczam was ale mam doła obsesję ,schizy, majaki, manię, i wogóle ALE JA SIĘ BOJE PTASIEJ GRYPY i zaraz zwariujęęęęęęęęęęę :(
łeeeeeeee :(
 
reklama
doppler pozwala badać porzepływy krwi w naczyniach krwionośnych, więcej niestety to już dal mnie za wysoka medycyna, której nie zrozumiałam.

na tym poziomie ciąży to chyba lepiej wybrać te zz diagnostyką serca (ale czy to nie to samo???) bo przepływy zazwyczaj zaburzają sie po 24 tygodniu...
 
agao pisze:
tylko że jak ciąża jest zagrożona czy coś to robia takie usg non stop - nic już nie wiem !!!!
wszystko szkodzi : żarcie złe, usg złe, robienie tego i tamtego złe, ptasia grypa, zanieczysczenia, kurdę chyba sobie zamówię trumnę i dołek na powązkach  :mad:

a tak na marginesie to mi 3d robiła ginekolog-położnik-endokrynolog

Agao pisalam o Stanach. Bardzo dobrze ze Ci lekarka robila 3D. Zawsze to fachowiec:)

A tak z czystej ciekawosci czy 3D robi sie tylko w ciazy czy np inne schorzenia sie tez diagnozuje w ten sposob? Moze ktos wie?

 
około12 tygodnia sprawdza się przezierność karkową, obecność kości nosowej czy występuje zespól Downa, Turnera, Edwardsa i Plataua, później sprawdza sie narządy czy serducho się wykształciło i czy z nerkami oki , sprawdza sie czy nie ma rozszczepu wargi itp, no i wszystkei wymiary itd
 
agao pisze:
około12 tygodnia sprawdza się przezierność karkową, obecność kości nosowej czy występuje zespól Downa, Turnera, Edwardsa i Plataua, później sprawdza sie narządy czy serducho się wykształciło i czy z nerkami oki , sprawdza sie czy nie ma rozszczepu wargi itp, no i wszystkei wymiary itd

To milam robione. Chodzi mi o to czy np tarczyce albo nerki albo serce sprawdza sie poprzez 3D u doroslych? Czy uzywa sie go tylko w badaniach dzidziusiow w brzuszkach?
 
badania takie jak przezierność karczku robili mi w 2d tak jak i inne pomiary...
do tego nie jesat potrzbne usg 3d.

usg 3d w wieku powyżej 13 tygodni potrafi wskazac uszkodzenia juyz wytworzonych organów, czy jakieś wady typu: zajęcza warga, rozczep podniebienia...

a co do diagnostyki innych narządów: to u nas robiono jest w 2d... nie wiem czy dlatego ze nie da rady w 3d, czy jest za droga jak na nasz fundusz zdrowia...
 
reklama
Pytalam meza. 3D robia np przy chorobach serca a serca chyba nikt sobie z ciekawosci nie idzie podglac wiec jakis cel diagnostyczny to 3d ma.
Kurcze tez bym chciala popatrzec na mojego dzidziolka w trojwymiarze. No ale poki wszytsko jest ok to nie bede sie pchala.
27 mam zwykle usg i sie nie moge doczekac. Tak bym chciala zobaczyc czy mam chlopca (zgodnie z przeczuciami) czy dziewczynke.
 
Do góry