reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze USG

ja jestem za 3d, ale zapłacić zawsze zdążysz jak ci się nie spodobają te 2d  to pójdziesz na 3d, a ja w 22 idę na 3d ;D
 
reklama
kurcze, USA zawsze jest dalej niż my we wszystkim ,moze już coś odkryli co jest dużym minusem, a u nas jeszcze tego nie ujawnili i zarabiająna tym ... ???
 
agao pisze:
czemu tak odradzają 3d? ze względu na koszt??
No wlasnie sek w tym ze 3 D jest tansze niz zwykle usg. Za 2 D przyszedl rachunek ( na szczescie placilo ubezpieczenie) 540 dolarow a 3 D kosztuje 200. No i 3D nie robia lekarze w szpitalu a technicy w prywatnych gabinetach. Wszytskie te informacje znalazlam na stronie FDA( cos jak nasze ministerstwo zdrowia). Samo FDA nie poleca 3D , w ogole nie zalecaja czestego zwyklego usg. Standardowo robia tylko 2 lub 3 razy w czasie calej ciazy chyba ze cos jest nie tak-wtedy na zasadzie mniejszego zla.
Nie chce bron Boze was straszyc, czy wmawiac ze 3D jest szkodliwe.Poprostu przedstawiam opinie z jaka sie spotkalam.



 
no bo wszystkie wymiary sa robione w 2D, t3D pozwala tylko dojrzeć głębsze wady, jezeli są, i zabawić rodziców - pieknymi zdjęciami.

ale zgadzam sie z myśleniem amerykanów: usg jak każde badanie nie jest obojetne, i nie ma potrzeby robić go co miesiąc (bez patologii),. w zeszłej ciąży miałam usg conajmniej 20 razy, do 20 tygodnia - już około 8, teraz na razie 1 - 3 sekundowe by sprawdzić czy dzidzio jest i drugie w 12 tygodniu by sprawdzić jak się rozwija. tearz następne mam w 20 tygodniu - ostatnie (mam nadzieje) - diagnostyczne.
natepne w powinno być przed porodem,by sprawdzic jak dzidzi osię ułozyło.

ale mi może być łatwiej wytrzymać bez usg, to juz drugi dzidziuś i rozumiem powody dla ktrórych wy chodzicie tak czesto. ale teraz nawet jak bym chciała - to mnie nie stać, za usg zapłacić 50 zł - a to paczka pieluch (która starcza na 2 tygodnie)....

 
tylko że jak ciąża jest zagrożona czy coś to robia takie usg non stop - nic już nie wiem !!!!
wszystko szkodzi : żarcie złe, usg złe, robienie tego i tamtego złe, ptasia grypa, zanieczysczenia, kurdę chyba sobie zamówię trumnę i dołek na powązkach :mad:

a tak na marginesie to mi 3d robiła ginekolog-położnik-endokrynolog
 
reklama
to tak jak napisał Kati i ja, jak jest zagrożenie to wybiera sie mniejsze zło.

a ja mam ciążę wsyokiego ryzyka, i wiem że będę miała czesciej usg, ale może juz nie tak często w poprzedniej ciązy.

w ostatnim miesiącu ciązy z Piotrkiem co 3 dni miałam usg + przepływy (doppler)
 
Do góry