reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze brzuszki :)

Mnie mega wkurzają te zabobony urodxisz wcześniej/później bo.... A to brzuch nisko, a to brzuch wysoko (moja koleżanka miała mega wysoko brzuch i do samego porodu taj był, lekarz mówił ze takie ma ciało i brzuch niżej nie zejdzie i już a jej wszyscy "ooooo ty jeszcze trochę z brzuchem podchodzisz bla bla bla" matko skąd ludzie te proroctwa biorą? Jak tak wszystko z oczy potrafią wyczytać to czemu nie wyczytaja w tych oczach że jakaś matka zaczyna rodzic w 24tc? I uratuje wtedy takie dziecko... Aaaaaaale mnie takie gadanie WKU.rwia kiedy dziecko ma się urodzić nikt nie jest w stanie przewidzieć, nawet lekarz, on mniej więcej może wiedzieć kiefy to będzie na podstawie badań, obserwacji, usg, terminu okresu ale czy faktycznie dziecię urodzi sierść hak powinno zależy głównie od dziecka czasem też od ciała matki. Ech
 
reklama
Nulini haha ja także tego mojego jak się nie będzie śpieszył to nawet siłą urodzę :-D Żadnego mi tu lenistwa w brzuchu matki, matka już nerwowo nie wytrzymuje :-)
Też mnie te wszystkie powiedzenia denerwują, przepowiednie nie wiadomo skąd..
 
Kasia teraz dziecko swoim tempem rosnie. Moze po prostu bobas bedzie duzy...
Haha my tez nie mieszkamy w samym inie tylko 15km od i moj Ł tez nie ma prawka :-D
Nie mam pojecia jak to bedzie. Tesciowa cale dnie pracuje
Szwagierka nie ma prawka
A tesciu 10.01 chcial wracac do niemiec.
Wiec jak co 10nie urodze to chyba na nogach ze szpitala wroce :p

Doggi popieram w 100%
 
Agulqa - to wezwiesz taxi i poprosisz kierowce o pomoc i już. Ja mieszkam w bydgoszczy a do szpitala mam 12-15 km. Do tego jestem najczęściej z 2 dzieci sama i zastanawiam się jak to będzie już czyli poród, co ja zrobię. Mąż pracuje daleko więc będę zaciskać nogi aż ktoś przyjedzie żeby zostać z dziećmi :-)
 
Tu nie chodziło o żadne zabobony czy jakieś tam przepowiednie tylko chciałam się dowiedzieć czy któraś z dziewczyn miała już taką sytuację, że termin na usg się przesunął i czy to się w rzeczywistości sprawdziło :]

Dobrze, że nie jestem sama z tym problemem dojazdu do szpitala. U mnie się śmieją, że prędzej sama wsiądę za kierownicę i dowiozę się do szpitala i potem wrócę po wszystkim do domu:p
 
Ja niestety mam kawałek do szpitala, także pewnie taksówka będzie najlepszym rozwiązaniem.. Ale zamierzam jak najdłużej przeczekać w domu ;-) o ile się zacznie w domu oczywiście..
 
Kasia, ale im ciąża bardziej zaawansowana, tym mniej wiarygodny termin porodu, bo dzieci rosną swoim tempem i predyspozycjami genetycznymi ;-) Chyba do 12 tyg termin z usg jest najbardziej prawdopodobny. Nie pamiętam jak miałam w pierwszej ciąży (nie mam karty by porównać), ale w drugiej młoda rosła tak jak teraz syn (tydzień na plus), a urodziła się 14 dni po terminie :-p
Nawet jak są jakieś statystyki, badania, wskazujące na jakąś zależność, to nie spotkałam się, by coś było na 100%
 
Ostatnia edycja:
reklama
jenn - życzę Ci aby poród zaczął się sam ja 1 miałam wywoływany i to było mega nie fajne, 3 tygodnie cześniej wyszedł czop ciążowy i miałam 1 cm rozwarcia. poleżałam 5 dni na patologii i nic,chodziłam z tym rozwarciem 3 tygodnie potem musieli wywołać w 42 tygodniu

megami - masz racje dzieci rosną jak chcą woim tempem i wielkośc nie ma tu nic do terminu porodu a właśnie według wielkości usg wyznacza ta datę, pierwsza córka w 36 t.c miała 2,5 kg a przy urodzeniu 4 kg to się nazywa przyrost no nie ? :-)
 
Do góry