reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasza waga, wymiary w ciąży.......i po ciąży

dziwne troche, bo powinnas wiecej przytyc, ale jak napisalam, moze nalezysz do tych malo tyjacych/ a moze dopiero teraz sie zacznie. Nie wiem, na Twoim miejscu zapytalabym lekarke czy na pewno waga jest w porzadku, bo sie tym martwisz. Moze zleci Ci badania np tarczyce.

w poniedziałek ide i tak zrobie:) tymbardziej , że nigdy tarczycy badanej nie mialam :)
 
reklama
Moja mama ze mną w ciąży co wizytę miała wagę taką samą albo mniejszą... generalnie na końcu ciąży była chudsza niż przed, poza brzuchem oczywiście... a ja urodziłam się z wagą 3700 więc może nie ma się czym martwić:)
 
milej wizyty Emmm i mowie, moze malo tyjaca jestes, ale warto sprawdzic ;-)powodzenia na wizycie

Alka, wiesz zalezy ile mama wazyla przed ciaza, bo to zwykle jest wyznacznik ile przytyc teoretycznie sie powinno
 
W temacie tej wagi dziewczyny to mi sie naprzykład z żadnym kalkulatorem nie zgadza. Od początku ciązy przytyłam 3,5 kilo, natomiast kalkulatory pokazują ze idealnie to +7 . Wydaje mi się że to indywidualna sprawa każdego organizmu, tym bardziej że ja niczego sobie nie żałuję. Nie ma się co przejmować tym bardziej jeśli dzidzia zdrowa:))
 
wiesz zeldek, jak wszystkie wyniki badan masz dobre to jest dobrze i wtedy u Ciebie to normalne, ale np Emmm nie wie czy np z tarczyca jest dobrze, wiec sprawdzic trzeba. Dodam, ze u mnie idealnie jest jak w pierszym trymestrze przytyje sie 1 kg, w drugim max 6 kg, w ciagu calej ciazy 12 kg. Wiec wiesz to zalezy tez od wytycznych. Idealnie nie znaczy, ze tyle trzeba przytyc, sa okreslone granice dolne jak i gorne, ale odchyly tez sie zdarzaja, bo przeciez ciaza to nie tylko czysta matematyka. I jak napisalam, niektore po prostu tyja niewiele i jest ok.
 
dokładnie, jak idzie w górę to wszystko ok. EE tam 106 daj spokoj , tragedi nie ma :) Mi sie wydaje ze nagle tak skocze do góry że mnie nikt nie pozna hehe
 
moja kolezanka futruje slodkie jest na podobnym etapie i ma 8 na plusie a ja sie oszczedzam i co 7 prawie...inna tez jadla slodkie i skonczyła z 15kg...

niech mi w cycki idzie ;P
 
reklama
ja w biodrach mam 94 cm - przybyło 4 cm. Ale ja się w ogóle nie ograniczam w jedzeniu, będę zrzucać później, zresztą jak mi parę kg zostanie i parę cm w biodrach i cyckach to nie bedę smutna- zwłaszcza z powodu tych w cycach;-)
 
Do góry