reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MULTIMAMY - wątek główny

Hej Nickie, szkoda, że chorzy jesteście... zdrówka...:tak: u nas niestety też antybiotyk, ale już jest poprawa :-)

mi też smutno, że rzadko tu zaglądacie... ja pisałam ostatnia, do siebie pisać nie będę :rofl2::-D myślę, że to przez czas wakacyjny... Katjusza ma małe dzidzi w domu, to mniej czasu ma... może wątek się na nowo rozkręci...
 
reklama
Nickie no własnie myslałam tak sobie o Was, że to już chyba czas na piątki. Oby jak najbardziej bezboleśnie wyszły.No i zdrówka zyczę :tak:


U nas teraz wychodzą górne czwórki i dolne trójki, ale najgorzej było przy dolnych czwórkach.

pysia Wam też zdrówka życzę :tak:

katjusza super opis porodu. Masz Ty zdolności literackie :-) Swoją drogą nie rozumiem dlaczego bardzo dużo dziewczyn decyduje się na cc bez żadnych ku temu wskazań.
Napisz jak tam sobie radzicie? Jak Wikuś?

Ja odnalazłam chyba winowację bólu brzuszka. Skapnęłam się, ze mała płakała po jedzeniu odkąd zaczełam jej dawać wiaminy k+d (a przeglądając różne fora natknęłam się, ze głównie k może takie stany powodować)
Odstawiłam jej i bóle brzuszka przeszły uff. Co prawda dalej tak ma, że czasmi jak zje to marudzi i dopiero jak kilka razy jej się odbije, troche uleje to robi się spokojna, ale taki chyba jej urok. Za duże tez chyba je, bo widać po policzkach i nózkach że żarłoczek z niej konkretny :-)

No własnie dziewczyny piszcie, bo smutno.

Nam przyszedł wczoraj podwójny wózek P&T vibe ale chyba go oddamy, bo to dodoatkowe siedzonko jest bardzo malutkie. Synek ma dopiero 1,3 a JUZ jest do niego za wysoki. A szkoda, bo sam wózek super, idealnie wykonany, super wygodnie się nim jeździ, bardzo stabilny. No szkoda :-(
 
Witam :) dawno mnie nie bylo :/

witam nowe mamusie, wszytskim co sie rozpakowały serdecznie gratuluje :)

wpadłam na chwilę ;/ jakbyscie słyszały ze któś szuka wozka dla blizniaków/ dzieci rok po roku to (niestety) mam na sprzedaz...peg perego duette sw z kierownica :)

uciekam bo padam ;/ bylismy u babci na dzaiłce (tak dla odmiany, co by nam nasza nie zbrzydła :-D)

miłego wieczoru wszystkim :)
 
Buu szkoda, że nic nie piszecie :-(

U nas Asiulka skończyła już miesiąc. Pamiętam jak 2/3 miesiące przed porodem mówiłam że chciałabym żeby był już ten czas. No i jest hehe :-)


Dziewczyny wracajcie, bo chętnie bym się Was kilka rzeczy poradziła, ale przecież nie bede ze sobą monologu prowadziła :zawstydzona/y:
 
Hej Veronka,
No ja też tak czekam, aż reszta mamusiek wróci, ale myślę, że od września znowu się rozkręci.
Cóż może tymczasem podtrzymamy we dwie dyskusję, co by monologów nie było ;-)
Kochana ja pamiętam ten czas, kiedy moja Asia miała miesiąc, a teraz ma już prawie dwa lata, za chwilę będziemy do przedszkola ją szykować. No bo rok to zleci, jak z bicza strzelił.

Wieść u nas najważniejsza: OD PIĄTKU NIE KARMIĘ ASI. Boniu, moja Aśka jest tak łatwa w obsłudze, z nią nic nie jest trudne, nawet odstawienie od cycka. Poszło prawie bezboleśnie, bez płaczu, choć muszę przyznać, że już od ośmiu miesięcy się do tego przygotowywałyśmy. Stopniowo, stopniowo o karmienie mniej no i w piątek nastąpiło zupełne odstawienie. Smutno mi jak cholera, ale wiem, że to już czas najwyższy.

Ma to związek również z tym, że od września wracam na cały etat. Do tek pory pracowałam na 7/8 etatu plus godzina na karmienie, więc wychodziło 6 godzin dziennie.

Veronka a Ty jak planujesz, kiedy wracasz do pracy? Masz z kim dzieciaczki w przyszłości zostawić?
 
Witam, ja dowiedzialam sie o kolejnej ciazy 2 tygodnie po ukonczeniu urlopu macierzynskiego :-D Tez plakalam, a moj maz sie cieszyl...moja corcia ma 9,5 miesiaca a ja jestem w 20 tyg. ciazy. Tym razem na 85% bedzie chlopczyk takze spelnilo sie nasze marzenie :-)
 
Nickie gratuluję łatwego odstawienia od cyca :-)

Veronka a Ty jak planujesz, kiedy wracasz do pracy? Masz z kim dzieciaczki w przyszłości zostawić?
Wiesz jakos tym razem nie mam jakiś konkretnych planów. Na razie dobrze mi się w domu siedzi, Macierzyński mam do końca roku, a potem zobaczymy. Synek teraz już chodzi codziennie na kilka godzin do niani. A z Asią wyjdzie w praniu jako to bedzie. Mam możliwość elastycznych godzin pracy wiec może bede przez jakiś czas chodziła np 3 dni w tyg i wtedy mała albo do tej samej niani bedzie chodziła (albo ona do nas, jak w ogóle da radęz dwójką) albo babcię zaangażujemy, chociaż ona ma kawałek do nas. Zabaczymy jeszcze ;-) Synka na pewno od przyszłego wrzęsnia bede chciała dac juz do przedszkola. On bardzo lubi wszystkie dzieci więc myśle, że bedzie się już nadawał.

kasiadz u nas został jesdnak p&t vibe, ale nie jestem do końca z niego zadowolona ale najwyżej za jakiś czas go sprzedamy i poszukamy czegoś innego. Ja dopiero po porodzie kupowałam podwójny wózek, bo jednak wyprawa na dwa była trochę kłopotliwa. Jak masz możliwość, a nie chcesz jeszcze kupować to chociaż poprzymierzaj córcię do tych podwójnych wózków. Poaptrz na wygodę w prowadzeniu, wielkość siedzonek, wagę.
Znajoma z uk polecała mi taki NOWOŚĆ!!!!! Wózek NIPPER DOUBLE 360 - Out'n'about (2546449314) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. podobno lekki, wygodny i za przystępną cenę ale sama go nie widziałam wiec się nie wypowiem. Może w przyszłym roku jak sprzedamy p&t wypróbujemy taki

Basia_one witaj :-), to różnica bedzie chyba podobna jak u nas. Na kiedy masz termin?

katjusza hop hop jak tam u Was? sama jesteś czy masz kogoś do pomocy? Wikuś grzeczny? U nas wieczorne karmienie trochę mi się nie podoba. Mała szarpie się, pręży, pypluwa, a jak jej wyleci płacze w niebogłosy, do tego 2 albo 3 razy muszę zmieniać cycka co trwa do 1,5 h ale oprócz tego jest w miarę spokojna. Wiadomo jalitka jeszcze do końca niewykształcone wiec czesto po kilka razy musi się jej odbić wiec stąd pewnie te akcje. Kolek jako takich nie ma, ale czasami brzuszek ją boli. Aaa no i uśmiecha się juz czasami :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witajcie, ja mam termin z usg na 30-31.12.12 teraz kwestia czasu czy beda rok po roku czy rocznikowo 2 lata, bo boze sie okazac ze urodze w styczniu.
Troche sie boje...nasza Maja jest dosc absorbujaca, ale tesciowa ma przyjechac do pomocy, takze powinno byc latwiej. Jeszcze nie wiem jak to bedzie pozniej, po macierzynskim, ale narazie o tym nie mysle.
 
Do góry