reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Metotreksat - ciąża pozamaciczna

No generalnie prawda jest taka że każda w takiej sytuacji chce żeby ta beta spadała jak najszybciej ale to chyba indywidualna kwestia.
No wiadomo, tak samo, żeby nie bolało. Ale to wszystko jest bardzo indywidualne. Pisze Ci o tym byś nie panikowała gdyby Ci nie spadało tak jakbyś chciała. Bolec może. Mnie do teraz czasem potrafi kłuć a meto dostałam w listopadzie
 
reklama
No wiadomo, tak samo, żeby nie bolało. Ale to wszystko jest bardzo indywidualne. Pisze Ci o tym byś nie panikowała gdyby Ci nie spadało tak jakbyś chciała. Bolec może. Mnie do teraz czasem potrafi kłuć a meto dostałam w listopadzie
No staram sie być spokojna. Lekarze raczej wykluczają żeby ten jajowód pękł. Ale wiadomo nie mogą tego wykluczyć. Ale oszczędzam się i teraz spokojnie czekam aż beta spadnie.
 
No staram sie być spokojna. Lekarze raczej wykluczają żeby ten jajowód pękł. Ale wiadomo nie mogą tego wykluczyć. Ale oszczędzam się i teraz spokojnie czekam aż beta spadnie.
Nigdy tego nie mogą wykluczyć, były przypadki dziewczyn którym spadło do 0 a i tak pękł wiec nie ma co się nastawiać negatywnie. Wiele z nas to przeszło, dasz radę :)
 
Ja miałam ok 1600, trafiłam do szpitala z plamieniem i bólem w pachwinie. Po paru godzinach spadła do ok 750 po mtx wzrosła do 1300. Potem spadła po tygodniu i 2 dawce do 250. Teoretycznie to jakieś 2 tygodnie z hakiem mi to zajęło a beta była wysoka. Jajowód kuje do dziś a też jestem ponad pół rok po mtx
 
Ja już po wizycie 🙏🏼 beta dzisiaj 44,8 także ładnie spada. W USG też okej. Ta zmiana w jajowodzie też się zmniejsza ( wchłania ) także jestem trochę spokojniejsza. Pytałam o te kłucie i może faktycznie występować. Teraz mam zbadać betę za 3 dni.
 
Ja już po wizycie 🙏🏼 beta dzisiaj 44,8 także ładnie spada. W USG też okej. Ta zmiana w jajowodzie też się zmniejsza ( wchłania ) także jestem trochę spokojniejsza. Pytałam o te kłucie i może faktycznie występować. Teraz mam zbadać betę za 3 dni.

Ogólnie przy CP jest tez coś takiego jak poronienie trąbkowe
 
reklama
A czy jest tu ktoś komu udało się zajść w ciąże po leczeniu mtx z jajnika po tej samej stronie po której była cp?
Są różne teorie, niekotrzy mówią ze jajowod zepsuty, inni ze po leczeniu zachowawczym jak jest drożny to jest okej
 
Do góry