reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Metotreksat - ciąża pozamaciczna

O to widzę ze w Irlandii szybciej i drożność tez szybko, w Polsce niby tez niektórzy zalecają czekać 3msce ale są tez tacy co mówią żeby czekać rok, ogólnie srednio większość co się spotkałam kaze 6mscy, a 3 msce bezwzględnie skuteczna antykoncepcja
Właśnie nie wiem co myslec z tym czekaniem szczerze mówiac. W szpitalu zalecili 3 miesiace. Zadzwoniłam do mojego lekarza i on tez powiedział, ze po 3 miesiacach mamy sie starac. Ja mam juz 38 lat, wiec czas nas goni, a staramy sie juz od 4 lat.
 
reklama
Właśnie nie wiem co myslec z tym czekaniem szczerze mówiac. W szpitalu zalecili 3 miesiace. Zadzwoniłam do mojego lekarza i on tez powiedział, ze po 3 miesiacach mamy sie starac. Ja mam juz 38 lat, wiec czas nas goni, a staramy sie juz od 4 lat.
Metotreksat jest teratogenny wiec te 3 msce obligatoryjne, ja poczekam 6mscy i zrobię to badanie drożności jajowodów.

A jeśli można spytać miałaś przez te 4 lata jakies poronienia czy to jest pierwsza?

Ja tak długo planowałam i to była moja pierwsza ciąża…
 
Metotreksat jest teratogenny wiec te 3 msce obligatoryjne, ja poczekam 6mscy i zrobię to badanie drożności jajowodów.

A jeśli można spytać miałaś przez te 4 lata jakies poronienia czy to jest pierwsza?

Ja tak długo planowałam i to była moja pierwsza ciąża…
3 miesiace to minimum, pierwsza ciaża tak upragniona, dlatego tak ciezko sie pogodzic.
miedzyczasie dwie operacje na endometrioze, duzo by opowiadać. Wciaż w glebi serca wierze, że sie uda 🙏💫
 
3 miesiace to minimum, pierwsza ciaża tak upragniona, dlatego tak ciezko sie pogodzic.
miedzyczasie dwie operacje na endometrioze, duzo by opowiadać. Wciaż w glebi serca wierze, że sie uda 🙏💫
Uda się! Musimy w to wierzyć! Ja narazie mam mało siły w sobie, główny cel to chce wyzdrowieć.
A potem trzeba zrobić ta drożność zaraz przed rozpoczęciem starań bo naprawdę dużo osób znalazłam co potwierdza ze po drożności udawało się szybko zajść w ciąże
 
3 miesiace to minimum, pierwsza ciaża tak upragniona, dlatego tak ciezko sie pogodzic.
miedzyczasie dwie operacje na endometrioze, duzo by opowiadać. Wciaż w glebi serca wierze, że sie uda 🙏💫
Ja w przyszłym roku kończę 35 lat, wiec tez kazde czekanie jest dla mnie niekorzystne…
 
Uda się! Musimy w to wierzyć! Ja narazie mam mało siły w sobie, główny cel to chce wyzdrowieć.
A potem trzeba zrobić ta drożność zaraz przed rozpoczęciem starań bo naprawdę dużo osób znalazłam co potwierdza ze po drożności udawało się szybko zajść w ciąże
Tak! Koniecznie musi sie udać, jednak najwazniejsze jest nasze zdrowie.
Tak, ta drożność zdecydowanie trzeba zrobic, ja jednak sklaniam sie do tego, zeby zrobić z Lipiodolem.
Poki co musimy organizm przygotowac po tym calym mtx i oczywiscie psychike.
Powodzenia!
 
Tak! Koniecznie musi sie udać, jednak najwazniejsze jest nasze zdrowie.
Tak, ta drożność zdecydowanie trzeba zrobic, ja jednak sklaniam sie do tego, zeby zrobić z Lipiodolem.
Poki co musimy organizm przygotowac po tym calym mtx i oczywiscie psychike.
Powodzenia!
Ja Tobie tez zycze powodzenia!
I czekam na dalsze wieści jak beta
 
Właśnie nie wiem co myslec z tym czekaniem szczerze mówiac. W szpitalu zalecili 3 miesiace. Zadzwoniłam do mojego lekarza i on tez powiedział, ze po 3 miesiacach mamy sie starac. Ja mam juz 38 lat, wiec czas nas goni, a staramy sie juz od 4 lat.
Po mtx, jeśli się zajdzie w ciążę wcześniej, niż mówią lekarze, to jest spora szansa na chore dziecko (mtx ciągle jest w organizmie i to wpłynie na kształtowanie się płodu).
 
reklama
Tak, jestem tego swiadoma wiec na pewno bedziemy sie zabezpieczac. Zastanawiam sie tylko dlaczego w roznych krajach sa inne opinie na temat dlugosci czekania.
 
Do góry