reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

W poprzedniej ciąży co chwila miałam stany zapalne dróg moczowych/pęcherza i też bez objawów żadnych, no ale widocznie jakieś niepotrzebne bakterie tam są skoro wychodzi w badaniach. Ważne, że nic groźnego :) Ja w ostatnich wynikach moczu, które mnie tak przeraziły co prawda leukocytów nie miałam, ale za to bardzo liczne bakterie i azotany obecne. Te azotany mnie przeraziły. No i co okazało się, że to nie przez pęcherz tylko infekcja w cytologii mi wyszła i stąd to świństwo w moczu.
W ogóle dostałam na tę infekcję 6 globulek dzisiaj poszłam wykupić i kobieta w aptece do mnie: "3.40 proszę" A ja normalnie zdębiałam, myślałam, że się przesłyszałam, że tak tania musiała mi dwa razy powtarzać :p A receptę miałam na 100%
 
reklama
betina tą toxo to jak dziewczyny piszą - nie ma co się przejmować. Oczywiście trzeba uważać szczególnie z surowym mięsem i brudnymi warzywami ale pewnie większość z nas tego nie miała - aż tak łatwo się nie łapie. Ja przy poprzedniej ciąży też nie miałam (teraz jeszcze nie wiem) i nawet nie powtarzałąm badań... Za to problem jest jak coś się niedawno przechodziło bo tak ostatnio miałam z CMV że z wyników tak nie było pewności czy już po, czy jeszcze nie i musiałam robić dodatkowo awidność i mała po porodzie miała badane. Troszkę ode mnie złapała ale na szczęście poziom sam szybko malał... (po szpitalu oczywiście badania musiałam robić na własną rękę mimo zalecenia w książeczce zdrowia...) A zapalenie pęcherza wcale nie trzeba czuć... Ja w poprzedniej ciąży ciągle łapałam jakieś zapalenia pęcherza lub pochwy a widać to byłó tylko po podwyższonych leukocytach we krwi a potem dopiero posiew pokazywał co i jak... I nic nie czułam i nie wiadomo skąd to świństwo się bierze... ale w ciąży potrafi. Ważne żeby szybko wykryć i wyleczyć...

Czytam przez tego mojego bobasa na raty i przez to niestety zapominam co i komu napisać... wybaczcie mi...
kociatka no pewnie troszkę będzie ciężko ale bez przesady... Mam 3 koleżanki z dziećmi z podobną różnicą i wszystkie twierdzą, że drugie to już luzik (no może sam początek) za to potem świetna różnica wieku. Tu na forum też poczytałam i dziewczyny pisały, że gorsza ciąża z małym dzieckiem niż potem to drugie... damy radę:)
 
Ostatnia edycja:
kiniusia , basieniak dzieki za rady. zobaczymy co mi moj gin przepisze

basieniak fajnie ze Ci sie udalo jedno po drugim, bedziesz miec plac dzieciecy zrealizowany od razu a rodzenstwo fajny kontakt :)
 
Hej Laski:)
znów Was nie mogę "dogonić" z czytaniem:)
Dziś znów byłam u lekarza:) i widziałam CZŁOWIEKA:)jak to się zmienia:)byłam w ub tygodniu i było jeszcze fasolką a tu proszę, co za niespodzianka:)ale jaka miła:)
Co do farbowania włosów nie wierzę, żeby to miało jakiś wpływ na ciążę...całą 1 ciążę farbowałam się regularnie i to normalnymi amoniakowymi farbami, bo z ciemnych na blond i nic absolutnie nic się nie działo z Zosią.
Teraz też mimo 9 tygodnia poszłam na farbę, gdyż żyć już bez niej nie mogłam:)
Co do pękniętych zębów- dokładnie identyczną sytuację miałam w 1 ciąży. Ząb mi pękł na 2 tyg przed TP. Okazało się, że muszę kanałówkę itd. Któraś pisała, że ten ząb nie boli i miała rację. Nic a nic nie bolało, bo jak pękł to znaczy, że martwy:/ więc bez stresu ze znieczuleniem, bo po prostu niepotrzebne:)
Co do leukocytów w moczu, to rzeczywiście informują o zapaleniu...moja Córka w swoim 20 miesięcznym życiu przeszła już 3 takie zapalenia:/- przez te cholerne Pampersy:/
Leczy się to antybiotykiem z tego co wiem, albo jak nie daje objawów to się zostawia:) może źle złapany mocz??:)
Trzymajcie się ciepło, bo teraz ja zaczynam URLOP:) Jadę w góry i będę się byczyć w pseudo SPA:)
Do usłyszenia za tydzień:)
 
Daga -współczuję zęba, ja też tak miałam w pierwszej ciąży - wyleciała mi plomba, do tego wdał się stan zapalny i miałam leczenie kanałowe... Zneczulenie i leczenie dentystyczne można normalnie przeprowadzić, mi nawet lekarz robił prześwietlenie, ale jakimś aparatem płytkowym, więc dawka promieni była minimalna;) Trzymaj się;)

Ja byłam wczoraj u lekarza i maluszek jest strasznie ruchliwy - zawiązki raczek i nózek jak trzeba, serducho bije aż miło. No i fasolka ma już 2,5 cm;) Co do Toxo, to tak jak piszecie, ja zawsze w domu miałam dużo zwierząt, treaz też mamy kota, który włóczy się wte i wewte, a na wynikach badań wyszło, że z toxo nigdy nie miałam do czynienia;)
 
Ulkan super, że na usg już tyle było widać i jak pięknie urosła Twoja fasolinka:-)

Ja dziś od rana z bólem głowy walczę a to wszystko przez cholerne zęby, już normalnie sił mi brak, w nocy nie wytrzymałam i ratowałam się paracetamolem. Najgorsze, że powtórka z rozrywki, ze Szczepkiem było identycznie, i to te same zęby albo ząb nie wiem bo mam całą szczękę po lewej stronie obolałą i na górze i na dole, a ponoć miałam tam wszystko zaleczone bo i w ciąży i potem biegałam do dentysty. Tylko jeden ząb mi załatwili bo na początku niby do leczenia ale babka powiedziała, że nic pilnego więc zatruła tylko a plombę po porodzie miała założyć ( jakaś duża, specjalna itp) a po porodzie okazało się, że ząb już martwy ale kanały takie wąskie, że tylko część mogła zrobić no i wydaje mi się, że teraz te niezatrute się odzywają co jakiś czas:wściekła/y:
 
Dziewczyny mam pytanie, co używacie na ból gardła?w nocy się z deka pociłam a dzisiaj gardło mnie boli, czosnek?a coś do ssania można?
 
Jula, ja na suche gardło dostałam od lekarza Glosal do psiukania + inhalacje z soli bocheńskiej 2 razy dziennie.
Co do czosnku to myślę że nigdy nie zaszkodzi.
 
reklama
Do góry