reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

Gosiulek to jest gorna 4 i to napewno zab a nie dziaslo bo czulam i slyszalam jak mi chruplo i chyba przy dziasle bo jak przygryzam to czuje jak mi sie w dziaslo wbija. no nic jakos musze dzisiaj wytrzymac a jutro sie okaze co tak naprawde sie stalo i co z tym trzeba zrobic. Najgorsze jest to ze nie wiem jak bede jesc :(
 
reklama
mi lekarz kazał używać do mycia wyłącznie mydełka dla dzieci, np. bambino. odradzał płyny do higieny intymnej.
 
Mój brzuch jak był płaski tak i jest nadal i podejrzewam, że prędko się to nie zmieni, w pierwszej ciąży dopiero koło 15 tygodnia zaczęło się zaokrąglać. A może w drugiej ciąży szybciej 'wywali' mi bebolek? kto wie..
Ja do higieny intymnej cały czas niezmiennie używam Laktacyd Femina Plus.
A ja o dziwo dziś nie śpię popołudniu, jakiś cud! :eek: ;-)
 
A co do liczenia tygodni ciazy to tak jak mi lekarz powiedzial ze w kazda srode koncze kolejny tydzien czyli na dzien dzisiejszy w ciazy jestem 10tyg i 1 dzien czyli zaczelam 11 tydzien. I tak samo mi wychodzi z kalkulatora 1. tydzień ciąży - Ciąża - kalendarz - - Kalkulatory - Onet Dziecko wpisujesz pierwszy dzien ostatniej miesiaczki i wyjdzie ci ktory to tydzien :)
 
hejka

ja dziś w domu ...a utyranaaaa gorzej niż po pracy, ale chata lśni :) satysfakcja jest

miałam jeszcze gulasz robić, ale sobie odpuściłam, Rybcia już domagała się odpoczynku i spokoju ;)

za to zrobiłam pomidorową, na świeżych pomidorkach ;)

Kociatka
generalnie dobrze się czuję, cycki nie dokuczają tak bardzo jak na początku, mdłości mam oj maaam, ale dziś mi lepiej, może tabletki z imbirem działają :)
spanie i niemoc rządzą, ale da się przeżyć ;)
Kiniusia też będę pewnie szperać po allegro w poszukiwaniu kurteczki/płaszcza na zimę
Kania no no...7:40 i jeszcze narzekam nieraz:sorry::-D
Aniulkas hehe to fajne prezenty nam owulacja zrobiła :)
ściema z tymi wymiotami na chłopca, przy Matiku mnie mdliło i bez wymiotów było..a gwarantuje że synka mam w domu hehe
Heledorka witam po wakacjach :)
Królowa bawcie się dobrze
Anka Super, niech niunia dalej zdrowo rośnie :)
Daga dzięki wielkie :)
współczuję akcji z zębem :(
Martika hehe kisiel...wiesz, może przyjdzie taka noc..:-D

Miłego dnia bez nudności i innych rewelacji ;)
 
Daga są dwa wyjścia.Albo ząb źle leczony.zależy kiedy Ci do robił. Albo dobrze tylko pękł bo martwe zęby są bardzo słabe a boli Cię dziąsło od zęba...Znieczulenia nie wolno stosować w Iszym trymestrze. Zdjęć RTG tez nie wolno przez całą ciążę.
 
Ból zeba najgorszy koszmar minionego tygodnia. Przeszłam to ostatnio. Nagle zaczął mnie strasznie boleć ząb - dolna czwórka. Nie przechodziło, więc szybko udałam się do dentysty. Problem ujawnił się dopiero po rozwierceniu. Od środy do wtorku tego tygodnia stawałam na rzęsach z bólu i teraz mi dopiero odpuściło. Jutro idę dokończyć kanałowe leczenie. Znieczulenie dentysta podaje tylko należy go uprzedzić, że jest się w ciąży. Znieczulenie zęba w ciąży nie jest szkodliwe (na żadnym etapie ciąży) pod warunkiem, że nie używa się do znieczulenia środków zawężających naczynia. Mój ginekolog również to potwierdził. Zdjęcia RTG faktycznie zakazane.
 
Witam się z Wami w "głównym" wątku marcówek :)
Jestem Marta z woj. dolnośląskiego, o ciąży wiem od... niemal miesiąca :) bardzo się cieszę z dzidziusia.
Teraz jestem w 10tygodniu zgodnie z OM, a z usg wyszło, że ciąża o 2 tygodnie młodsza - jutro kolejne usg i dowiem się dokładnie na kiedy termin :) bardzo chciałabym donosić ciążę... Pierwsza zakończyła się w 32tc, miałam wielkie problemy z szyjką macicy, do tego zaraziłam się gronkowcem lub paciorkowcem podczas pobytu w szpitalu - córcia miała duże problemy z sercem przez to. Do tego jestem rh- i boję się o konflikt serologiczny.
Pozdrawiam Was serdecznie i mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do Marcowych Mamuś :-)
 
Aniulkas ja farbowanie w I trymestrze sobie odpuszczam ale znam dziewczyny, które farbują i dzieci zdrowe.
Z tymi farbami bez amoniaku to ponoć ściema, czytałam chyba nawet na bb wypowiedź dziewczyny, która jest chemikiem, wyniakało z niej, że amoniaku faktycznie nie dają ale jego składniki więc po zmieszaniu wszystkich części i tak amoniak powstaj. Jednak powstrzam tylko przeczytane a ile w tym prawdy nie wiem.

Jeśli chodzi o płyny do higieny ja stosuje właśnie tylko w ciąży, normalnie nie mam problemów ale wiem, że w ciąży większe ryzyko infekcji więc to taka moja prewencja;-)

Daga współczuję zęba, mnie się ze Szczepkiem zęby strasznie posypały, 2razy na pogotowiu dentystycznym lądowałam, w I trymestrze żadnego znieczulenia mi nie dawali ale w II już normalnie a miałam 2 zęby kanałowo robione, znaczy zaczęli, włożyli lekarstwo ale kończyli po porodzie bo ponoć ten lek co na końcu wsadzają bardzo mocny i mógł zaszkodzić. Ze znieczuleniem sprawa wyglądać tak, że przy bardzo dużej dawce może zaszkodzić gdy ma się chore serce, to jest znieczulenie lokalne do krwioobiegu dostaje się minimalna dawka więc Maluszkowi nie powinno zaszkodzić. Dane od Męża- lekarza, Szczepcio zdrów jak rybka:-)

Martika dzięki za pamięć:-) Tak domek już coraz bardziej mieszkalny się staje.

Betina nie masz się co martwić, zdrowy rozsądek: masz kotka nie wymieniaj kuwety albo rób to w rękawiczkach, myj rączki, warzywka i owoce, mięsa surowego czy niedosmażonego/niedogotowanego nie jedz i będzie dobrze:-)

Kinisia jest szansa, że teraz brzuszek szybciej wyskoczy ponoć w każdej kolejnej ciąży tak się dzieję, mięśnie już "pamiętają" mi stanowczo wywaliło, co prawda od początku płaski nie był ale teraz to tak 4 miesiąc jak nic

Truskafffka a nie chciałabyś do mnie wpaść posprzątać:-D

Marcia witaj serdecznie, 3mamy kciuki by teraz było to 40 nuuuuuuuuuuudnych tygodni a poród szybciutki i bez niespodzianek

Ja uciekam na dworek, dla odmiany słoneczko, trzeba korzystać:-)
 
reklama
dzisalo nie boli ale jak przycisne to czuje ze mi sie wbija ostre w dziaslo. wydaje mi sie ze pekl po srodku bo jak dotykam jezykiem to czuje szczeline miedzy tylnia sciana zeba a plombom.
 
Do góry