reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2009

ciasto kupuje gotowe mrozone
a farsz jest prosty- go garnuszka odrobine oleju wlewam, kapuste kiszoną posiekana na drobno, odduszoną z soku wrzucam-sok zostawiam bo czasami jest za mało kwasne- w innym garnuszku gotuje suszone grzyby w małej ilosci wody-jak kapustka nieco zmieknie wrzucam grzyby, pieprz, sol, 2 liscie laurowe i 2-3 ziela angielskie-i dusi sie to wszystko az bedzie miekkie....potem z ciasta wycinam kwadraciki-do nich nakłądam farsz, zaklejam, smaruje roztrzepanym jajkiem i do piekarnika na 15-20 min az beda złote...

to wersja postna wigilijna-my dodajemy duzo grzybów, ale moja mama dodaje mniej-woli bardziej kapusciane

farsz grzybowy jest podobnie porsty-na patelni cebulka i pieczarki usmarzone, moga byc w duzych kawałkach-potem i tak wszystko miele lub siekam, pieprz , sol i tak samo-do ciasta i do pieca...
 
reklama
Ale się rozpisałyście :-) trochę mi zajęło nadrobienie zaległości od wczoraj ;-);-)
Tanu noc w szpitalu na pewno szybko minie :-) prawda zabierz ze sobą jakąś ciekawą książkę żebyś miała co robić :-)
Sara27 udanego czytania ;-). Hi hi ja też mam problem z mężem pod względem jedzenia he he bo wielu rzeczy nie lubi :-D albo po prostu ma swoje przyzwyczajenia z mieszkania z rodzicami ;-).
Ja też jutro będę robić pierogi, umm uwielbiam coś pichcić w kuchni :-) gorzej z jedzeniem, bo przed ciążą to był ze mnie straszny niejadek, teraz co prawda jem więcej ale jak robię obiad to też tylko coś skubnę. He he jak jestem u teściów to jem duże porcje obiadowe he he bo ciągle mi jeszcze coś proponują. Teraz co prawda jest łatwiej odmówić dokładki, ale na początku to miałam z tym problem i jadłam na siłę ;-)
 
Ostatnia edycja:
ale mnie nogi bolą, ale ciasto na piernik już się chłodzi, do tego zrobiłam też ciasto na kruche ciasteczka, ale nie wiem czy wyjdą, bo powinnam dodać mąkę krupczatke, a że takowej w domu nie miałam to dałam tortowa...
Bigosik zrobiłam w zeszłym tygodniu i teraz czeka na święta w zamrażarce:-), Ryby zrobię we wtorek, a mięsko na obiadki upiekę w poniedziałek, w sumie dom mam już posprzątany, zostanie mi potem tylko pościągać kurze itp. A choinkę ustroimy chyba w poniedziałek wieczorem, mam nadzieję, na fajną zabawę przy tym:-)
 
Mirka ale ty zorganizowana.
U mnie kapuestka wstawiona na bigosik i obiad na kuchence.
Dzis ugotuje grzyby i kapuste do pierogow a jutro bede lepic.
We wtorek przygotuje sledzie i jakies ciasto,w poniedzialek zrobie nalesniki na krokiety,bo mij m juz dzis sie pytal rano o 7 czy dzis beda juz krokiety???hihihi
 
Jestem pełna podziwu czytając Wasze wypowiedzi. Macie siły piec, gotować, sprzątać, zajmować się dziećmi i nadal buzuje w Was energia. Ja wyczekuję do 16-stej, kiedy wróci mąż i przekazuję Mu opiekę nad córeczką. Jestem już zmęczona i potrzebuję dychu.Albo mam słabą kondycję fizyczną , albo moja Księżniczka jest tak absorbująca :))
 
tanu - nie przejmuj się! tak jak pisała Agusia - weź jakąś książkę do poczytania. Ja się ostatnio zaczytuję w krymianałach i sensacjach ;)
A wracając do tematów kulinarnych to polecam stronę Wielkie Żarcie - Gotowanie jest łatwe Jeżeli chcę ugotować/ upiec coś nowego, czego jeszcze nie robiłam to korzystam w tej chwili praktycznie tylko z tej strony, czytam forum i sprawdzam czy ktoś jeszcze robił z tych przepisów. Praktycznie wszystkie zaczerpięte stamtąd przepisy mi wyszły :-)
 
reklama
Zastanawiam się czy można w ciąży farbować włosy . Nie wiem czy był poruszany ten temat, a nie jestem w stanie przeczytać wszystkiego co napisałyście :). Chciałabym sobie zafarbować przed świętami , ale ciągle męczą mnie obawy ( być może dlatego,że to ciąża zagrożona - 2 razy poroniłam).Może farba jakiejś konkretnej firmy ??
 
Do góry