reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2009

reklama
Witam!!
Cholercia ile postow zescie napisaly!!1wszystkie nadrobilam na tym watku ale nie dam rady kazdej z osobna odpisac za duzo tego ale super sie czyta.
Dziewczyny super ze juz macie chlopow przy sobie a ty MAniulka jeszcze pare godzin i tez bedziesz miala:-)

Sara mysle ze mozesz ominac ta jedna tabletke,napwno nic Ci nie bedzie.

Te ktore musza lezec caly czas maja nie latwo ale pocieszajace jest to ze do porodu zostalo blizej niz dalej-glowa do gory dziewczyny dacie rade.
Z ta kura to nie zle!!!ostatnio i ja taka sie zrobilam tylko bym lezala bo choroba nie chce sie od czepic ode mnie.MASAKRA!!!

Dzis jade do pracy zawiesc szefowi zwolnienie ciekawa jestem jego reakcji,znajc go nie bedzie zadowolony,ale coz wazniejsze moje zdrowie i maluszka niz jego widzi mi sie!!!
Wczoraj mialam zawiesc ale juz nie mialam sily,zmeczona bylam,a ze dzis i tak mam wolne grafikowo to moge dzis.

Tez mam zamiar gotowac kapuste ale nie jak na razie nie mam sily wstac hehe.pierogi chyba jutro bede lepic
 
Często piszecie ile Wasze dzieci ważą. Czy to zależy od sprzętu jakim dysponuje lekarz ? Do tej pory lekarz nie podał mi tych parametrów.Ponadato nie zalecał robienia testu obciążenia glukozą, stwierdzając,że to zbędne. Teraz się zastanawiam czy miał rację
 
Ewelcia - ja szefowi zwolnienie wysyłam mailem :D :-) (robię najpierw zdjęcie i wysyłam w .jpg, a oryginał dosyłam pocztą :-)
A co do pierogów to w tym roku wymyśliłyśmy z mamą, że zrobimy z ciasta francuskiego. Już robiłam próbę w ubiegłym tyg. - kupiłam w sklepie mrożone ciasto francuskie, miałam farsz z poprzedniego dnia bo z krokietów zostało i wystarczyło tylko wyciąć kółka z ciasta, włożyć farsz i gotowe :-) Z jednego mrożonego ciasta wyszło 28 sztuk sporych pierogów. A, że będzie u nas (tzn. u rodziców w domu) na wigilii ok. 14 osób to pewnie wystarczy, ew. zrobimy z dwóch porcji ciasta, wtedy pierogów wyjdzie 2x więcej - zawsze można zamrozić. Po upieczeniu w piekarniku (15-20 min) były pyszne! Tylko szykując na wigilię będę musiał trochę to ciasto bardziej rozwałkować, bo takie prosto ze sklepu troche jest za grube.
 
Ewelcia a ty bidulko ciagle przeziebiona:( Moze lepiej niech ktos inny zawiezie zwolnienie a ty lez w domku i wygrzej sie?Pokombinuj z czosnkiem-to naturalny antybiotyk chociaz dosc aromatyczny hmm...
 
Czy zalezy od sprzetu??
Wydaje mi sie ze nie,bo lekarz wazy dzidzie jak wykonuje USG,wtedy tez moze zmierzyc.
A o glukozie to ja nic nie wiem bo pewnie nie bede mila takiego czegos.

Ooooo dziewczyny a jak sie leczy infekcje pochwy,nigy nie mialam i nie wiem. jakimis czopkami dopochwowymi???
 
Domi (masz na imie jak moja przyjacioka wiec dla mnie dominika to domi-przepraszam ze tak sie rzadze w nazewnictwie) z tymi pierogami brzmi calkiem fajnie.Ja wlasnie myslalam zeby zrobic pierozki/paszteciki z nadzieniem takie pieczone w piekarniku na ostro i do tego ze 3 sosy do ich maczania i zjadania.Przykladowo sos czosnkowo-ziolowy, na ostro z chili i musztardowo-jogurtowy.I takich przepisow znalazlam sporo ale poki co nie z ciasta francuskiego tylko normalnego-typu maka,maslo,jajka,pieprz,sol,zmielone chili,starty zolty ser,cebulka w drobna kosteczke i do srodka farsz kapusciano-grzybowy.Ciagle nie moge podjac decyzji a tu Wigiilia coraz blizej:/
 
Ewelcia ja na grzybice mialam kiedys Gynalgin-takie globulki dopochwowe oraz nystatyne tez dopochwowa a po infekcji lactovaginal zeby odbudowac flore bakteryjna.Ale masz na mysli grzybki czy inna infekcje?Bo ja doswiadczylam tylko grzybkow,za to juz ze 3 razy...a to po antybiotyku,a to po basenie a to nie wiem po czym...
 
Ewelcia a ty bidulko ciagle przeziebiona:( Moze lepiej niech ktos inny zawiezie zwolnienie a ty lez w domku i wygrzej sie?Pokombinuj z czosnkiem-to naturalny antybiotyk chociaz dosc aromatyczny hmm...

No nie stety ciagle chora.
Moglby mi maz w sumie zawiesc ale jeszcze musimy skoczyc do innego miasteczka bo ja musze zawiesc papiery do socjalu ze przebywam na zwolnieniu a tam podobno trzeba osobiscie.
I jeszcze musze kupic miesko do bigosu,u mnie kolo pracy otworzyli nowy sklep,mieso rewelacyjne dzis jest swierza dostawa :-)
 
reklama
my robimy pyszne trójkąty z ciasta francuskiego w srodku z kapuskta kiszona z grzybami lub z samymi grzybami-potem po upieczeniu polewamy masełkiem roztopionym i jest pysznie!
 
Do góry