reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2009

My dziś zaliczyłyśmy pierwsze szczepienie, jednak zdecydowaliśmy się na "zwykłe", nawet nie było tak źle, Lena oczywiście płakała ale po wszystkim wzięłam ją na rączki, przytuliłam i zaraz zasnęła.
Dziś też była ważona i mamy wynik 4170g, czyli od urodzenia przybrała 1100g:-)
Teraz sobie śpi, aczkolwiek dość niespokojnie i czasem przez sen zapłacze, śmiejemy się z M, że śni jej się pielęgniarka ze strzykawą. Na szczęście jak narazie nie gorączkuje.
Wczoraj mój Michał- syncio- miał występ w teatrze. Był konkurs piosenki ekologicznej. Najpierw Misiek śpiewał sam piosenkę w towarzystwie dwóch koleżanek a następną piosenkę już cała grupa razem, no i mój mały geniusz coś się zamyślił przy drugiej zwrotce i nie śpiewał prawie wcale, jakieś tam pojedyncze słowa... Piosenka się skończyła, dzieci już schodzą ze sceny a Michał przy włączonych mikrofonach taki zasmucony palnął: "Kurczę! Zapomniałem śpiewać...Ale plama!" i złapał się za głowę:-) Wyobraźcie sobie miny ludzi na widowni...ale naszczęście powstrzymali się od głośnego śmiechu, bo bidulek pewnie by się speszył, ale chichotali nieźle;-)
Tyle u mnie idę coś pooglądać, pewnie YCD. Buziaki i do następnego...!:tak:
 
reklama
Witajcie
Ale tu dzis pusto:szok:
Byliśmy dzis u laekarza i niestety Nadii nie zaszczepili:-(
Co do jej suchej skóry to dostałam recepte na NUTRIGEN - tak jak Ty Sara. Lekarka zastanawiała sie nad Bebilon Pepti ale podobno Nutrigen nie zawiera wcale białka a Bebilon troche tak i dlatego zdecydowała ze Nutrigen bo podobno szybciej zadziała. Uprzedzała ze jest niedobry i dzieci nie chca jesc wiec pytam czy mam najpierw dawac pól na pól a ona na to ze od razu tylko nutrigen i ze jak bedzie bardzo głodna to zje wszystko:szok:
Kazała isc tez do dermatologa ale podobno sa koleji wiec dlatego ten nutrigen by załagodzic ta sucha szorsta skóre. Ponadto powiedziała ze oilatum jest słabe:szok: i ze mam kupic jakąs emulsje francuska i balsam a jak nie bedzie w aptece bo podobno ciezo dostac to wtedy emollum bo podobno lepsze (do kąpania + balsam). Postaram sie jutro załatwic wizyte u derm. prywatnie tam gdzie moja siostra leczy AZS podobno to dobra lekarka i duzo matek z dziecmi tam chodzi. Zobaczymy czy sie uda i co powie i wtedy dopiero jakby co to upie to mleko i te kosmetyki. Chyba ze mnie nie przyjmie to wtedy nie bede miała wyjscia.

Pisałyście ostatnio o drżeniu raczek, noze itp. Mi sie wydawało ze mojej nic nie drzy tylo jak sie wkurzy to tak energicznie wyma*uje raczkami a dzis u lekarza pani doktor pyta czy czesta ta jej drza raczki:szok: no i sie okazało ze to jest drzenie i dała sierowanie do neurologa na konsultacje bo mała ponadto czesto ma zacisniete raczki w piasti a to podobno tez nie za dobrze:-:)-:)-(

Normalnie jestem załamana tym wszyskim
 
a co do ciemieniuchy to mam smarowac poł godz przed kapielą linomagiem i przed kąpiela wyczesac. Tylko raz dziennie. Oliwke mam sobie darowac bo wg tej lekarki niewiele daje.

A poza ty to Nadinka wazy 5200:tak: - w ciagu miesiaca przybrała 1100
ech chociaz z tym nie mamy problemu
 
My z Adką byłyśmy wczoraj na USG bioderek i wszysko na całe szczęście jest w porzadku, stawu zdrowe. Dziś Ada wypiła szczepionkę przeciw rotawirusowi. Zastanawiem się ciągle nad tymi drżeniami. Ada ma czasami (tylko jak spi) takie tiki, że porusza rączkami dwiema równoczesnie, to wygląda tak jak by jakiś nerw. Chyba powinnam poprosić o skierowanie do neurologa. Nie ma tego często, ale zaczynam się niepokoić. Co myslicie??
 
Witajcie mój mały też ma takie tiki z rączkami ale to większość maluszków ma ale nigdy nie zaszodzi sprawdzić.Rozmawiałam dziś z mężem o szczepionkach to znaczy tylko mogłam napomknąć bo był w pracy ale on oczywiście nie wie czy wybrać 5w1 czy zwykłe Niko był szczepiony tą 5w1 ale kwestia do przemyślenia mam jeszcze troszkę czsu choć mój Krzysiu stwierdził że zgadza się z tym że bombardowanie takiego małego ciałka taką ilością bzkteri nie jest dobre dla maluszków.
No cóż chyba idę spać moje skarby śpią więc trzeba korzystać słodkich snów i spokojnej nocki .
 
Witajcie:-)
Kitki a czy twoja lekarka nie powiedziała ci nic o tym że przy skazie białkowej najczesciej występuje ciemieniucha w głowie i w brwiach moja mi tak mówiła.Mojej córci po mału schodzą te paskudne krosty kupiłam olejek do kąpieli i krem do buźki z firmy emolium i efekt jest super :tak:chociaż głupia ja zaczełąm smarować ją od poniedziłku i od poniedziałku jestem na diecie bez nabiałowej więc teraz nie wiem czy pomógł krem czy dieta,od jutra wprowadzam spowrotem nabiał i zobaczymy co się bedzie działo :tak:
A tak pozatym mała dzisiaj w nocy pobiła rekord spała pięknie od 22 do 9 z jedną przerwa na karmienie o 5/20 ale w dzień w dalszym ciągu porażka spi tylko na dworze w domciu wali 15 minutówki więc ogarnąć się nie można
 
avanti-ale synus dal Ci popalic,ale my tez mielismy dosc ciezka noc bo Juli sie czesto budzila:baffled: A kupki pewnie przez zmiane mleka sa rzadkie i czeste.
Myfa-stawiam na tradzik niemowlecy z objawow ale lepiej zapytac lekarza
Ewelcia-zazdroszcze spadku wagi i fajnej opcji weekendu:-)My w weekend jedziemy do tesciow na 1 dzien,do lasu na dzialke z moimi rodzicami w 2 dzien i sami do pobliskoch Lodzi lasow Arturowek w niedziele.Pogoda piknikowa!Wszedzie oczywiscie bierzemy mala i wozek:-)
Nik_a - hihi ale synus Michalek tekst publicznie walnal:-D
Kitki-nutramigen nie taki straszny bo juli tez jest na tym od wczoraj wieczorem a neurologicznymi sprawami nie martw sie na zapas.Ja tez sie troche obawiam co powie nam neurolog.Naprawde za duzo nas tu z tymi trzesieniami i drzenimi by statystycznie zasilic dzieci niesprawne w jakikolwiek sposob.
Eve,KasiulkaW-co do trzesien- j,.w.
Maniulka-ale Ci ladnie corcia pospala.Nie wazne co pomoglo na problemy skorne,wazne ze dziala:tak:
 
Dziewczyny jak dzieciaczki tak nagle trzymaja ręcę i je odrzucają raz a potem im opadają to jest to normalne, mój często tak podnosi rączki w czasie snu jakby wołał do Boga o pomoc;-) a potem opuszcza.. To najzwyklejszy odruch moro, wrażliwość na jakieś dzwięki itp.
Pamiętam jak raz mój mały przestraszył się własnego kichnięcia, w czasie drzemki:-D Smiesznie to wyglądalo;-);-)
A co do trzesień to chodzilo o takie trwające kilka sekund strzepywanie... U mnie zauwazylam że mniej już to robi..mam nadzieje ze układ nerwowy dojrzewa i to to..

Piszę szybko bo czas się przespac jeszcze trochę, trzeba naladowac akumulatory na dzień.
Wczoraj dzień minął lepiej bo bylismy na długim spacerze, 4 godziny jak dla nas to długo. Potem w domu się pokrzatalismy a wieczorem trochę odpoczęłam bo wcisnęłam małego męzowi i się nim zajmował:tak: godzinka tylko ale zawsze coś.:-D
Ewelcia fajnie ze Ci waga spada-życze wytrwałości!! tylko pamietaj że każdy nawet najmniejszy grzeszek zaburza caly proces wiec strzeż się kochana:-D
Myfa ja mam coś takiego, tyle że na samej buzi i lekko jak się wloski zaczynają. Myslałam na początku ze to skaza białkowa a potem ze uczulenie od proszku ale to chyba jednak trądzik niemowlęcy-tak stwierdziła pediatra. Jak wstał dziś rano to już zupełnie ma buzię bez krostek:tak:ale dziś w ciągu dnia znowu wyskoczą:baffled: ten rumień zrobił mi sie tylko raz a tak takie delikatne krosteczki, które przysychają i robią się widoczne tylko pod światło. Ja smaruje krochmalem i znika, najwidoczniej sie po prostu zasusza.. Mam też wrażenie ze jak się spoci od płaczu albo jest mu za gorąco to się te krostki pojawiają, a jak jest spokojny i chłodniej to buzia gładka:baffled: ehh problematyczne rzeczy...o
Posty nadrobiłam ale nie odpisze każdej bo lecę coś zjeść i dalej lulu z synem:tak:

A co do weekendu majowego to przyjeżdża mój tata, brat i siostra. Tata z bratem i mężem będa robic ogrodzenie:tak: a ja z siostra w sobote (bo w piątek to wszystko pozamykane) pójdę na zakupy i może sobie zakupię sukienkę na wesele na które w maju idziemy (może w jakąś się zmieszczę z tymi moimi wielkimi mleczarniami:baffled:). NIedziela będzie wolna więc może pojedziemy na starówke do Warszawy na spacer-dawno juz nie byliśmy:baffled:
 
Ostatnia edycja:
Witam

Mój synek spi od około 20 a 21 zasypia i budzi się o 3.30 lub 4.30 zależy od nocy:-D a później do 8.30 marudzi bo brzuszek go boli i ic nie pomaga:no: w ciągu dnia tez mało śpi i je co 1,5 godziny:szok:.
Mój starszy synek od 3 dni gorączkuje i nestety siedzimy w domku:-(.

Na bioderka jedziemy 5 maja:tak:
 
reklama
Madzik moja Patrycja też ma taki odruch rączkami :-D Nasze dzieciaczki są ruchliwe ;-). Jak jeszcze byłyśmy w szpitalu to położne się śmiały że jeszcze takiego ruchliwego dzieciaczka nie widziały :-D dlatego właśnie miałam problem jak ona była naświetlana i musiałam całą noc przy niej siedzieć bo inaczej by zwaliła rączkami opaskę z oczek. Teraz już rzadziej tak robi rączkami, najczęściej jak już jest w głębokim śnie a ktoś ją dotknie :-D to tak nagle podnosi rączki jakby chciała powiedzieć zostaw mnie :-D:-D a potem jej opadają. Ale jak jeszcze byłyśmy w szpitalu i mąż przyszedł na odwiedziny to potrafiła cały czas machać rączkami :-D
 
Do góry