reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

reklama
A mi dziś jakoś ciężko na żołądku. Mam wrażenie, że to jakaś niestrawność.
Oczywiście piję i piję ciągle, a potem w nocy wstaję do kibelka ciągle i mnie to strasznie wkurza.

Czy któraś z Was zna coś w miarę dobrego na rozstępy? A raczej na ich nie powstawanie? Boję się, że przybędzie mi ich mnóstwo. Mimo, że jeszcze nie rodziłam moje ciało pod tym względem wygląda strasznie (pozostałość po rośnięciu). Naprawdę nie chcialabym jeszcze nowych się dorobić, bo już i tak mi wstyd się rozebrać!
Mag ja kilka dni temu dostalam od mojej kochanej sasiadki krem o nazwie Pharmaceris foliacti. Mowila mi, ze smarowala nim juz jakies stare rozstepy i jej zniknely :-) Nie mam pojecia co to jest i ile kosztuje (kupila go w aptece w PL). Wiec zaczelam go uzywac, mam jakies male, jasne rozstepy, ale w sumie mi w ogole nie przeszkadzaja. Zobaczymy co bedzie dalej...


Lila dziwie sie, ze JUZ mnie dopadlo :baffled: boje sie myslec co bedzie pozniej :szok:
Agniesiak jak to wymiotowalas? :no: To straszne! Trzymam kciuki, zeby to byl tylko ten jeden raz ;-)
My jeszcze w lozeczku, ale zaczyna mnie powoli ssac, wiec trza jakies sniadanko zjesc. Nie mdli i nic nie boli. Zero planow na niedziele. Pewnie jakis odpoczynek, bo jutro znowu do pracki :-)
Zycze wszystkim Mamusiom milego dzionka ;-)
 
Maborka, z jakich wróżb?? Byłaś u wrózki kiedyś?? Czy ludzie tak mówią, ze dwóch chłopców będzie??:-)

Śnią mi sie chlopcy, mam raczej takie przeczucie, że to będą chlopcy. Rodzina jeszcze nic nie mówi, za wcześnie.
Wróżb, to jest tych mądrości ludowych dostępnych na necie. Dziewczyny podsyłały tu na forum linki. Jest też chyba jeden link do takiego testu "chłopiec czy dziewczynka" w temacie "Przydatne linki" tu na forum Marcoówek.
To jeden z moich ulubionych ;-):
Noworodek.pl - portal przyjazny matce. W trosce o Ciebie i Twoje dziecko.
A tu artykuł podsumowujący;
Wykop.pl - Chłopiec czy dziewczynka? Zrób test!
 

Bardzo dziękuję. Może coś sobie znajdę sensownego. Na razie kupiłam jakis krem z Perfecty (używam innych kosmetyków z perfecty i sa dla mnie świetne to może to też:-)), ale jeszcxze nie używałam, bo piszę, żeby od 4 miesiąca.

A wyglądam okropnie. Plecy mniej-więcej od połowy w dół, przez całe posladki mam w długich poziomych pasach. Całe biodra. Uda po wewnętrznej i zewnetrznej stronie... W sumie prawie cała tak wyglądam od połowy pleców nie całkiem do kolan. A naprawdę mam bardzo widoczne te rozstępy :-(
 
My się właśnie wybieramy do kościółka. Poprzednim razem mało co nie zwymiatowałam plus zasłabłam pod kościołem. Z tego wszystkiego siedziałam na kupce kostki brukowej (jeszcze trochę remontów jest) i płakałam w rękaw mojemu P, że mi źle. Wróciliśmy do domu szybciucho. Mam nadzieję, że tym razem będzie lepiej. No i wciąż nie mogę gotować, bo mnie mdli...Nie mogę się doczekać końca 12 tygodnia i spokoju w żołądku. A Ty już w 11t i zaczęłaś haftować:baffled::baffled:
Jak tak miałam tydzien temu, że ledwo w Kościele wystałam (wtedy kiedy trzeba, bo tak to siedzieliśmy w ławce), dlatego dziś poszliśmy tak rano bo chcieliśmy by było chłodniej i lepiej dla mnie:tak: Ano pierwszy raz mi sie zdarzyło haftowac w ciąży i mam nadzieję, że ostatni..:-D Ale to dlatego, że nie zjadłam śniadanka przed wyjściem:tak:

Witam z rana!!
Agniesiak, przepraszam, że ja znów gdzieś nie doczytałam, ale na co miałaś operację, ze masz bliznę na plecach?? Przez to masz wskazanie do cc??
Miałam skoliozę i miałam dwie operacje w Konstancinie:tak: Dlatego tak teraz narzekam na kręgosłup i biodro. Nie chcę jeszcze przy porodzie bardziej nadwyrężać kręgosłupa dlatego cc:tak:

Agniesiak jak to wymiotowalas? :no: To straszne! Trzymam kciuki, zeby to byl tylko ten jeden raz ;-)
My jeszcze w lozeczku, ale zaczyna mnie powoli ssac, wiec trza jakies sniadanko zjesc. Nie mdli i nic nie boli. Zero planow na niedziele. Pewnie jakis odpoczynek, bo jutro znowu do pracki :-)
Zycze wszystkim Mamusiom milego dzionka ;-)
Ano jakoś mnie dopadło;-) Moja koleżanka już na dniach rodzi i mówiła mi, że ona zaczęła haftowac własnie od 3- go miesiąca..:baffled:Miejmy nadzieję, że u mnie się to więcej nie powtórzy:tak:
A ja dziś długo nie mogłam spac bo mucha mi latała nad uchem i normalnie się nie dało:-D

Śnią mi sie chlopcy, mam raczej takie przeczucie, że to będą chlopcy. Rodzina jeszcze nic nie mówi, za wcześnie.
Wróżb, to jest tych mądrości ludowych dostępnych na necie. Dziewczyny podsyłały tu na forum linki. Jest też chyba jeden link do takiego testu "chłopiec czy dziewczynka" w temacie "Przydatne linki" tu na forum Marcoówek.
To jeden z moich ulubionych ;-):
Noworodek.pl - portal przyjazny matce. W trosce o Ciebie i Twoje dziecko.
A tu artykuł podsumowujący;
Wykop.pl - Chłopiec czy dziewczynka? Zrób test!
Pierwszy test zrobiłam i wyszło mi, że na 48%chłopczyk a na 52% dziewczynka:-DCzyli prawie poł na pół:-D A drugi test zaraz zrobię:tak:
 
witam dziewuchy ;-)
ja wlasnie wrocilam z zoo masakra jak goraco .. myslalam ze padne tam bo juz sil nie mialam by lazic w te i wefte :-p ale jakos doszlismy :-) tez sobie musze testa zrobic czy dziewczynki czy chlopcy :-) n ide lulu i zabieram sie za fotki ze slubu :-) milego popoludnia :tak:
 
No a my z M poszliśmy dziś do Kościołka na 7:30 i jak wróciliśmy to przywitałam się z kibelkiem:szok:pierwszy raz:baffled: nawet nie maiłam czym wymiotowac bo nic nie jadłam przed wyjściem, bo jemy śniadanko zawsze po powrocie z Kościoła:tak:Ale jak tylko haftnęłam sobie raz to od razu bylo mi lepiej i mogłam zając sie śniadankiem:-D

matko, mam nadzieję, że to tylko raz i nigdy więcej!!
ja jak wstaję, muszę od razu coś zjeść, bo naprawdę mi niedobrze :zawstydzona/y:

Śnią mi sie chlopcy, mam raczej takie przeczucie, że to będą chlopcy. Rodzina jeszcze nic nie mówi, za wcześnie.
Wróżb, to jest tych mądrości ludowych dostępnych na necie. Dziewczyny podsyłały tu na forum linki. Jest też chyba jeden link do takiego testu "chłopiec czy dziewczynka" w temacie "Przydatne linki" tu na forum Marcoówek.
To jeden z moich ulubionych ;-):
Noworodek.pl - portal przyjazny matce. W trosce o Ciebie i Twoje dziecko.
A tu artykuł podsumowujący;
Wykop.pl - Chłopiec czy dziewczynka? Zrób test!


a mi się dziś znowu śniła dziewczynka :happy: ależ była kochana :blink: jak sie obudziłam, to az mi smutno było, juz za nią tęsknię :zawstydzona/y:
z tych śmiesznych testów też niby dziewczynka wychodzi.
wiecie, zawsze chciałam chłopca, ale teraz po tych snach itp po prostu nie mogę nie myśleć o dziecku inaczej, niż o dziewczynce ;-) nawet mój M. się wkręcił ;-)

co do rozstępów, to mam ich całe mnóstwo, na tyłku i udach :baffled:
teraz już są białe, tzn takie perłowe, ale kiedyś- szkoda gadać :baffled:
mam je od podstawówki, gdzies tak w 5 klasie bardzo urosłam i schudłam. I teraz mam taką pamiątkę...
także wiem, że NA PEWNO doczekam się tysiąca nowych :dry:

podobno dobry jest taki balsam PALMER'S.
ale z tego co wiem, to nie jest dostępny w Polsce :-(
tutaj jest bardzo tani, więc Tabasia i inne zagramaniczne dziewczyny, może warto spróbować :tak:
 
Ionka dzieki za rade ;-) Pewnie w aptece go znajde?
A co do smarowania, zalecaja od II trymestru, ale slyszalam tez opinie, ze czym wczesniej, tym lepiej. Warto juz przygotowac skore na to co nas czeka. Na pewno nie zaszkodzi :-)
Ja upieklam dzis sernik i planuje wylegiwac sie dalej przed telewizorem :-p Nic ambitnego, ale przynajmniej odpoczne ;-)
 
reklama
tez slyszalam dobre opinie o musteli na rozstepy :-)
Ja nie ukrywam, ze nie smarowalam prawie niczym - no moze oprocz zwyklego olejku takiego dla dzieci (po kapieli) no i mam jeden maly rozstep praktycnzie niewidoczny. Oczywiscie teraz moze byc inaczej.
Ja bez sniadania sie nie ruszam z domu, a msza na 7:30 to dla mnie jakis kosmos - ja na 11:00 najwczesniej sie jestem w stanie wyzbierac :-D
Ale zarown owczoraj jak i dzisiaj pomimo duzej przestrzeni w kosciele bylo mi strasznie duszno :no:
Czekam na ten II trymestr zeby sie wreszcie lepiej poczuc... Dobrze ze zbiegnie mi sie z powrotem do pracy :-)

aha - a co do tych praktyk w szpitalach to w Trojmiescie tez tak jest - 400zl placilam ponad 2 lata temu za "swoja" polozna, no i "dobrowolna" oplata (chyba 100zl) za porod rodzinny
 
Do góry