reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

Witam Marcowe Mamusie.
To formu śledzę już od dawna, ale dziś mogę zapisać się do Was "legalnie", bo mialam obawy czy moja dzidzia przyjdzie na świat pod koniec lutego czy na początku marca, ale wczoraj mój lekarz podal mi datę i będzie to 5 marca 2010 roku :-). Serdecznie pozdrawiam wszystkie Mamy:-)
 
reklama
witam!

Śnią mi sie chlopcy, mam raczej takie przeczucie, że to będą chlopcy. Rodzina jeszcze nic nie mówi, za wcześnie.
Wróżb, to jest tych mądrości ludowych dostępnych na necie. Dziewczyny podsyłały tu na forum linki. Jest też chyba jeden link do takiego testu "chłopiec czy dziewczynka" w temacie "Przydatne linki" tu na forum Marcoówek.
To jeden z moich ulubionych ;-):
Noworodek.pl - portal przyjazny matce. W trosce o Ciebie i Twoje dziecko.
A tu artykuł podsumowujący;
Wykop.pl - Chłopiec czy dziewczynka? Zrób test!


wyszło mi: 75% chłopiec 25% dziewczynka :-D

Ionka dzieki za rade ;-) Pewnie w aptece go znajde?
A co do smarowania, zalecaja od II trymestru, ale slyszalam tez opinie, ze czym wczesniej, tym lepiej. Warto juz przygotowac skore na to co nas czeka. Na pewno nie zaszkodzi :-)
Ja upieklam dzis sernik i planuje wylegiwac sie dalej przed telewizorem :-p Nic ambitnego, ale przynajmniej odpoczne ;-)
Można smarować i od pierwszego trymestru ale nie wszystkim :no: musi być wyraźnie napisane że można od początku.
A jeśli nie chcecie używać kremów to do końca 3mies używajcie zwykłej oliwki dla dzieci :tak:

No i stalo sie :-( Leze sparalizowana, chodzic nie moge, nawet sie poruszyc :-:)-:)-( Zaczynala sie tydzien, a dzis dala o sobie znac tak na maksa. Oczywiscie rwa kulszowa :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: Mielismy z M wyjsc na spacerek i jak sie zaczelam przebierac, to mnie tak zaklulo, ze az sie poplakalam z bolu!!!!!!!! Nikomu tego nie zycze :crazy:
Nie chce brac zadnych lekow, bo podobno prawie nie pomagaja, a mascia sie nie mozna smarowac, bo przeniknie do dzidziusia :baffled:
Współczuję! Niech Ci M naleje gorącej wody do butelki i owinie ją ręcznikiem i tak się rozgrzewaj!

Witam Marcowe Mamusie.
To formu śledzę już od dawna, ale dziś mogę zapisać się do Was "legalnie", bo mialam obawy czy moja dzidzia przyjdzie na świat pod koniec lutego czy na początku marca, ale wczoraj mój lekarz podal mi datę i będzie to 5 marca 2010 roku :-). Serdecznie pozdrawiam wszystkie Mamy:-)

Witaj! Gratulacje!
 
Witajcie kochane
Zaraz nadrobie zaleglosci .

Nad jeziorkiem bylo super ale dzisiejszy poranek koszmar :(

Wstalam rano okolo 8 na siusiu i na papierze krew :( matko szok ,szybko po meza do auta i szpital :( to ze bylismy nad woda z dala od miasta szok inny kraj ,nie wiemy nic gdzie jakis szpital ,pelna rura i przed siebie .Dojechalismy do jakiegos miasteczka i znalezlismy szpital ale okazalo sie ze nie ma tam ginekologi ,musielismy jechac do innego miasta nastepne 30 km ,juz tam na nas czekali .
Ja do toalety i ulga juz krwi nie bylo tylko takie plamki brazowe :(
Zadnego bolu ,zadnych innych dolegliwosci .

Przyszla pani doktor ,dzieki Bogu w Belgi co niektorzy gadaja po niemiecku :), szybko na fotel i usg malenstwo cale i zdrowe ,serduszko bilo i malenstwo sie ruszalo ma juz 2,5 cm :)
Lzy same mi lecialy ze szczescia i ta ulga ze wszystko ok :)
maz stal obok i patrzyl w monitor ,lekarka mu pokazywala jak dzidzius sie rusza i jak serdiszko bije :) i juz miala wyciagac to usg a moj maz pyta czy moze jeszcze popatrzec na serduszko :)

Jejku ile nerwow i stresu a tak super bylo .
Nie wiadomo od czego ta krew ,w srodku wszystko ok nie ma zadnego krwawienia ,lekarka powiedziala ze teraz przez 1-2 moga jeszcze takie brazowawe resztki wylatywac ale nie ma obaw .
Kazde wyjscie do toalety to koszmar ,boje sie ze znow zobacze krew:(
Dzieki Bogu jutro do mojego gina :) i mam nadzieje ze dzidzia tam jest i bedzie ,dlugo jeszcze pobedzie .

Dzisiaj jest 10 tc liczony od miesiaczki i wtedy dokladnie 16.02 .09 dowiedzialam sie ze serduszko nie bije :( lekarka mowi ze nieraz organizm lubi sie powtarzac ,patrzyla na ciaze ,mierzyla i mowila ze wyglada ze wszystko jest ok ,ale gdybym znowu cos zobaczyla to wiadomo od razu szpital .
Prosze tylko Boga zeby juz miec te 12 tc za soba :)

Uciekam wypoczywac i milej i spokojnej nocki zycze :)
 
kamikaa - no to przezylas chwile grozy :szok:
Najwazniejsze jednak ze z maluszkie mwszystko w porzadku.
Ja nie mam takich doswiadczen za soba, a tez jak mnei jakos brzuch bolal czy krzyze to lecialam do ubikacj isprawdzic czy niz zlego sie nie dzieje... :no:

Ja tez mam dzis 10tc wiec chyba mamy ten sam termin??? :-)
 
najwazniajsze ze wszystko w porzadku :tak:

ja jutro ide na usg wieczorem po pracy... i tez mam nadzieje ze wszystko jest w porzadku i ze sie beda ladnie ruszaly i serduszka beda ladnie bily... niech nam zrobia ladny prezent na slub i nieh beda mialy osobne naczynka ;-):tak:
 
kamikaa - no to najadłaś się strachu, ale dobrze, że wszystko jest w porządku :tak:
Ja takiego samego strachu najadłam się w 6 tyg,bo tez mi sie pokrwawiło trochę, a potem przez kolejny miesiąc do nastepnej wizyty, bo w 6 tyg. miałam tylko pęcherzyk i cały czas się bałam czy nie okaże się pusty, czy serduszko bedzie biło itp.
 
moje fotki z cywila jakby ktos chcial zobaczyc :)
Logowanie do nasza-klasa.pl :-)

Fajnie missiiss tylko masz zablokowane wejscie dla nieznajomych.wysylam ci zaproszenie:)


Ja wlasnie wrocilam od znajomych i strasznie boli mnie glowa.A tak sie usmialam ze az brzuch zaczal mnie kluc.Dzieciaki sie wybawily a Karolinka juz w drodze powrotnej padla i mezulek musial zaniesc ja do lozka.Jutro maluchy zaczynaja szkole to wreszcie bede miala do poludnia troszke spokoju.A tak musialam ciagle cos wymyslac.Klade sie juz do lozeczka,a wy niedlugo wstaniecie.Milego dnia.Jak wstane to poczytam.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kamilkoo bardzo ci współczuje ale bedzie wszytko dobrze ...dzis masz wizytę u swojego ginekologa i napewno z dzidzia wszytko jest w porządku!! Ja szczerze to za każdym razem idąc do łazienki mam obawy że zobacze czerwone planki na majtkach....hehe ostatnio takiego strachu sie najadłam bo zapomnialam ze załozyłam czerwona bieliznę i jak poszłam do łazienki to, aż zimny pot mnie oblał jak je zobaczyłam:rofl2: hehe teraz zero czerwonej bielizny ;-)Mi jeszcze do 12 tygodnia zostało kuuupe czasu...szkoda bo się bardzo boję :baffled: gdyby liczyć z OM byłabym juz w 11tc....ale czekam cierpliwie na 12:-)
 
Do góry