reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

Nie uwarzacie, że marzec jest idealnym miesiącem na urodzenie bobaska?;-):-D W kwietniu wielkanoc i coraz cieplej się już robi, nie trzeba będzie tych zimowych obrzydłych, grubych kombinezonów malcowi zakładac:-p:-D
 
reklama
Ja bym wolala ciut pozniej... niestety jak mam termin 1.03 to kombinezon bedzie potrzebny :-( a ostatnio taka pogoda ze do konca kwietnia zimno :-(
ale oczywiscie i tak sto razy lepiej niz w srodku zimy ;-)

Strasznie nas duzo dzisiaj sie pojawilo. Moze zrobimy liste z terminami i umiescimy na poczatku watku?
 
Ostatnia edycja:
ja na pierwsza wizyte sie tez tak za trzy tygodnie wybieram, wczesniej mysle ze nie ma potrzeby, ja tez uwazam ze marzec i wogole wiosna to super pora na bobaska, akurat na lato juz taki fajny kilkumiesieczny pucek , na spacerek czy gdzies na kocyk to juz taki fajny kontaktowy dzidzius :-)
a co do tej daty dokladnej to ja wogole nie rozumiem tych kalkulatorow, robilam na kulku roznych stronkach na jednej wyszlo ze 8 marca na innej ze 10 a jeszcze na innej ze 15 :-) no ale ze przewaga byla 8 wiec na tej podstawie zrobilam suwak, zobaczymy czy lekarz potwierdzi ;-) no ale suwak malo wazny byle z dzidzia wszystko ok bylo :-) juz nie moge sie doczekac pierwszej wizyty u gina:-)
 
kiciaq87 ja bede robila morfologie , mocz, cukier i toksoplazmoze. Narazie tyle. Ogolnie tak a dalej zobacze co mi lekarz powie dalej.
A powinno sie zrobic jeszcze napewno grupe krwi i przeciwciala RH , w Polsce jeszcze obowiazkowe jest WR( to chyba na kile ) na poczatku ciazy.
Z tego co wiem to w Angli zupelnie inaczej sie prowadzi ciaze niz w Pl. Nie badaja ginekologicznie, nie robia tylu USG jak u nas i wogole ciaze praktycznie od poczatku do konca prowadzi midwife czyli chyba odpowiednik takiej naszej poloznej a nie ginekolog. Przychodzi do Ciebie do domu pobiera krew , bada siuski i tyle. Tyle przynajmniej wiem od kolezanek ktore mieszkaja w Angli :-)

Agniesiak85 moj syn jest z 25.02,08( mialam termin na 03.03.08 ) i jeszcze calkiem dlugo go niestety musialam pakowac w te kombinezony. Ta zima sie ostatnio ciagnie i ciagnie...
Ale o tyle jest to fajny miesiac bo w lato bobas jest juz calkiem spory i mozna sobie pojechac na wakacje itd i wogole jest juz latwiej. Przynajmniej mi bylo :)

A jak tam u Was z ciazowymi dolegliwosciami ?
Mnie odpycha od zarcia , a i tak jestem chuda...chce mi sie jesc a mnie cofa normalnie jak cos powacham.. no i dzis mnie jakos brzuch kluje. Gdyby nie to to wogole bym nie pamietala ze w ciazy jestem :)
 
oj jak ja bym chciala aby mnie odpychalo od jedzonka :-D
Ja za to jestem ciagle glodna, a niestety nie moge w tej ciazy znowu przytyc tyle ile w poprzedniej (tez jestem b.szczupla) - wzgledy zdrowotne, nie estetyczne ;-)
Za to mam male mdlosci poranne :baffled: ale na razie do przezycia i czuje ze cos rozpycha moj brzuch hehe :-D jakbym miala ciagle wzdecia ;-)
 
Gratuluje wszystkim Marcowym mamusiom:) Mam nadzieje ze do was dołacze okaze sie w lipcu:) Agniesiak85 gratulacje ze w koncu sie udało:)
Tez się cieszę:tak::-D

A co do sampoczucia to ja jakos tak normalnie się czuję tylko wcale nie chce mi się jeśc:szok: Słyszę, że burczy mi w brzuchu ale głodna nie jestem:no: Ale musze wpychac bo przecież nie moge zagłodzic mojego embrionka:-D
Troche tak w główce mi sie kołuje ale ogólnie jest oki:tak:
 
reklama
witam piekne panie, ja co do objawow to narazie ok,nie mam jako takich mdlosci w sumie to jeszcze wczesnie, troche mnie muli w zoladku ale to nic takiego, brzuch caly czas pobolewa no i piersi, masakra bola okropnie.
Kasaii to prawda ciaza tu w anglii jest prowadzona zupelnie inaczej niz w polsce, z jednej strony lepiej z drugej znowu gorzej, np. te badania za ktore w pl trzeba placic tu sa robione za darmo i jest to normalne badanie wykonywane u kazdej kobiety, mam na mysle np badanie odnosnie jakich wad u plodu tutaj jest to na porzadku dziennym w polsce tylko jesli jest ryzyko wystapienia jakichs inaczej bulisz ,sa tylko trzy obowiazkowe usg czasie calej ciazy co jest glupota ,ale mozna sobie zrobic prywatnie, ja i tak mam zamiar jezdzic do polskiego gina do londynu tak raz w miesiacu wiec mam nadzieje ze tez mi zleci wszystkie badania i takie tam, to prawda ze cala ciazy prowadzi midwife, kolejna glupota jak dla mnie no ale co zrobic, teraz lece do polski za trzy tygodnie wiec zrobie sobie pierwsze usg badania jakies o ile zdaze i tak tam, pozniej bede miec to na 12 tygodni ktore tu jest obowiazkowe( pierwsze obowiazkowe) :szok: no a tak bede sobie jezdzic do tego gina polskiego i w miedzyczasie jeszcze te dwa:szok: obowiazkowe usg, z tymi usg to nie za bardzo mi sie podoba ze tak malo ich robia, a co do badan krwi itp to sama nie wiem jeszcze, za tydzien ide do lekarza rodzinnego to sie wypytam co i jak, wypytalabym sie juz w pracy bo pracuje w przychodni GP(lekarz rodzinny) ale narazie sie nie pochwalilam jeszcze ze w ciazy jestem wiec poczekam sobie do piatku i mam nadzieje sie wszystkiego dowiem od mojego lekarza, bedzie dobrze, musi przeciez byc :-D
 
Do góry