reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2008 - wątek główny

mrowa- u mnie nie ma niestety wizyty patronażowej u pediatry:wściekła/y::wściekła/y:. Była tylko położna i tyle:wściekła/y:. A jak zadzwoniłam do położnej i powiedziałam jej czy przypadkiem nie powinnam się też w najbliższym czasie zapisać na taką wizytę do pediatry, to powiedziała, że taką wizytę będę miała dopiero przy szczepieniach:szok::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:(za m-c). Wkurzyłam się:wściekła/y:. Zadzwoniłam do przychodni i chciałam się umówić na wizytę to terminy są wolne dopiero za 2 tyg:wściekła/y:. Niech się pukną w głowę. I jutro idę w ciemno do jakiegokolwiek pediatry i zapytam czy i wypisze receptę na D3(pani na recepcji już z góry założyła, że mi się nie uda:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:).

no to mamma się naczeka:no::no:, bez sensu dodatkowy stres ma.

weronika
- nie przejmuj się! Każdy ma zły dzień od tego jesteśmy aby się pocieszać:-D. A to w pełni zrozumiałe, że już ci się tęskni za maluszkiem ... stąd te narzekania;-). Ale już niedługo:-):-):-).
 
reklama
Witam wszystkich po weekendzie :-) Ale naskrobalyscie, az 24 strony :szok:, no i jak to ma czlowiek spamietac? :-D

Spoznione zyczenia imieninowe dla wszystkich Beatek :tak:

Elip, gratulacje! No to mamy kolejna Antosie na swiecie :tak:


ja tez wolę rodzić ciut dłużej niz Asze bo do swojego szpitala mam 50 min, hahahaahaha)

Te 35 mins do mojego szpitala to podejscie bardzo optimistyczne bo jak akcja w dzien ruszy to bedzie chyba okolo godziny zeby sie przez te korki przedrzec :dry: Ty chyba tez mozesz miec problem z korkami w Warszawie (no chyba ze od strony Lomianek do Bielanskiego jedziesz to wtedy powinno byc ok? :confused:)


Skaba, dobrze z praca juz koniec. mi tez praca sie ciagle odzywa. Chociaz zgodzilam sie wziac swoja blackberry do domu to ostrzeglam ze bede ja wlaczac i emaile z pracy czytac tylko raz w tyg. no i oczywiscie jakies wazne pytania sie znalazly i do mnie na komorke dzwonili w czwartek bo 'nie mogli czekac az sprawdze' :baffled:. caly dzien wiec spedzilam odpisujac :no:.
a przeciez instrukcje do wszyskich moich akt klientow zostawilam bardzo szczegolowe..hmm....:baffled: ciekawe czy za takie dni ''pracujace'' na maciezynskim powinni placic. musze sprawdzic ale z tego co pamietam to chyba nie :dry:. mam tylko nadzieje ze tak nie bedzie caly rok do mojego powrotu..:baffled::angry:



Pytanie do mamuś: Jak to jest z tą witaminą K i D3? Ja mam w zaleceniach od 15 doby życia maluszka To już od poniedziłku:szok::szok:.

Tu witamike K podaja chyba od razu po porodzie. Wybor jest doustnie 3 x dziennie albo zastrzyck, co jest bardziej skuteczne bo male nie wypluje albo nie zwymiotuje.

MrsF - widziałas gdzis moze kosmetyki dla bobasów z nivea chce dokupic krem na kazda pogode i szamponik nigdzie nie ma wszedzie tylko johnson&johnson a te raczej dla starszych maluchów bo ,, podobno'' czesto uczulaja.A moze zamówie w polskim sklepie jak nie znajde:sorry2:

Befatka, o kosmetykach juz odpowiadam na 'maluszkowych zakupach'.

Co do torby szpitalnej to ja sie z torby na walizke na koleczkach juz przenioslam bo nic mi sie nie miescilo :sorry2: ale teraz musze to wszystko przejzec bo sie okazalo ze i koszule do rodzenia i szpitalna daja i pieluszki i ubranka ''szpitalne'' dla maluszka i nawet szlafrok, wkladki poporodowe z gatkami i klapki... wiec torba powinna byc ok bo beda tylko kosmetyki, ubranka ''wyjsciowe'', iPod, CDs i chyba tyle :confused:


Dziewczyny, powiedzcie mi proszę, kiedy robiłyście ostatnie badania moczu i morfologię?

Beti, tu mi gin/albo polozna mocz badaja przy kazdym spotkaniu. a morfologia to tak jakos co 4 tygs. a teraz bedzie czesciej. no i kolejny scan (tzn usg) w czwartek, juz sie nie moge doczekac zeby hipcia znowu obejzec :happy2:


a słyszałyście o tym że teraz panuje przekonanie że lepiej nie kąpać dziecka codziennie? mi tak mówiła położna żeby nie przesadzać z kąpielą takiego malucha często:baffled:

Darinia, ja tez tak wlasnie slyszalam ze lepiej nie kapac codziennie bo skorke mozna wysuszyc i najlepiej tylko przemywac buzke, oczka, pupe i 'zagniecenia' zeby byly czyste i suche.

Moj maz tez nie jest zazdrosny, tez tak sie cieszy i nie moze doczekac na hipcia jak i ja :tak:


A ja w weekend mialam chyba moje pierwsze skurcze przepowiadajace braxton hicks (huuuuraaa! :-D:-)); nic nie bolalo tylko brzuch twardnial, co wystraszylo meza i od razu pokoik dzieciecy przyspieszyl hi hi. moze nam sie jakos uda go skonczyc przed przybyciem hipcia :-D

Kasia, ale mialas przezycia.Juz napewno sie niedlugo ruszy :tak:


Ktos ma jakies wiesci od Niekat? Izy?

Asze, jeszcze raz gratulacje! lece na zamkniety nowe marcowe cudenko ogladac :-)
 
MrsF - no to przyjmijmy, że chcemy, by nasz poród trawał te 2 h :-D:-D:-D. Ja będę jechała do bielańskiego od Połczyńskiej więc lepiej, żebym jechała tam po południu, jak wszyscy wracają z Wawy a nie rano (e, najwyżej policja pomoże mi się przedrzeć:-D:-D:-D)
A swoją drogą - proszę proszę, jaka u Ciebie orientacja w terenie ;-)

A Niekat odezwie się wieczorkiem. No a do Izy nie ma żadna z nas chyba kontaktu :-(

PrzyszłaMamusia - ja raczej wykupię abonament w LIM-ie (ale chyba tylko na 1 rok) , właśnie, żeby uniknąć takich cudów, tym bardziej, że nikt nie umie mi polecić żadnego pediatry w mojej okolicy...
 
Witam po weekendzie nadal 2 in 1
I jak tu was nadrobić. Dostałam w końcu pościel dla małej, więc czas włączyć pralkę.
Coraz bardziej puchnę, palce u rąk mam jak małe serdelki i z trudem je zginam. Wydaje mi się, że nawet na buzi jestem opuchnięta.
 
Ale fajowa pogoda na spacer, właśnie wróciłam z dworku i miałam się zabrać za mycie okien:-), ale mój A przywiózł azalie i wyładowałam je z koszy i poukładałam przy naszym mieszkanku, bo on miał to zrobić, ale mu się nie chciało... teraz odpoczywam na forum:-D
Monika, co do paluszków ja mam trudności ze zdejmowaniem pierścionków po kilku godzinach i buzia też jakaś spuchnięta i lekko zaczerwieniona?... a miałam taką ładną cerę:baffled:
 
Aha - dziewczyny, jak chcecie mieć więcej postów na stronie, to wejdźcie w swoje ustawienia, potem w "panel użytkownika" i tam w "edycję opcji" - tam jedziecie w dół i w opcjach wyswietlania wątku mozecie ustawić "40 postów na stronie"

Będziecie miały mniej stron do przeglądania ;-)
 
mrowa- u mnie nie ma niestety wizyty patronażowej u pediatry:wściekła/y::wściekła/y:. Była tylko położna i tyle:wściekła/y:. A jak zadzwoniłam do położnej i powiedziałam jej czy przypadkiem nie powinnam się też w najbliższym czasie zapisać na taką wizytę do pediatry, to powiedziała, że taką wizytę będę miała dopiero przy szczepieniach:szok::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:(za m-c). Wkurzyłam się:wściekła/y:. Zadzwoniłam do przychodni i chciałam się umówić na wizytę to terminy są wolne dopiero za 2 tyg:wściekła/y:. Niech się pukną w głowę. I jutro idę w ciemno do jakiegokolwiek pediatry i zapytam czy i wypisze receptę na D3(pani na recepcji już z góry założyła, że mi się nie uda:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:).

no to mamma się naczeka:no::no:, bez sensu dodatkowy stres ma.

weronika
- nie przejmuj się! Każdy ma zły dzień od tego jesteśmy aby się pocieszać:-D. A to w pełni zrozumiałe, że już ci się tęskni za maluszkiem ... stąd te narzekania;-). Ale już niedługo:-):-):-).
Dziwne z tymi lekami u mnie przy wypisie dali mi recepty na wszystkie leki i w ogole dawkowanie wykaz szczepien do zrobienia skierowanie do lekarzy no normalnie wszystko...
A tak poza tym to przyszły wyniki na fenyloketonurie...Niko zupełnie zdrowy :D
 
ninja- orientujesz się ile kosztuje pakiet w LIM-ie (tam mnie jeszcze nie było:-D). Ja mam za sobą LuxMed i Medicover. A swoją drogą do Medicover dzwoniłam i wizyta u pediatry kosztuje 160zeta:szok:. Dużo! Za wypisanie samej recepty tyle kasy:no:, raczej się nie skuszę. Kurcze tu by mi pasowało, bo przychodnia jest ode mnie 5 min spacerkiem a do kliniki to do centrum najbliżej a to już wyprawa:baffled:. Ale tu jest taka KOMUNA!!!! Ludzie pracujący w przychodni muszą pokazać, że oni tu rządzą(od pani na recepcji po lekarzy) i trzeba być na ich łasce:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::angry::angry:.
Mrowa, Darina- smarujecie już czymś swoje szwy?
 
Ninjacorps, dzięki za info... jakbyś mogła jeszcze wprowadzić do albumu zamkniętego to byłabym w siódmym niebie... wiem, że Skaba mnie zanotowała, ale jestem strasznie niecierpliwa i nie mogę długo czekać...:-D

Sabincia, miło słyszeć, że u Was wszystko w porządku i Nikoś zdrowy. Tak trzymać...:tak:
 
reklama
Tak w sumie całkiem ok u nas Nikodem jest prze grzeczny:) Coraz lepiej je nawet pucusie na buzce mu sie robią :) Ja wruciłam do szkoły co prawda mam ulgi ale i tak fajnie wrócic :) Czekam na wozek az mama moja wróci bo obiecali ze jako dziadkowie kupia wózek i bedziemy z maluchem spacerowac bo coraz to ładniejsza pogoda :D
 
Do góry