reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2008 - wątek główny

Monika- nie wiem ,czy Twoja mama panikuje ,czy też nie ale warto sprawdzić;-). A jak jest taka okazja to ja bym na pewno poszła:-D, tak w razie czego...
 
reklama
Weronika, Mrowa, dzieki za wyjasnienie :-). Tu od razu sie idzie na roczny urlop macierzynski (albo dluzej- to zalerzy od pracodawcy) , ktrory mozna zaczac dopiero 11 tyg przed planowana data porodu jesli chce otrzymywac pelna wyplate przez rok (wielkosc wyplaty tez zalezy od pracodawcy). Jak sie ciezarna zle czuje to moze zaczac urlop wczesniej ale wtedy bedzie mniej czasu po "drugiej stronie" porodu- tzn z maluchem w domu.

Weronika, i co obudzila sie?
Mrowa, wlasnie doczytalam - pierogi z kapusta!! Mniaaam! :tak::-) Oj chyba do babci zadzwonie po przepis albo do polskiego sklepu sie rzuce tak mi sie zachcialo :-p:-p A kapusty nie mozna jesc jak sie karmi? Lece na watek 'karmimy' bo widze ze nic znowu nie wiem :no::-(

MonikaA - Samolot?! :shocked2: Tu chyba nie mozna latac od 36tyg (krotkie loty) albo 32- dlugie loty. Ja bym zrobila tak jak Twoja mama sugeruje i sprawdzila wody jak najszybciej!
 
Powiedzcie laseczki, macie jakieś sposoby na "obudzenie" maleństw ? Bo moja coś dziś od rana nie kopie i nie chce panikować, może śpi po prostu :confused:
weronikaa, położne budzą dzidziusie tak, że leżysz na boku i ze 2-3 razy unosisz trochę brzuch ręką, delikatnie ale zdecydowanie. Możesz spróbować sama albo poproś męża. Jak jest cisza, to po minucie znowu tak robisz. Wczoraj na KTG kilka razy musiała tak maleńką budzić, ale jak się rozbrykała to przestać nie mogła. Jak usiądziesz tak, żeby trochę "gniotło" brzuch, to też zazwyczaj się dzidziuś budzi, bo jest mu niewygodnie.
Giza a imię już wybraliście ?
Mrówa, pewnie tak ja Przy Przemku, wybierzemy jak już będzie z nami.
Cześć,
Nie miałam czasu was poczytać bo byłam dziś na badaniach, a na 18:00 idę na usg. Może dowiem się ile waży mój skarb.
Jestem trochę zaniepokojona od ostatniej SzR. Położna mówiła o porodzie i o odchodzeniu wód. I po tych jej wywodach stwierdziłam, że od jakiegoś czasu sączą mi się wody. Dlatego pognałam dziś na badania zlecone podczas ostatniejwizyty przez gina i chciałam iść do lekarza w przyszłym tygodniu. Ale moja mama mnie opier... że mam iść dziś na usg i lekarz stwierdzi czy mam dość wód. Na samolot dziś nie wsiądę bo mój lekarz robi dziś tylko usg i nie ma fotela w tym pokoju, ale postanowiłam iść chociaż na usg.
Wydaje mi się, że moja mama trochę panikuje jak myślicie?
MonikaA, teraz może się sączyć duża ilość zwykłej wydzieliny. Ale warto sprawdzić. U mnie tej wydzieliny ostatnio tez jest jakby za dużo i chwilami pojawia się więcej, ale nie jest tego nawet tyle co krwi miesiączkowej. A jak mi się zaczęły sączyć wody przed poprzednim porodem, to kapało ze mnie w takim tempie, że podpaskę musiałam dość często zmieniać. Wcześniej już dziewczyny pisały o testach, które można kupić w aptece. A na USG lekarz sprawdzi, czy ilość wód jest prawidłowa.
U mnie dzisiaj dość sporo skurczy, ale jak do tej pory nieregularne i niebolesne. Mam nadzieję, że coś się w końcu zaczyna dziać. A jak nie, to w poniedziałek biorę się za mycie okien ;-)
 
Dzięki za rady co do obudzenia, niestety zjadłam przedtem ciacho i pasek czekolady i nic. Ale teraz wsunęłam krokieta i zaczęła fikać :-D chyba lubi kapustę jak mamusia :-D:-D:-D:-D

Skaba - myśmy kupili do domku plastiki. Mój wujek, który mieszka w nowym domu od 7 lat ma okna drewniane z Sokółki i wyobraź sobie że balkonowe drzwi już robal je :wściekła/y:

Do mojego męża dotarło że jetem w ciąży (tak dobitnie) dopiero wtedy, jak Mała zaczęła kopać, a tak najbardziej jak w nocy jak się tulę do jego pleców jak go skopie to rano ma taką radochę :-D:-D:-D

Mrowa - mniam pierogi z kapustą :tak: u mnie też dziś kapusta tyle że krokiety :-)

Monika - z tym sączeniem wód - tak jak pisały dziewczyny, są w aptece testery, kup a na pewno się uspokoisz. Ja też myślałam że mi się sączą, bo zawsze rano po siusiu muszę zakładać wkładkę bo majty mokre, ale to chyba wzmożona wydzielina :sorry2:
 
Swego czasu strasznie chorowałam na tatoo... powiediząłam sobie że na 25 urodizny sobei zrobie na bank a potem mi sie odechciało no i jakos tak amtce dwójce dzieci to juz chyba nie wypada - a Ty Sabincia gdzie masz dziarkę;-)pochwal się:tak:;-):-)

Mam 2 jedna na plecach a druga koło pachwiny na podbrzuszu :D
 
A ja od rana mam do dupy dzien potrzebowałam papiery od mojej gin poszłam a sie okazuje ze jej nie ma jest za granica a na pon potrzebuje od niej papiery na uczelnie :( a tak to jestem ze tak powiem w du**. W ogole słaba jestem jak sie połoze to nie moga kmnie dobudzic dzis jak wracałam ze spzitala to pod szpitalem zasłabłam i mnie panowie z parkingu ratowali...a teraz znow ide spac jestem zła, rozdrazniona musze sie wyspac bo w srode jak dorze pojdzie Niko bedzie juz z nami w domu
 
Dzięki za rady dziewczyny, zobaczymy co gin powie i czy ilość wód jest prawidłowa. Nie martwiłabym się gdyby to była wydzielina śluzowata, ale to jest jak woda, a położna mówiła że taką konsystencję mają właśnie wody.
MrsF- pisząc samolot miałam na myśli fotel ginekologiczny :-D
 
Sabincia - współczuję Ci strasznie :-( bieganie miedzy domem a szpitalem do tego to odciąganie :wściekła/y::-( No ale super że wreszcie wypuszczą Nikosia :-D Należy Wam się wreszcie spokój i prawdziwa domowa atmosfera w trójeczkę!
A Ty wyślij się, wyspana mamusia to szczęśliwa mamusia :-D:cool2::-D
 
Sabincia, to musisz być bardzo osłabiona. Bierz witaminy, mogą być takie same jak w ciąży.
MonikaA, teraz wydzielina jest właśnie taka wodnista, przynajmniej u mnie. Bez jakiegoś szczególnego zapachu.
weronikaa, dobrze, że w końcu się obudziła.
 
reklama
MrsF ale sie nasmialam :-) z tym samolotem to chodzi o potoczna nazwe fotela ginekologicznego :-D:-D

Giza boski sweterek! nie ma lepszej pamiatki jak wlasnie takie zrobione wlasnorecznie przez mamusie ubranko ! tez bym tak chciala ale umiem tylko szaliki na drutach robic :/

Sabincia podziwiam Cie i zycze duzo sil ! Jeszcze troszke i bedziecie w domu razem.

MonikaA- u mnie dziala szklanka cieplego mleczka ! albo cos slodkiego, a jak nadal spi to tak jak pisala Giza, lekkie szturchanie
 
Do góry