reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2008 - wątek główny

Witam
Ja juz tez po usg.Dzidzia ok kopała panią jak zwykle wazy 2522.Tatus widział dzis twarzyczke swojej niuni która zasłaniała sie rączką chyba sie zawstydziła bo wczesniej zagladalismy miedzy nózki i wciąż jest dziewczynką ;-);-);-)
Ta pani tez twierdzi ze dzidzia jest duza i duza ma główke ale poród bedzie sn:baffled:a nie cc jak sie łudziłam.Jutro ma do mnie ktos zadzwonic i mamy sie spotkac zeby dogadac szczegóły porodu w tym znieczulenie czy basen???Sama nie wiem......
JoannaL nie martw sie na zapas mnie tez sie wydaje ze potrójne badanie by cos wykazało.Ale jak masz wątpliwosci skonsultuj sie z innym lekarzem.Moja ciocie nakłaniali do usuniecia ciązy bo dziecie niby ma downa nie zgodziła sie a dziecko urodzuło sie zdrowe.Uszy do góry
Kasik mi moj lekarz w PL nie chciał przepisac plastrów bo podobno maja wiecej hormonów niz tabsy które brałam wtedy dina 35.Po hormonach mam straszne jazdy brałam juz kilka rodzajów tabsów i wszystkie do bani.Płakałam bez sensu,miałam mdłosci,brak ochoty na sex suchosc iciagłe zapalenia.Po kilku latach prób dałam sobie spokój.Gumek nie uwazam.3lata nam sie udawało bez zabespieczenia,az zaliczylismy tzw wpadke,dziecie planwalismy ale za rok;-):-)Teraz sie cesze ze jest bo bysmy nigdy sie nie zdecydowali.Ale sie napisałam pozdrawiam
 
reklama
Hej dziewczyny!
Właśnie wróciłam od lekarza i jakoś mi sie nastrój zmienił:-(.
Mała ustawiła się poprzecznie, głowa po prawej i nóżki po lewej ale w dół:-:)-(.
Troche mnie kopie po pęcherzu. No a 12 dni temu była główka w dół:tak:.
Powiedział,ze jak się nie obróci to będzie cc:baffled:. A ja mam 104 tys płytek i nie wiem,czy to nie jest niebezpieczne:no:.
Mam cicha nadzieje,ze jeszcze sie okręci:baffled:.
 
Remeny- tez bym zjadła lody , ale pociesze sie tym , ze o mnie myslałać.

Co do apetytu tez bym ciagle jadła i jadła i ciagle jem tylko chleb z chuda szybka albo rosołki :p ale jem ciagle

A co do antykoncepcji to postanowiłam nie brac zastrzyku , poprosze o tabletki zobacze jak bede sie po nich czuła a jak zle to trudno ...przejdziemy na gumeczki i tez dobrze bedzie :)
Nikos bez zmian no dzis troche gorzej zjadł bo go musiały sondom dokarmic ale i tak jest nie zle :)
 
Dziewczyny dziekuje za slowa otuchy -- ciesze sie ze mam z kim o tym porozmawiac z mezem to tak troche nie idzie sama staram sie go podtrzymywac na duchu pozdrawiam
 
no i ja po ginku;-)
wszystko ok :-) pozamykane narazie :baffled: mam tydzień postarać sie wytrzymac bo ten tydzień nie ma go w szpitalu :dry::baffled::no: w niedziele KTG a w środe mam podejśc do szpitala to zobaczymy ;-) jak by co mam jechac do szpitala gdyby były jakieś objawy .Kondzik ma ok 4kg
acha gin mnie chciał zostawić na patologi jak by co ale kategorycznie odmówiłam mówie ze jakby co sie działo to znam droge do szpitala;-)
JoannaL nie amrtw sie mi sie wydaje ze niepotrzebnie lekarz sieje panike juz przeciez na początkach ciązy mozna wykryc czy jest to ZD lekarz mierzy przezorność karku.

Nulcia minimalna ilość płytek do cc to 55 tys moja kuzynka właśnie miała blisko właśnie tej granicy i stąd wiem;-)
Witaj Indeside wsród nas:-)
ja sie boje spirali bo słyszałam ze ejdnak zachodzi sie w ciaze i co wtedy ze spiralka :eek: ja mam obawy ze musiałabym z czms takim chodziś w sobie:baffled::no:
 
Indeside, witaj! niestety nic nie wiem o zwiazku opuszczajacego sie brzuszkac i data porodu. Mi sie chyba nic nie opuscilo bo znowu zgaga mnie dreczy...:-(

Befatka, widze ze moj grubcio jednak wiekszy niz Twoja mala. Fajnie ze porod sn planuja, tez mam nadzieje mi sie sn uda bo tyle sie naczytalam nieciekawych rzeczy o CC ze wole naturalnie sie pomeczyc, nawet z ponad 4kg klopsem (jezeli to oczywiscie bedzie bezpieczne dla "malucha"). Maz mi wczesniej z chichotem ujawnil ze i on i jego siostra mieli ponad 4 kg przy narodzinach wiec bede miala co 'wyciskac' :baffled:. Chyba za kare za ta jego dowcipnosc kaze mu sie ustawic z kamera zeby cala akcje porodowa filmowal :wściekła/y:

Co do antykoncepcji to ja tez przez rozne pigulki przechodzilam i tez dla mnie wszystkie byly nie dobre. Plasterkow nie probowalam, o zastrzyku slyszalam duzo zlych rzeczy, implanta nie chce, a spiralki tez sie boje (alez nowoczesna jestem nie? ;-):-D). Naturalnie sie nam 'udawalo' przez rok ale jedna romantyczna randka i prosze, grubcio skorzystal z okazjii zeby sie pojawic na swiecie wczesniej (tez planowalismy za rok albo dwa).

A ja dzisiaj jakas markotna. Wogule sie nie moge zorganizowac co mnie niezwykle denerwuje :dry: Do piatku pracowalam czasami po 12 godzin, wracalam do domu wieczorem i potem jeszcze potrafilam duzo w domciu zrobic albo spotkac sie ze znajomymi a teraz na maciezynskim jakos mi sie ten dzien rozlazi i niczego nie moge pozadnie zrobic :angry: i w dodatku zjadlam jakiegos slodycza i mnie teraz mdli + zgaga. Uciekam bo nie chce juz marudzic i wroce jak mi sie humorek poprawi.
 
reklama
remeny co do L4 to faktycznie nie wszyscy ginowie chca dawac 2 tyg przed terminem zwolnienie bo sie boja :tak: czegos ale nie pamietam czego :-D moj tez do nich nalezy! Mialam taka sytuacje w pierwszej ciazy. Odmowil mi zwolnienia bo powiedzial, ze nie moze gdybu On cos u mnie stwierdzil musialby mnie polozyc na oddzial a nie dawac zwolnienie.... Musialam sobie zwolnienie zalatwic. Zalatwilam od ortopedy ze kregoslup mnie boli od ciezaru brzucha :-D ten powod zwolnienia nie kwalifikuje cie na oddzial. Gdybys wziela od rodzinnego np. na garlo, przeziebienie, zatrucie, zle krazenie krwi itd to tez nie powinnas lezec w domu tylko na patologii ciazy. Wtedy kobieta powinna byc juz na patologii a nie w domu. Ja wzielam sobie takie zwolnienie 2 tyg przed planowanym porodem na ponad 3 tyg. W miedzy czasie urodzilam i zwolnienie wtedy stracilo waznosc bo naliczyli juz macierzynski. Inna kwestia to taka, ze zwolnienie od ortopedy bardziej Ci sie oplaca to to, ze jesli zostaniesz przyejeta z bolami porodowymi na oddzial to juz w tym dniu moga naliczyc Ci maciezynski! Tak samo jest esli masz zwolnienie od gina (potem moga Ci odebrc te 2 tyg z macierzynskiego!) i bedziesz miala krotszy....
Sa to sporadyczn eprzypadki ale zgodne z prawem... i znam kilka takich z rzeczywistosci.
 
Do góry