reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2008 - wątek główny

a na bóle kręgosupa to jeszcze posiedziec sobie na tej duzej gumowej dmuchanej piłce - mnie pomaga:tak::-)poskakac na niej albo porobic obroty bioder lub takie wypychania bioder w przód i w tył:tak:fajna sprawa i super rozluxnia okolice krocza;-):-p:sorry2:
 
reklama
Ibolya-moj synus mial 53cm ale szybciutko przybieral na wadze i ubranka 62 starczyly do ok 3m tak jak skabie.
Co do dolegliwosci to kibelek mnie juz wykancza w szczegolnosci w nocy, kregoslup tez daje sie we znaki no i te zylaki masakra:baffled:
 
dziewczyny moje pytanie dotyczy PITU!!!!! przed chwilą sie dowiedziałam ze jakies oświadczenie trzeba złozyc do 10 Stycznia jesli chce się brzydko mówiac odliczayc dziecko od podatku!!!Wiecie cos an ten temet - podobno to tylko jesli pracodawca nas rozlicza nie my sami ale chciałbym wiedziec na pewno:confused:
 
ja na hemoroidy używałam hemorectal jest bez recepty i można w ciązy
Iboyla ja nie pamiętam jak długo Mela nosiła 62 :sorry2:ale zalezy od dziecka jak szybko rośnie;-)
mi wyszedł hemoroid widiało takie cosik i miałam tez zapracia:-p:no: w tej ciązy tfu tfu anszczęście nie ma;-)
Ninja mi gin nie pozowlił sie masowac jak sie go pytałam na ostatniej wizycie mowił ze moze to pobudzic macice i wywołać wcześniejszy poród:no::-pkazał wytrzymac do porodu i wtedy udac sie do profesjonalisty;-) ale mąz moze mnie masowac :tak::-)
 
dziewczyny moje pytanie dotyczy PITU!!!!! przed chwilą sie dowiedziałam ze jakies oświadczenie trzeba złozyc do 10 Stycznia jesli chce się brzydko mówiac odliczayc dziecko od podatku!!!Wiecie cos an ten temet - podobno to tylko jesli pracodawca nas rozlicza nie my sami ale chciałbym wiedziec na pewno:confused:
ja nie mam pojęcia :no: i tak ja nie odlicze sobie dziecko moze to zrobić jedynie Łukasz;-)
Moze Doris nam coś powie:-)
 
Czyli mam rozumieć, że ten ból (i chodzenie jak kaczka)oznacza że mi się krocze przygotowuje do porodu?? SUPER :-D:-) Bo lepiej jak już wcześniej się tam cuś rozejdzie niż trafić do szpitala z "zamkniętą" :-)

A zaparcia - miałam je odkąd pamiętam i chyba dlatego wyglądam tak jak wyglądam (tzn. nie jem dużo a i tak nie schudne mimo różnych diet). Przed ciążą to czasami potrafiłam tydzień do kibelka nie iść :wściekła/y: A teraz to jest różnie, choć póki co nie miałam hemoroidów (tzn. w ciąży).
A co do czopków i lewatyw - położna w Szkole Rodz. absolutnie zakazała robienia sobie lewatyw w domu a z czopkami to też ostrożnie bo to może wywyłać poród (że kiszki się tam "przewracają" i mogą wywołać w macicy skurcze - czy jakoś tak)
Kręgosłup - na szczęście nie dokucza - jeszcze :tak: A co do spania to też się nauczyłam spać na prawym (a wcześniej tylko na brzuchu zasypiałam!!) i też sie w nocy budze - standard ok 5 rano i już nie moge zasnąć :wściekła/y:
 
dziewczyny moje pytanie dotyczy PITU!!!!! przed chwilą sie dowiedziałam ze jakies oświadczenie trzeba złozyc do 10 Stycznia jesli chce się brzydko mówiac odliczayc dziecko od podatku!!!Wiecie cos an ten temet - podobno to tylko jesli pracodawca nas rozlicza nie my sami ale chciałbym wiedziec na pewno:confused:
Niekat, może to dotyczy PIT-40, ten 10-ty stycznia
na stronie Odliczenie ulgi na wychowanie dzieci za 2007
znalazłam coś takiego:
Ulgę na wychowanie dzieci podatnik uwzględni samodzielnie w składanym za 2007 rok zeznaniu podatkowym lub może to zrobić za niego płatnik w rocznym obliczeniu podatku dochodowego PIT-40.
a firmy chyba wcześniej składają to roczne obliczenie. Ale przy samodzielnym rozliczeniu podatku nic takiego nie znalazłam.
 
Dzięki dziewczyny za rady! :tak:

Kręgosłup boli mnie w dziwnym miejscu, bo jedynie pod prawą łopatką - więc mogę chodzić na masaże (mrowa - masaże musi wykonywać osoba przeszkolona do robienia masaży ciężarnym - nie wolno masować niektórych miejsc i niektórych punktów z akupunktury)
Giza - a mi wszyscy powiedzieli, że nie mogą masować bo nie mają stołu takiego! :wściekła/y: Widocznie się g...o znają, to i dobrze, że u nich nie wylądowałam.

skaba, niekat - robię właśnie "pieska" i wtedy mi przechodzi, no i co dziwne, że Tymon się nie buntuje - najwygodniej leży mi się jeszcze płasko na plecach
 
reklama
Co do zaparc to znam ten bol:baffled: bo przed ciaza tez tak mialam ze nawet z tydz nie szlam :szok: i nic mi nie pomagalo mi gin przepisala taki syrop Lactulosum i moze cos mnie tam rusza ale malo, co z tym ze idzie go chyba dostac bez recepty!
 
Do góry