reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2008 - wątek główny

Na hemoroidy polecam czopki Posterisan, o ile wiem można je stosowac w ciąży, są bez recepty i zawsze można zapytac w aptece czy ciężarne mogą je stosować:-)
 
reklama
Ja tez dosyc często nawiedzam kibelek od kilku dni:baffled:I do tego jeszcze w cholerę innych dolegliwości mi przybyło-o podwoziu to juz nie mówię;-)Wszystko mnie tak ciągnie,że hej.W nocy coraz gorzej,zwłaszcza jak zmieniam położenie z boku na bok-masakra jak mnie boli-a i co najlepsze,powinno sie spać na lewym boku,a u mnie jest odwrotnie-mała wtedy mi spać nie daje a do tego mam duszności na tej str.:baffled::dry:OPo prostu zaczął się moj 'ulubiony'okres ciąży:-D
ja mam to samo z tym spaniem na lewym boku... tylko na prawym moge zasnac i tylko na prawym spie bo inaczej lapią nie kurcze stóp...:confused:dziwna zaleznośc ale zachodzi wiec ja respektuje:dry:siusiam jak po 10 piwach i w nocy wstaje co do tej pory nie zdarzało mi sie często:sorry2:no i caraz częsciej nawiedzaja mnie skurcze brzucha - nawet w nocy budza (jak dziś) i wtedy najlepiej mi jak sobie powisze brzuchem w dół:tak:podkulam nogi kłądę sie na poduszcze głową i tak sobie leże z wypieta pupa;-)dziś tak rano poleżąłam bo obudził mnie skurcz i przeszło:sorry2:
 
hej Mamuśki:)
Jak tam po weekendzie....Ja chyba juz tylko jutro w pracy i na zwolnionko:tak::tak::tak:.jutro ide do gin....dzisiaj mam natomiast konsultacje u okulisty....
Dziewczyny mam pytanie do tych mam , które maja juz dzieciaczki...Zakładajac że dzidizus sie rodzi w rozmiarze "standardowym", tj ok 50 cm Na jak długo wystarczaja ciuszki w rozmiarze 62????Bo nie wiem czy nie przegiełam z kupowaniem.Zeby być dokładna powiem tak: mam w cholerę ciuszków nr 62, dosłownie kilka sztuk 56 i kilka 68.....i Chyba mam juz zajoba , bo nie wiem czy starczy czy nie za dużo twego dobrego.....
Czy którać z Was chorowała na toksoplazmozę w ciazy???
 
Mnie bolą plecy od ok.20.12, jak jechałam do rodziców na święta - prowadziłam 6 h i całą drogę bolały mnie plecy tak, że myślałam, że zwariuję... no i tak już mi na razie zostało - przy jeździe samochodem i siedzeniu dłużej przy kompie. Chciałam iść na masaż, ale w moim miasteczku żaden masażysta nie ma stołu z dziurą na brzuch :-( - a 4 ich jest w tym 2 salony masażu :wściekła/y:

Giza - no to witam w klubie jeżeli chodzi o hemoroidy....
Kurde, nie bardzo wiem, jak się za nie wziąć...
Dziewczyny, wiecie coś na ten temat, czy trzeba tak od razu do lekarza?
Ninja, a po co stół z dziurą? Jak pracowałam, to regularnie chodziłam na masaż. Siadałam sobie wygodnie na krzesełku, opierałam się o łóżko i masaż był na siedząco. I na prawdę super sprawa. Teraz nie chodzę, bo w pracy masażysta był w tym samym budynku co moja firma, a tutaj nic blisko nie mam. Z resztą jak więcej wypoczywam w ciągu dnia, to bóle kręgosłupa już mi raczej nie dokuczają.
A na hemoroidy dostałam w aptece Posterisan. Jest lekka poprawa.
Dziewczyny mam pytanie do tych mam , które maja juz dzieciaczki...Zakładajac że dzidizus sie rodzi w rozmiarze "standardowym", tj ok 50 cm Na jak długo wystarczaja ciuszki w rozmiarze 62????Bo nie wiem czy nie przegiełam z kupowaniem.Zeby być dokładna powiem tak: mam w cholerę ciuszków nr 62, dosłownie kilka sztuk 56 i kilka 68.....i Chyba mam juz zajoba , bo nie wiem czy starczy czy nie za dużo twego dobrego.....
Mój synek miał 57 cm jak się urodził i rozmiar 62 to tak na 2-2,5 miesiąca nam wystarczył. Więc przy mniejszym maleństwie to chyba tak do 4 miesiąca powinny wystarczyć.
 
zaczęłam 32 tc:szok::szok::szok:
a z dolegliwości, o których piszecie to chyba mam wszystkie... śpię tylko na prawym boku (ale to tak od zawsze), a ostatnio trudno powiedzieć, że śpie, bo raczej przewalam się z boku na bok, skurczy coraz więcej, wszystko ciągnie i tak jak u weronikaa boli mnie krocze po bokach (wg mnie kości miednicy się "luzują", żeby dzidzię przepuścic), jak posiedzę dłużej za kółkiem to podbrzusze mnie całe kłuje, a i kręgosłup daje się we znaki.. suuuuper... ale jeszcze tylko 2 miesiace..

ninja mnie na kręgosłup najlkepiej pomaga leżenie w pozycji żaby - czyli jak pisała niekat: podkulić nogi (stopy razem - kolana szeroko, żeby się brzusio zmieścił), głowa na poduszce.. albo na pieska i powolne unoszenie ręki do góry za siebie (głowa patrzy za nia) - przy czym zależnie od tego, jaki odcinek cię boli można robić pieska z rękami ugiętymi w łokciach, wyprostowanymi albo na podpórce.. te ćwiczenia mi zalecał ortopeda jak byłam w szpitalu w pierwszej ciąży..
 
Witam po weekandzie
Jak samopoczucie?

Skaba dzięki za artukół

Ninja ja też mam problem z hemoroidami- biorę czopki Avenoc- homeopatyczne- jestem bardzo zadowolona, ja biorę je sporadycznie- ale natychmiast mi lepiej.
 
Ibolya mój Bartek miał 56 cm jak się urodził, więc ciuszki w rozmiarze 56 nosił przez tydzień, a 62 wystarczyły mniej więcej do 3 mies., ale różnica była ogromna, bo to zależy jaka firma - z niektórych firm nosił 62, a z innych już 74.. i w sumie tak jest do dziś, że ubrania ma w rozmiarze od 92 do 104..
 
Dziewczyny a jak wogóle rozpoznac hemoroidy?
Ja miałam wczesniej mega zaparcia...każda (za przeproszeniem) kupa to niesamowite bóle,wysiłku od cholery i wrażenie ze peka ci d.....AUUUU!!!!
Teraz jakos nie mam problemów z załatwianiem ale żeby sie podetrzec to uskuteczniam niezłke akrobacje alpejskie:zawstydzona/y:..Przeciez małżona nie poproszę:szok:
 
reklama
ibolya - taaa skad ja to znam - ale nie wolno rpzec na siłę... od tego własnie sa hemoroidy!!!lepiej po troszku i luzowac wtedy nie ma takiego nacisku na odbyt nie robia sie zylaki (czyli hemoroidy)a jak jest ciezko to juz najlepiej czopek glicerynowy albo nawet delikatna domowa lewatywa:dry:wiem bo mam to od liceum:dry::baffled:ee rodzinne
no a jeszcze pozycja na żabke (dokałdnie jak opisana ponizęj ze złaczonymi stopami i kolanami szeroko) tez pomaga na bóle pupy;-)ja zamaist czopków ratuję sie tym (chyba chodiz o rozluxnianie mięśni zwieraczy i rozciaganie - a to jedna z metod leczenia chorób odbytu)
 
Do góry