reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2008 - wątek główny

Uff, chwila oddechu...
Dziękuję wszystkim za gratulacje:tak::tak:. Chyba przechwaliłam tą moją młodszą pociechę:baffled: Mała cały czas chciałaby być przy cycu, smoczka nie da sobie wcisnąć, a o spanie w łóżeczku toczymy batalie:no::no::no: Ale poza tym jak śpi, to jest słodka jak aniołek. Muszę przyznać, że zaliczyłam już wielką porażkę jako mama dwójki brzdąców i oddałam Filipka rodzicom na 2 dni, bo kompletnie nie mogłam się zorganizować. Mały strasznie się buntuje i to praktycznie z dnia na dzień i nie wiem, czy to taki okres, czy przyczyną jest wyłącznie siostrzyczka:frown::frown: I przez te 2 dni miałam takiego moralniaka, że szok:-:)-( Teraz siedzi mi na kolanach i pogania, żebym kończyła już pisać, bo musi sobie pooglądać autka na allegro:baffled::baffled:
Kurcze, ale mnie zaskoczyłyście z tą nauką czytania:szok::szok: Ja bąbla nawet do trzech nie mogę nauczyć liczyć, a Wy już z czytaniem lecicie:szok::szok: (pocieszam się tylko, że po angielsku załapał w mig, więc może z polskimi liczebnikami też jakoś da radę:sorry:)
I tak wogóle nawiązując do wydarzeń sprzed 2 tygodni, to powiem wam, że mój drugi poród pomimo, że przebiegł o wiele szybciej niż pierwszy, to wcale, ale to wcale mi się nie podobał:no::no::no: Trzeciego nie będzie!! koniec i kropka. Amen.
 
reklama
U mnie cala trojca spi:laugh2:
siwona-co do spania w lozeczku to ja i z Arkiem i Domisiem spalam pierwszy miesiac w lozku a pozniej fru do lozeczka troszke trzeba bylo sie pomeczyc ale najwazniejsze nie odpuszczac pare nocek sie zarwie ale pozniej juz jest ok. Nie obwiniaj sie za to ze dalas Filipka do rodzicow na wszystko potrzeba czasu teraz musisz wskoczyc w rytm bo maluszek wiadomo wymaga opieki, Ty odpoczynku chociaz na chwilunie i z Filipkiem trzeba sie pobawic zeby zazdrosc nie narastala! Wiem ze fajnie mi sie pisze ale tez to przerabialam i w sumie nie tylko ja. Arus w ogole nie mowil jak Domi sie urodzil wiec tez byl problem. Wydaje mi sie ze Filipek raz ze ma teraz taki okres buntu a dwa to widzi ze poswiecasz duzo czasu malej to tez pewnie go nakreca sprobuj robic tak ze jak bedziecie kapac mala, przebierac itp to zeby Filip w tym uczestniczyl moze poda pampersa albo recznik dla siostrzyczki i w tym momencie jak karmisz moze da rade go czyms zabawic moze kupcie mu jakas zabawke taka specjalna ktora wiesz ze bedzie sie lubial bardzo bawic i w tym czasie co bedziesz karmila dawaj mu ja i chwal jak bedzie grzeczniutki narazie tyle 3mam kciuki i wytrwalosc zycze to kwestia czasu i zaskoczenia w tryb matki 2 dzieci.
Co do czytania Arus na poczatku nie powtarzal bo bardzo malutko mowil tylko mu pokazywalam mowiac co pisze a z czasem sam zaskoczyl i zaczal powtarzac bo dziecko w takim wieku wiele rzeczy zapamietuje a nie koniecznie musi nam mowic to co zapamietalo. A porod hym tak jak juz dziewczyny wczesniej wspomnialy jest bardziej swiadomy i dlatego ja tez na sama mysl o 3 porodzie mam juz dosc no ale coz ten bol nie trwa wiecznie a upragnione dzieciatko bedzie z nami. Jeszcze raz 3maj sie i sie nie obwiniaj bo to poczatki tylko wszystko sie ulozy:tak:
 
Dziewczyny powiem szczerze, że strasznie żałuje, że dopiero teraz kupiłam ten zestaw do czytania, bo jak przeczytała tą książeczkę to najlepiej zacząć jak dziecko zaczyna mówić. Moja Tośka tak się garnie do tego czytania, że chce jeszcze nowe słówka abym jej pokazywała i największą frajdą dla niej jest przyklejanie tych literek na magnes.Kurcze zauważyłam,że faktycznie jest tak jak oni piszą im starsze dziecko tym ciężej nauczyć czytać, bo dziecko ma coraz bardziej obszerne zainteresowania:rofl2:. A ta metoda polega na tym, że pokazuje dziecku 5 słów w ciągu dnia 3x i następnego nowe 5 słów i trzeciego dnia kolejne pięć słów i powtarzam tą czynność ponownie a po 6 dniach nowe słówka...wydaje się fajne bo Tosia dziś jak za 3 razem pokazywałam jej słówka to już zapamiętała co jest napisane i przy tabliczce mama czytała mama:tak:tata-tata:tak:.
Kasik-ja kupiłam tylko dlatego te literki na magnes a nie gotowe tabliczki, bo one podobno spełniają te wymogi Glenna Domana czyli mają 8 cm inne zazwyczaj są mniejsze:confused:. a allegro napisałam do kilku osób co kupiły te gotowe tablice i babeczki mi odpisały ze lepiej kupić te na magnes bo spełniają wytyczne Domana....no i że naprawdę warto. Poza tym tu mam dowolność i mogę też układać np. słówka po angielsku :) mam tylko problem bo Tosia jest na etapie układania puzzli i strasznie ją pociągają te na magnes i literki, które się przyklejają i sama chce się nimi bawić.
ninja- jak kupiłam ten zestaw to zastanawiamłam sie czy to czasem nie za późno na czytanie:crazy: ale to na prawdę fajna zabawa:tak: i dla mnie i dla Tosi:tak: teraz się uczy bo chce a nie bo musi :tak: ja zauważyłam,że Tosia szybko kuma, jak miała 1,5 roku i zobaczyła billbord z napisem TYMBARK i nagle woła o "Tosia ma taki soćek", a na billbordzie nawet owoców nie było tylko sam napis na zielonym tle:happy2:. I to mnie utwierdziło w jak łatwy sposób dziecko zapamiętuje wzrokowo wyraz:tak:. A co do dni to nasze wyglądają podobnie.Ja na razie nie podjęłam w pełnym wymiarze godzin pracy tylko łapie jakieś audyty na zlecenie. I też zanim wstaniemy to się wycałujemy i wytarmosimy na wszystkie strony :tak: Fajne to jest:-) u nas na czasie jest,że Tosia jest wielkim robalem,który się tarza po podłodze a ja ją zjadam :-D
Siwona- a czemu 3-go nie będzie? A starszy braciszek musi mieć chyba więcej czasu aby przyzwyczaić się do małej konkurencji ;-)

A tak na marginesie dziewczyny polecam filmik "wszystko dla niej" byliśmy na tym suuuper filmik...polecam:tak:
Dobra zmykam, bo już nie mam siły pisać...
 
Ostatnia edycja:
PM - no to też fajnie macie w domku :-)

Tymon uwielbia książki i duzo czytamy, ale i ja i mąż czytaliśmy smodzielnie bajki jak mieliśmy po 4 lata, więc liczę, że skoro zainteresowanie Tymona jest to tez sam zacznie :-p
Z ta metoda, o której piszecie to faktycznie fajna jest - powinni ją w każdym przedszkolu stosować.:tak::tak::tak:


Nas tak zasypało, ze hej - ale mam zapasy chleba zamrozone to ok. Reszta zapasów też robiona.
Problem może być z prądem - w tej chwili mamy jedną fazę. Biegałam w nocy do kotłowni (mamy kotłownię z wejściem tylko na zwenątrz, z tyłu domu), żeby przeciągać przedłużacze, bo tylko w 3 gniazdach w domu mam prąd. Dobrze, że nie wygasło. :no: Musze kupić
w końcu agregat, kurde i 1000 zł pójdzie :no: No i odszedł mi "problem" z wykańczaniem drugiej łazienki bo już 2,5 koła wrzuciłam ostatnio w samochód, więc po kasie.
 
czytałam o tej metodzie jeszcze jak MArcel był malenki i spodobała mi się, ale potem jakos mi uciekło.W tej chwili Smyku dopreio sie ZACZYNA rozkrecac więc wg zalecen to dobry czas dla neigo ;) a i czytałam ze samemu tez łatwo zrobić sobie taki sprzęt;)
zreszta Marcel bezbłednie potrafił odczytac Mini Mini jak w swojej gazetce przyuważył;P
 
Ostatnia edycja:
Haj
PM-ja ten zestaw kupilam jakos pod koniec 2009r i nie widzialam nigdzie takiego na magnesy bo fakt mozna tez slowka angielskie cwiczyc:sorry2: no ale jak mam taki to juz nie bede kombinowac! A piszesz ze codziennie pokazujesz 3x po 5slowek ok i kazdego dnia ale nowe slowka? Hym ja mam w instukcji napisane ze pierwsze 5dni (bo pokazuje sie niby przez 5dni 2 dni pauzy i znowu 5 dni itd) pokazuje 3x dziennie te same slowka dopiero po tych pierwszych 5 dniach odklada sie 1 slowka i dodaje nowe i tak codziennie wymiana po 1 slowku a u Ciebie wychodzi inaczej ale w sumie ja ten poczatek mam za soba wiec tylko chcialam sie dowiedziec czy aby na pewno tak masz robic? Teraz wlasnie pisze Arek podchodzi i mi czyta k r o w a krowa patrze a tu na gorze jest reklama kolorowa krowa.pl:happy2: ja jestem zadowolona z tej nauki podczas zabawy:tak: Jeszcze pedagog mi poleca cos za chwilke wstawie linka no i Arus tez jest bardzo tym zainteresowany bo mialam na probe i tez mowila mi wlasnie ze chlopiec ktory w lutym tego roku nic nie mowil (autystyczny bylo tylko buczenie) teraz juz powie np FALA itp Kocham czytac Pakiet 18 zeszytow WYSYLKA GRATIS (1347580207) - Aukcje internetowe Allegro
Literki fakt sa mniejsze ale Arek czyta wiec skutkuje, typowo do zabawy nie daje i pewnie gdybym miala te na magnesy tez bym nie dala bo mogloby mu sie to znudzic i klapa a tak sam sie dopomina:tak:
ninja-oj skad ja to znam- te wydatki na auto:baffled: ale jak narazie tfu tfu jest oki
niekat-a pewnie Marcelkowi tez sie przyda a jak sie rozkreci pozniej to ho ho i pamiec pocwiczy, wiesz niby latwe do zrobienia ale ja to bym juz chyba w ogole nie chodzila spac z braku czasu:zawstydzona/y: wiec poszlam na latwizne! Wlasnie chlopcy tez jak gdzies jestesmy to mowia mi ze ten ma tymbark, tu jest pralka Mastercook, to zelazko Tefal i takie tam powodzonka
 
Qrcze i sie pocieszyłam tym brakiem choróbsk... Tosia wczoraj obudziła się znowu z temp i przyblokowanym noskiem, pojechaliśmy do lekarza i okazało się, że to jakiś wirus ją zaatakował:-( Więc siedzimy w domu:-(. No i zabawa w czytanie też chwilowo odłożona bo dziecko musi być wesołe i szczęśliwe a ona jest markotna.
Kasik- oni ciągle zmieniają te zestawy, bo jeszcze z pół roku temu jak się przymierzałam do kupna to były zupełnie inne niż teraz. W tej książeczce z naszego zestawu są takie zasady nauki jak w tym artykule Metoda Domana fajnie,że wy już kolejny etap:tak:.

dziewczyny dawałyście swoim dzieciaczkom syrop Pulneo? Ja właśnie dostałam dla Tosi a nigdy nie stosowałam. Zmykam podać jej rosołek:tak:
 
reklama
co dziewczyny? zamroziło was?;-):-D:-D Narazie mam -15.5 stopnia:szok:,a przed 9tą muszę na zajęcia jechać...Wczoraj sobie odpuściłam,bo miałąm tylko z jednym gościem,Piotrek musiał do pracy i niebyło by gdzie dzieci zawieźć...i...gościu zrobił nam zaliczenie:szok:..Ale dziewczyna za mnie napisała:tak: (kochana Józia:tak:).. Dziś podobnie,bo tez mamy z jednym tylko..i coś mi się wydaje..że zrobi podobnie...
moja Tosia juz jest 100% przedszkolaczkiem:tak:,nie mam zdjęć..tylko nagranie..może uda mi się wstawić wieczorem.. Płakały te maluszki..i Tosi tez humorek się popsuł..nie rozpłakała się ..ale prawie nic nie spiewała..
Jutro mają Mikołaja..(u Alexa też) .Alex juz był w piątek w szkole..przetrzymałam go parę dni w domu..i przeszło..obeszło się bez leków..jeszcze czasem odksztusi tam cos..ale dałam mu mukosolvan..
Za to ja mam żelazo,by mi hemoglob.nie spadłą poniżej 10..do tego magnez i no-spę 3razy..No i więcej odpoczywać..
Idę budzić mojego..niech mi auto rozpala..(czy odpali?)..i niewiem jak ja dojadę..
A na jutro życzę wam mnóstwo prezentów!!!! i wszystkim dzieciaczkom tych wymarzonych!!!:tak:
 
Do góry