reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2008 - wątek główny

Weronikaa troszkę cierpliwości;-):tak:!! Moja Martynka budzi się po kąpieli ok. 1-2-iej (czasami pośpi do 3-ciej), a potem woła cycusia co dwie, trzy godzinki, więc są nocki kiedy wstaję do niej po 4-5 razy... Jak piszecie ile potrafią już przespać niektóre dzieciaczki, to trochę żałuję, że nie mam tyle szczęścia...Na razie podchodzę do tego ze spokojem - widocznie jeszcze do tego nie dojrzała... Ale powiem Ci, że przy Zuzi byłam o wiele bardziej rozdrażniona takim częstym, nocnym wstawaniem, bo strasznym śpiochem jestem, hehe:-D A teraz podejście mi się zmieniło i mam więcej cierpliwości;-) Zresztą Zuzia zaczęła ładniej przesypiać nocki dopiero jak miała pół roczku, więc obawiam się, że teraz może być podobnie..
 
reklama
Stefanna - no właśnie tej cierpliwości zaczyna mi brakować:-( nie wiem czy ona po prostu nie dojada w nocy i dla tego się tak często budzi :confused: Tak do 3-4 śpi ładnie, a później co godz- półtorej się budzi :wściekła/y:
Dam jej dziś z butli mojego zachomikowanego mleczka o 1-szej, zobaczymy do której prześpi
 
Ostatnia edycja:
też tak robię z Julką:-) i ona też bardzo lubi taką wiszącą pozycję :-D

a my jutro na szczepienie, mam nadzieję że pogoda dopisze :tak:
dziewczyny czy ten ślad po szczepionce na ramieniu powinien ropieć:confused: Julce niestety nic nie ropiało i teraz została jej już tylko czerwona plamka:baffled: przyznaję że kilka razy zamoczyła się nam ranka przy kąpieli ale położna mówiłą że jak się tak stanie to nic nie szkodzi:baffled:
Marcel tez ma tylko czerwoną plamkę - nie widze w tym nic złego:nerd:
my dziś po szczepieniu.Marcel był baaardzo dzielny i juz za drzwiami gabinetu słodko się do mnie usmiechał:rofl2:
nie wezmę go dziś na zaonczenie roku w przedszkolu Oliwii bo ma nie wychodzić więc sobie moja mama będzie musiał dac z nim rade.Troszkę marudny był ale dostał cycorka i teraż gada do zabawek :tak:chyba się żali na panią doktor co to stwierdizłą ze mały ma 57 cm wzrostu czyli od urodzenia urósł 0 cm:-)hahahahah
w ksiażeczce mam wyraźnie poprawione 5 na 6 i wpisane ostatecznie 62 cm... a jak ja go meirzyłąm w domu to miał 64cm.... i bądź tu madry;-)Marcel chyba jest człowiek - guma hahahaha:rofl2::-):tak:
 
Niekat - Marcel to ewidentnie człowiek guma! :-D:laugh2::-D:laugh2::-D:laugh2:

Weronika - cierpliwości - mój Tymon zaczyna spać do 03.00 a wcześniej się budził co 2-3 h. Od 03.00 też się budzi co ok 2 h. To i tak miałaś dobrze, że do tej 03.00 Ci mała śpi :-p
Mi to jakoś bardzo wprawdzie nie uwiera, ale jak 2 dni temu spał od 21.00 do 02.30 to się budziłam co pół godziny chyba, czy wszystko w porządku, hahahaahahaahahaha
Aha - mleko mu dawałm tez odciągnięte, bo myslałam, że nie dojada bo zasypia i dlatego się tak często budzi - i tu Cię zmartwię - w naszym wypadku to niczego nie zmieniło ;-) ale to pewnie dlatego, że jak on tylko siknie to się już budzi , więc u Was szansa jest (no ale Majeczka ma prawie 6 mies. i budzi się co 3 h na jedzenie :baffled:)

Dusia - szczęście, że Ci zdjęć nie wcięło... (mi wcięło wszystkie zdjęcia z ciąży :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: - uratowały się tylko te, które wysyłałam mamie mailami)


My na szczepionkę 6w1 i rotawirusa idziemy we wtorek... Mam nadzieję, że się nie powtórzy sytuacja jak przy pierwszej dawce bo taki był wtedy biedny....
 
Widzę, że kolejne dzieciaczki coraz lepiej śpią w nocy i dają pospać mamusiom :-D
Co do szczepień, to planuję pneumokoki w siódmym miesiącu. Powód jest głównie finansowy, bo wtedy wystarczają 3 dawki (2 + przypominająca). I meningokoki, ale to nie wiem kiedy, muszę zapytać pediatrę.
Na basen wybieram się w lipcu. Z Przemkiem początki były trudne, ale teraz uwielbia basen. Zobaczymy jak będzie z Milenką.
 
Weronika moj to sie częściej budiz niz twoja Nelcia po kapaniu usina koło21-ej a potem wstaje koło 1-2 i tak co1-2h sie budzi i srednio karmie go 5 razy w nocy:-p:baffled: wiec co ja mam powiedziec;-)
Ninja to szkoda ze cie wcieło :-(a te co miałas na galerii brzuszkowej?
Niekat to zuch chłopak z Marcelka:happy2: a raz sie kurczy a drugim razem wydłuza:-D:-D:-D:-D pewnei zależy od tego kto mierzy:-p
 
Weronika- tak jak dziewczyny pisza cierpliwosci. Ja tez myslalam ze Michalek nigdy nie zacznie przesypiac nocy ale od niedawna budzi sie tylko raz. Nieraz jest to 2 w nocy a nieraz 5, no a puzniej spi do 7. Musisz byc cierpliwa i Nela tez kiedys zacznie przesypiac :tak:

Ninja- mi tez gdzies sie pogubily zdjecia z ciazy. Tylko mam te co do was wyslalam na bb no i jedno w aparacie. A szkoda bo zdjecia to swietna pamiatka.

Giza- super ze bendziecie chodzic na basen. Moja znajoma teraz tez sie zapisala ze swoim 3 miesiecznym synkiem. Musze sie zapytac gdzie to tez sie z malym zapiszemy. To musi byc super zabawa dla dziecka jak i dla rodzicow.

PM- super ze weekend udany!!! Ja tez juz sie nie moge doczekac tego podworeczka, no ale juz niedlugo. FAjnie jest tak wyjsc sobie na zewnatrz rano i sie nie przejmujesz zeby sie wystroic i tak nikt nie widzi :-) Dziecko mozna wystawic w wozku a ty mozesz sobie cos robic w domku.
Fajnie ze Tosia robi takie postepy. Tak szybko nam te dzieciaczki rosna ze czasem bym chciala zeby czas troche stana. Bo szybko sie zapomina jak byly takie malutkie.

My na drugie szczepienia idziemy 1 lipca. I mam nadzieje ze obejdzie sie bez wiekszego placzu.
W niedziele chrzciny kupilam sobie kiecke tylko musze dokupic buty. No i sie opalic. Dzisiaj ide na solarium, no i jeszcze w czwartek piatek i sobote to mam nadzieje ze 4 dni cos dadza. Bo jak nie to bende biala jak sciana.
 
Witam!
Oj z tym spaniem... Zuzia ostatnio kiepsko śpi, często sie budzi, najlepiej żeby miała cyca w buzi to wtedy jest ok, smoczka nie chce za nic!! a próbuję jej go dawać bo lepsze to niż ciągłe leżenie z cycem:tak:
A dzisiaj w dzień spała elegancko - była u mnie siostra i to chyba dlatego - nie chciała cioci męczyć więc spała a mamusia w tym czasie prała, sprzątała, prasowała;-), no ale mam przynajmniej porobione:-)
Giza ale macie fajnie z tym basenem:-), w miejscowości niedaleko mnie (7 km) budują basen, niby ma byc w tym roku gotowy, mam nadzieję że woda będzie ozonowana to będę mogła chodzić z Zuzią:-)
Dusia ja tak mam z podwóreczkiem jak opisujesz:tak:, nie zamieniłabym się z nikim na nic innego, to najlepsze co mozna mieć mieszkając w swoim domku:-)
 
Witam serdecznie,
nie zaglądam tu często po przy "dwójce" dzieciaczków nie ma czasu:-p
szczególnie przez tego większego ze stłuczoną ręką:tak:

A co do spania to u nas nocki są OK... przedwczoraj np. Jola spała od 20 do 8 z przerwą na jedzenie o 4, ale dzisiaj już wstawała o 23.30, 5 i 7, ale na pocieszenie sama zasnęła w swoim łóżeczku:-D
My też mieszkamy z domowym podwóreczkiem i mamy niewielu sąsiadów (jednego) w pobliżu:laugh2:

Dzisiaj wybieram się na zakończenie roku mojej klasy "zerówki" o 10. Wcześniej jeszcze zahaczę wreszcie o fryzjera...
Do usłyszenia wieczorkiem, jak duże dziecko mi pozwoli:-p

NELCIU, wielki buziak na kolejny miesiąc :-*

Dusiu,
uważaj na przebarwienia... i niech Cię dobrze posmaga słoneczko:-p
Jeśli można wiedzieć czego jeszcze uczysz się przez net? I to w takich porach dnia?

Asze
, z tym smoczkiem to masz kiepsko, ale przynajmniej nie będziesz miała z czego Zuzi odzwyczajać... oprócz piersi oczywiście;-)

Giza
, świetnie że macie możliwość z tym basenem... niech się Milenka przyzwyczaja do wody... podobno im wcześniej tym lepiej...:tak: ja do tej pory nie umiem pływać:-p

Sabinko, przebadaj się kochana, bo to napisałaś o włosach to horror:szok:

Niekat, to Marcelek będzie superbohaterem... jak z Iniemamocni:laugh2:
 
reklama
Do góry