reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2025

Można pić kawę :) pytałam lekarza plus znajome w ciąży normalnie piją kawę i nic się nie stało 😉
"Kawa w ciąży w 1 trymestrze jest szczególnie niezalecana, gdyż jest to okres najważniejszych dla rozwoju płodu przemian i kształtowania się narządów. Badania sugerują, że nadmierna kofeina może zwiększać ryzyko poronienia czy opóźnienie wzrostu płodu."

Wiesz, osobom, które paliły papierosy w ciąży też się nic nie działo, to czy chcesz ryzykować to twoja sprawa. To jak wyliczysz, ile rzeczywiście spożywasz kofeiny to też twoja sprawa (nie tylko kawa ją zawiera, zreszta zawartości w kawie bez badań lab też dokładnie nie wyliczysz). Wszystko kwestia ryzyka, jakie chcesz podjąć.
Moj lekarz kategorycznie zabrania. Właśnie ze względu na to, że ciężko to wyliczyć dokładnie. Nic ci się nie stanie parę miesięcy bez kawy.
 
reklama
Wracam z USG, wieści dobre. Mamy fasolka z serduszkiem 🙂
Super cieszę się strasznie że wkoncu się udało musi być wszystko ok
Witajcie dziewczy czytam was i nie wiem co powiedzieć wstyd mi się przyznać. Jestem zła na siebie. Bo nie tak miało być Nie planowałam z swoim Ciąży. Ale się stało.
OM 13.06 mam nieregularne miesiączki nie zapisywałam wcześniejsze Więc nie wiem jakie długie mam cykle mniej więcej 13 powinna przyjść i jej nie ma. Zrobiłam test 9.07 bo Miałam zawroty głowy A to u mnie nie typowe. Złościłam sie na wszystkich i na wszystko. A po teście który zrobiłam popołudniu. Już wiedziałam dlaczego tak jest rano powtórzyłam i byłam pewna. Wpadka roku . Obecnie męczą mnie mega mdłości. Zasłabnięcia. I odrzuciło mnie od kawy. A żeby nikt nie wiedział że jestem w ciąży pije tę kawę z rodzicami jak skazana. Do lekarza idę dopiero za 2 tyg bo wiem że nie ma sensu iść szybciej. Nie cieszę się że będę miała bobo. Moje plany i marzenia wzięły łep. Targają mnie dziwne emocje ale nie umiem płakać z tego powodu . Rozpłacze się pewnie na wizycie. U lekarza
Oj miałam podobnie jak zobaczyłam dwie kreski ale jeśli zdecydujesz się urodzić to posiadanie dziecka wcale nie skreśla z podążaniem za marzeniami. Ja mam 4 dzieci i teraz 5 i pre do przodu z swoimi marzeniami.
Jeżeli rozważyłaś wszystkie za i przeciw i naprawdę nie chcesz tej ciąży, to są na to rozwiązania, szczególnie teraz, kiedy jest bardzo wcześnie. Np. Aborcyjny Dream Team.
Jeżeli jednak chcesz urodzić, to nie pij kawy, kofeina może uszkodzić zarodek/płód.
Musisz się porządnie zastanowić. Życie masz jedno.
Można pić kawę tak jak wcześniej dziewczyny pisały do 200mg dziennie. Proszę nie wprowadzać w błąd. Chyba że ma skoki ciśnienia to powinna uważać
 
"Kawa w ciąży w 1 trymestrze jest szczególnie niezalecana, gdyż jest to okres najważniejszych dla rozwoju płodu przemian i kształtowania się narządów. Badania sugerują, że nadmierna kofeina może zwiększać ryzyko poronienia czy opóźnienie wzrostu płodu."

Wiesz, osobom, które paliły papierosy w ciąży też się nic nie działo, to czy chcesz ryzykować to twoja sprawa. To jak wyliczysz, ile rzeczywiście spożywasz kofeiny to też twoja sprawa (nie tylko kawa ją zawiera, zreszta zawartości w kawie bez badań lab też dokładnie nie wyliczysz). Wszystko kwestia ryzyka, jakie chcesz podjąć.
Moj lekarz kategorycznie zabrania. Właśnie ze względu na to, że ciężko to wyliczyć dokładnie. Nic ci się nie stanie parę miesięcy bez kawy.
Wg zaleceń WHO dopuszcza się spożycie do 300 mg kofeiny.
 
Też piję kawe normalnie. Na szczęście jeszcze mnie od niej nie odrzuca, lekkie mdłości już się niestety zaczęły😔 Czasem jest gorzej rano, czasem wieczorem.
Dziewczyny, które biorą witaminę B6 na mdłości-jakie dawki bierzecie?
 
Też słyszałam, że kiedyś lekarze bezwzględnie zabraniali, ale teraz to się zmienia i można pić z umiarem. Mój też nie zabrania picia kawy, w granicach rozsądku i ze świadomością, że nie tylko kawa zawiera kofeinę. Ufam lekarzowi. 🤷
 
Wg zaleceń WHO dopuszcza się spożycie do 300 mg kofeiny.
A według nowych badań (pomijając skutki w czasie ciąży), picie kawy zwiększa ryzyko nowotworów mózgu u dzieci
"An increased risk of CBTs was found to be associated with maternal consumption of caffeinated beverages (OR 1.16, 95% CI 1.07-1.26) during pregnancy, especially coffee (OR 1.18, 95% CI 1.00-1.38)."

Tak jak mówię, chcesz ryzykować - twoja sprawa.
 
Też słyszałam, że kiedyś lekarze bezwzględnie zabraniali, ale teraz to się zmienia i można pić z umiarem. Mój też nie zabrania picia kawy, w granicach rozsądku i ze świadomością, że nie tylko kawa zawiera kofeinę. Ufam lekarzowi. 🤷
Właśnie kiedyś nie zabraniali, a wręcz zalecali picie kawy - szczególnie przy niskim ciśnieniu. Teraz się to dopiero zmienia.
 
Też słyszałam, że kiedyś lekarze bezwzględnie zabraniali, ale teraz to się zmienia i można pić z umiarem. Mój też nie zabrania picia kawy, w granicach rozsądku i ze świadomością, że nie tylko kawa zawiera kofeinę. Ufam lekarzowi. 🤷
W 1 ciąży też piłam dwie kawy , czasami bezkofeinowa , a teraz piję jedną rano a na drugą już nie mam ochoty :)
 
"Kawa w ciąży w 1 trymestrze jest szczególnie niezalecana, gdyż jest to okres najważniejszych dla rozwoju płodu przemian i kształtowania się narządów. Badania sugerują, że nadmierna kofeina może zwiększać ryzyko poronienia czy opóźnienie wzrostu płodu."

Wiesz, osobom, które paliły papierosy w ciąży też się nic nie działo, to czy chcesz ryzykować to twoja sprawa. To jak wyliczysz, ile rzeczywiście spożywasz kofeiny to też twoja sprawa (nie tylko kawa ją zawiera, zreszta zawartości w kawie bez badań lab też dokładnie nie wyliczysz). Wszystko kwestia ryzyka, jakie chcesz podjąć.
Moj lekarz kategorycznie zabrania. Właśnie ze względu na to, że ciężko to wyliczyć dokładnie. Nic ci się nie stanie parę miesięcy bez kawy.
Słowo NADMIERNA jest tu kluczem.
 
reklama
Słowo NADMIERNA jest tu kluczem.
Ok, czyli jaka, skoro naukowcy nie wiedzą/nie są pewni? Badanie z 2024:

"Defining a safe dose for caffeine intake during pregnancy is a challenging task due to the heterogeneity in study designs and results, as well as the difficulty of reliably assessing the amount of caffeine consumed. In some studies, exposures below the recommended level of caffeine intake during pregnancy (200 mg/day), as suggested by the guidelines, were associated with pregnancy loss, low birth weight, cardiac and genital anomalies, higher body mass, and neurodevelopmental and neurobehavioral outcomes."

Powtarzam, chcesz ryzykować, twoja ciąża, twoje ciało, twoja sprawa.
 
Do góry