reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2025

reklama
Dajesz sobie radę bez leków?
Ja chodzę do terapeuty i On bardzo dużo mi pomaga, ja mam lęki głównie że coś się stanie dzieciom, widzę wypadki z udziałem dzieci, boję się że wyjdę z domu i coś mi się stanie, dodatkowo czytałam wszelkie wiadomosci o wypadkach i to pogarszało bardzo, mam zakaz oglądania wiadomości, czytania o tragediach, jest w miarę, ale czasem lęk aż paraliżuje i ciężko się oddycha 😒
 
Chyba przybiję wam piąteczkę. Z racji licznych siostrzeńców takie podstawy ogarniania małego dziecka mam w miarę opanowane, ale sama ciążą to dla mnie totalna zagadka i niewiadoma. Może później, jak będzie już widoczna i zacznie się fasolka ruszać, to jakoś to pojmę, ale teraz zwyczajnie zapominam robiąc coś i boję się, że mogę zaszkodzić.
Ja to niestety wiem jak będzie, mdlosci, wymioty, senność, słabość, zgaga z refluksem.m, rozejście spojenia lonowego, zespół niespokojnych nóg, bezsennosc....przerabiam to ZAWSZE 🤐
 
Ja też tak mam. Ogólnie czuję, że to będzie czas nerwów, zastanawiania się, zbędnego rozmyślania 🫣 z bejbikiem to już czas będzie leciał

A tak z innej beczki, poprzestajecie na podstawowych badaniach, czy któraś z Was planuje panoramę, sanco itp?
Nie żadnych takich szkoda kasy, to nadal test nie dający Ci 100% pewności, jeśli wyniki wyjdą z ryzykami po teście papa to amniopunkcja, z synem teraz miałam amnio..
 
Ja też tak mam. Ogólnie czuję, że to będzie czas nerwów, zastanawiania się, zbędnego rozmyślania 🫣 z bejbikiem to już czas będzie leciał

A tak z innej beczki, poprzestajecie na podstawowych badaniach, czy któraś z Was planuje panoramę, sanco itp?
Chciałabym zrobić jakieś badanie prenatalne, tak dla posiadania po prostu wiedzy, gdyby ewentualnie trzeba się było nastawić na specjalne potrzeby, ale nie wydaje mi się, że będę jakoś mocno drążyć, jeśli nie będzie wskazań.
 
Nie żadnych takich szkoda kasy, to nadal test nie dający Ci 100% pewności, jeśli wyniki wyjdą z ryzykami po teście papa to amniopunkcja, z synem teraz miałam amnio..
Właśnie też tak myślałam, chociaż czytam i drążę, wydałabym tę kasę gdyby było trzeba ale z kolei i tak nie mam gwarancji.. więc dołożę do czegoś innego 🫣
 
Chciałabym zrobić jakieś badanie prenatalne, tak dla posiadania po prostu wiedzy, gdyby ewentualnie trzeba się było nastawić na specjalne potrzeby, ale nie wydaje mi się, że będę jakoś mocno drążyć, jeśli nie będzie wskazań.
Badanie prenatalne to ważna rzecz, oraz test pappa, ale już nifty, sanco...do tego niestety czesto się mylą, sama niedawna historia małej Hani z trisomia 18, wg nifty miała być zdrowa...
Ja na pewno dwa pierwsze prenatalne i test pappa, jeśli będą wskazania to amniopunkcja.
 
Właśnie też tak myślałam, chociaż czytam i drążę, wydałabym tę kasę gdyby było trzeba ale z kolei i tak nie mam gwarancji.. więc dołożę do czegoś innego 🫣
Otóż to, jeśli test pappa wskaże ryzyko no to jedynym słusznym badaniem jest amniopunkcja, nigdy to nadal statystyka niestety..
 
Badanie prenatalne to ważna rzecz, oraz test pappa, ale już nifty, sanco...do tego niestety czesto się mylą, sama niedawna historia małej Hani z trisomia 18, wg nifty miała być zdrowa...
Ja na pewno dwa pierwsze prenatalne i test pappa, jeśli będą wskazania to amniopunkcja.
O czymś podobnym myślałam. Kiedyś mi mignęło, że przez endometriozę któreś bym miała refundowane, ale nie wiem, na ile to aktualne.
 
reklama
O czymś podobnym myślałam. Kiedyś mi mignęło, że przez endometriozę któreś bym miała refundowane, ale nie wiem, na ile to aktualne.
Prenatalne pierwsze i drugie są teraz za darmo 😊 wcześniej były tylko dla kobiet po 35 roku życia, prenatalne musisz zrobić do 13+6 tyg max, to ważne badanie, do tego test z krwi pappa i to daje obraz czy wszystko jest ok, wylicza się ryzyka ewentualnych wad itd, to samo drugie prenatalne, ważne. Te Ci się teraz należą na nfz.
 
Do góry